Пән мұғалімі: Трапбаева Ж
Сыныбы: 5 Мерзімі: 30.11.2016 ж
| Сабақ тақырыбы | Материктер мен аралдар | ||
| Сабақтың мақсаты | Материктер мен аралдар туралы білу, оларды картадан анықтау, білімдерін дамыту | ||
| Оқу нәтижесі | Материктер мен аралдар туралы біледі, оларды картадан анықтайды, білімдерін дамытады | ||
| Сабақта қолданылатын әдіс-тәсілдер Сабақтың барысы:
| «Аквариум» ойыны, мағананы тану, сандар сөйлейді, жылдамдық ойыны, Жеке жұмыс, топтық жұмыс, БББ қолдану.
1.Кіріспе бөлім 2. Негізгі бөлім 3.Қорытынды. | ||
| Сабақ кезеңдері | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Ресурстар |
| 1. Кіріспе Ұйымдастыру кезеңі 3 минут | Сыныптың сабаққа дайындығын тексеру,оқушыларды түгендеу,топқа бөлу, ынтымақтастық атмосферасын құрады | Ынтымақтастық атмосферасын құрады Конфеттер бойынша топқа бөлінеді.
| Бейне ролик |
| 2. Негізгі бөлім |
|
|
|
| Үй тапсырмасын тексеру Білу 9 минут
| «Аквариум» ойыны бойынша үй тапсырмасын тексеріп, қорытындылайды. | Оқушылар аквариумнан балық аулап, ондағы сұрақтарға жауап береді,ойланады, анықтайды
| Аквариумдағы балықтар,Физикалық, Қазақстан картасы, суреттер |
| Түсіну 12минут | «Мағананы тану» Бағыт-бағдар береді, қосымша сұрақ қояды
| Оқулықты, қосымша мәліметтерді пайдаланып өз топтарының аты туралы айтады, картадан көрсетеді. жаңа ақпаратты меңгереді | Оқулық,бейнефильм
|
| Қолдану 5минут | «Жылдамдық» ойыны Терминдер, географиялық атауларды жазуда бағыт-бағдар береді | Бұрыңғы ақпараттарды жаңа және нақты жағдайларда мәселелерді шешу үшін қолданады. Оқушылар берілген уақытта жылдам терминдер мен географиялық атауларды жазады | Дәптер |
| Талдау 8минут
| «Сандар сөйлейді» Плакатқа сандар жазылып, тақтаға іледі. | Оқушылар сандардың жауабын анықтайды, жазады суреттейді,мысалдар келтіреді. | Суреттер, маркер |
| 3.Қорытынды Жинақтау 3 мин
Бағалау 2минут
| Жаңа ақпаратты игеруге жағдай жасайды Өтілген сабақ бойынша сұрақ құрауды тапсырады.
Формативті бағалау.
| Әр топ 3 сұрақ дайындап, қарсы топтарға қояды. Игерген білімдерін шеберлікпен қолданады
Өзіндік пікірінің маңыздылығын бағалайды, іс –әрекетін бақылайды салыстырады. Критериалды бағалау |
Бағалау парағы |
| Үйге тапсырма 1минут | Материктер мен аралдардың бойынша суреттер салу, қызықты мәлімет тауып келу | Түртіп алады |
|
| Рефлексия 2минут | Кері байланыс жасау | Б.Б.Б. стратегиясын толтыру
| Б.Б.Б. кестесі |
«Тексерілді»
ДОІЖО:


"Материктер мен аралдар" (43.5 KB)

