САБАҚ: әдебиет | Мектеп: №34МГ | ||||||||||||||||||||||
Күні: 31.01.19 | Мұғалімнің аты-жөні: Гизатова А.Н. | ||||||||||||||||||||||
|
| ||||||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы | Үйірін тапқан Көксерек | ||||||||||||||||||||||
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары | Әдеби шығармадағы тұлғалық болмысты гуманистік тұрғыдан талдау. (Т/Ж2).
| ||||||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаттары | Барлық оқушылар: әдеби шығарманың тұлғалық болмысын ашу. Көпшілік оқушылар: гуманистік тұрғыдан талдай алу. Кейбір оқушылар (қабілетті): Өмірмен байланыстырып саралау.
| ||||||||||||||||||||||
Бағалау критерийлері |
| ||||||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар | Оқушылар орындай алады: Гуманизмнің не екенін түсіне алады. Өмірмен байланыстыра алады.
Күтілетін нәтиже: Әдеби шығармадағы тұлғалық болмысты гуманистік тұрғыдан талдай алады.
| ||||||||||||||||||||||
Құндылықтар: | Табиғатқа деген сүйіспеншідік | ||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыс | Жаратылыстану | ||||||||||||||||||||||
Ойлау дағдысының деңгейі | Білу Түсіну Қолдану | ||||||||||||||||||||||
Осыған дейін меңгерілген білім
| М.Әуезовтің «Көксерек» әңгімесі
| ||||||||||||||||||||||
Жоспар | |||||||||||||||||||||||
Жоспарланатын уақыт: |
| Дереккөздер | |||||||||||||||||||||
8 мин
Сабақтың басы
| Ұйымдастыру кезеңі. Кейіпкер суреттері арқылы топқа бөлу.
Миға шабуыл әдісі. Тұлға дегеніміз не? /болжап өз ойларын айтады, шоғырландырады./ |
| |||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы
10 мин
15 мин
| Тапсырма. Топтық жұмыс. Кластер жасау. 1-топ. Көксеректің бейнесін ашу. 2-топ. Құрмаштың тұлғалық болмысын ашу.
Дескриптор
Бағалау. 2 жұлдыз, 1 тілек
2-тапсырма. Жеке жұмыс. Салыстыру әдісі Көксерек шығармасындағы кейіпкер мен осыған ұқсас басқа шығармадағы кейіпкерлерді өмірмен байланыстыра отырып ұқсастығын салыстырады, талдайды.
Дескриптор Кейіпкерлер ұқсастығын салыстыра алады, талдай алады. Өмірмен байланыстыра алады.
Бағалау: Жеке жұмыс. Пішіндер арқылы бағалайды.
|
| |||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы
3 мин
| Нұрлы жүрек әдісі. Жеке жұмыс. 3-тапсырма. Мына жүрекке Құрмаштан алған жақсы қасиеттерді таратылған жүрекшеге жазады. Бір бірінің жазған қасиеттерімен танысады.
|
| |||||||||||||||||||||
Кері байланыс
Үйге: 1 мин
| 3 минуттық кідіріс Сабаққа келдік. Білім алдық. Енді ойланайық. Қазір сендер бүгінгі сабақтағы алған білімдеріңді, сабақтан алған түсініксіз сәттреіңді берілген алдарыңдағы стикерге жазыңдар. Мен білдім ... Мен таң қалдым ... Мен түсінбеген мәселелер ...
«Түз тағысы» эссе жазып келу. |
|