Меню
Разработки
Разработки  /  Информатика  /  Разное  /  Методичні вказівки до теми «Сліпий десятипальцевий метод друку»

Методичні вказівки до теми «Сліпий десятипальцевий метод друку»

Материал на украинском языке содержит методические рекомендации по слепому десятипальцевому методу печати. Целью обучения является способность вводить текст "вслепую", быстро и безошибочно. Таким образом, потратив немного времени, ученик приобретает умения, которые помогут ему сэкономить большое количество времени при работе с клавиатурой и компьютером.
06.07.2015

Описание разработки

Материал на украинском языке.

Вступ.

У зв'язку з широким розповсюдженням комп'ютерних технологій, робота за комп'ютером (через взаємодію за допомогою його засобів введення, найпоширенішими з яких є клавіатура і миша) стає необхідним і повсякденним завданням. Метою навчання сліпому десятипальцевому методу є здатність вводити текст «наосліп», швидко і безпомилково. Таким чином, витративши якийсь час, учень набуває вміння, яке може заощадити йому велику кількість часу при роботі з клавіатурою і комп'ютером.

При сліпому методі друку більший упор робиться на м'язову пам'ять і тактильні відчуття пальців, ніж на зір. Однак цей метод вимагає спеціального навчання. У навчанні сліпому методу предметом вивчення є не розташування букв і клавіш на клавіатурі, яка сама по собі запам'ятовується досить просто, а рухи пальців, які необхідно з'єднати в підсвідомості з певною буквою або знаком. Цих рухів три види: Удар по клавішах з вихідних позицій (ФІВА ОЛДЖ).

Рухи від клавішею вихідних позицій до інших клавішах тієї ж зони і удар по ним. Рухи від будь-якої клавіші до будь-якої клавіші тієї ж зони і удар по цих клавішах. Останній тип рухів найбільш складний, і часто не дається в навчальних курсах безпосередньо, маючи на увазі те, що цей тип рухів виробляється сам в процесі застосування навичоркки. В процесі розробки даних типів рухів, відбувається вивчення розташування клавіш (розкладки). Зазвичай починають з запам'ятовування місцезнаходження клавіш так званої «основний позиції» — Ф І В А — для лівої руки і О Л Д Ж — для правого.

Для полегшення пошуку основної позиції і її тактильного розпізнавання, клавіші А і О, в російській розкладці клавіатури, — практично на всіх клавіатурах, позначені маленькими горбиками. Освоїти «постановку пальців» — правильне розташування пальців на клавішах «основний позиції» ряду. Подальше вдосконалення швидкісних навичок — справа часу, наполегливих тренувань або практичної роботи.

Організаційні та методичні вказівки.

Навчання роботи на клавіатурі ПК складається з декількох етапів:

вивчення розкладки

відпрацівання першопочаткових навичок ударів по клавішам і цифрам.

закріплення та подальше удосконалення получених навичок печаті.

Робоче місце.

Комп’ютер встановлюється на плоскій поверхні вдалі від джерел, які створюють сильні електричні та магнітні поля. Не розміщуйте комп’ютер поряд з джерелами тепла (радіатори центрального опалення, обігрівачі) Умови для використання комп’ютера є:

температура повітря від +10 до +30 градусів;

відносна вологість повітря до 85%.

Поблизу комп’ютера повинна бути обладнана розетка, підключена до однофазної електричної мережі перемінного струму з напругою 220В, 50…60Гц з заземленням.

Для роботи за ПК необхідно мати стілець з жорсткою спинкою або стілець з підйомно-поворотним механізмом (бажано комп’ютерний). Висоту стільця необхідно відрегулювати так, щоб кут між плечем і передпліччям був менше 90градусів. Неправильне відношення висоти стільця та підставки під клавіатуру (стола) сприяє швидшій втомлюваності.

Для зняття напруги з кистей рук можна використовувати підставку для них – підзап’ястник.

Монітор повинен розташовуватись так, щоб очі були приблизно на рівні середини екрану, бажано щоб відстань до екрану монітору була не менше 50 см. На екран монітору не повинно попадати пряме сонячне світло, також світло не повинно попадати в очі.

Методичні вказівки до теми Сліпий десятипальцевий метод друку

Клавіатура повинна розташовуватись в 10-15 см. від краю столу. Неправильне розташування рук при печаті на клавіатурі призводить до хронічних розтягнень кисті. Важливо не стільки відставляти клавіатуру від краю столу, як тримати лікті паралельно столу і під прямим кутом до плеча.

Робоче місце повинно мати достатнє освітлення – 500-600 лікс.

Положення за комп’ютером.

Ваше робоче місце повинно бути таким, щоб було можливо:

поставити ступні плоско на підлогу;

злегка вигнути поперек, спираючись на спинку крісла;

зручно розташувати руки по сторонам;

зігнути лікті приблизно 3 см від корпусу;

розташувати зап’ястя у нейтральному положенні.

Техніка ударів.

При роботі на клавіатурі ПК достатньо легкого торкання клавіш. Це повинні бути легкі удари. Вони повинні бути чіткими, уривчастими. Дотики до клавіатури повинні бути не нігтями, а подушечками пальців, при цьому пальці та кісті не повинні бути напружені.

В ході роботи над письмом необхідно прагнути до ритмічності, тобто наносити удари один за одним з рівним інтервалом. пальці рук розташовуються над клавішами основної позиції третього ряду, і їм слід додати заокруглену форму, можна уявити що в кожній руці тримаєш по іграшці у вигляді циліндра. За рахунок цього пальці повинні мати можливість легко діставати до будь-якої клавіші в своїй зоні без переміщення кисті руки.

Уривчастий і чіткий удар по клавішах досягається не відразу. Потрібно проявіть терпіння, і вміння до вас прийде.

Цикли навчання

Всю сукупність вправ, залежно від ступеня досягнення поставленої мети - навчитися друкувати сліпим десятипальцевим методом, умовно можна розділити на кілька циклів. По закінченні відпрацювання кожного циклу доцільно проводити оцінку своїх результатів, тобто визначати свою швидкість друку.

Нормативи швидкості і помилок

Допускається робити не більше трьох помилок на сторінку тексту (стандартний аркуш формат А4, набраний через два інтервали, розміром шрифту 12).

Учнівські нормативи швидкості письма:

від 90 до 140 знаків на хвилину – 3

від 140 до 180 знаків на хвилину – 4

від 180 знаків в хвилину – 5

Середня швидкість складача - 250-300 ударів, або приблизно 10 машинописних сторінок тексту на годину. Професійна швидкість складає 350-400 знаків на хвилину.

Правила набору тексту.

1. Крапка в кінці заголовка і підзаголовках, які надруковані окремим рядком, не ставиться. Якщо заголовок складається з декількох речень, то крапка не ставиться після останнього з них.

2. Порядковий номер заголовка, який надруковано в одному рядку з ним, повинен бути відокремлений пропуском незалежно від того, чи є після номера крапка.

3. Крапка не ставиться в кінці підпису малюнка, в заголовках та всередині таблиць. При відділенні десяткових частин від цілих чисел краще ставити кому, а не крапку.

4. Перед розділовим знаком пропуск не ставиться (виняток становлять парні знаки, що відкриваються, наприклад, дужки, лапки). Після розділового знаку пропуск обов'язковий.

5. Тире відділяється пропусками з двох сторін. Дефіс пропусками не відділяється.

6. Числа записують в простому тексті словами (зазвичай, однозначні за наявності скорочених найменувань), цифрами (багатозначні і за наявності скорочених позначень) і змішаним способом (після десятків тисяч часто застосовуються вирази типу 25 тис.). Числівники в непрямих відмінках набирають з так званими нарощуваннями (6-го). Іноді використовують крім арабських і римські цифри.

7. Індекси і показники між собою, від попередніх і наступних елементів тексту не повинні бути розділені пропусками.

Весь материал - в документе.

-80%
Курсы повышения квалификации

Система работы с высокомотивированными и одаренными учащимися по учебному предмету

Продолжительность 72 часа
Документ: Удостоверение о повышении квалификации
4000 руб.
800 руб.
Подробнее
Скачать разработку
Сохранить у себя:
Методичні вказівки до теми «Сліпий десятипальцевий метод друку» (0.7 MB)

Комментарии 0

Чтобы добавить комментарий зарегистрируйтесь или на сайт