Меню
Разработки
Разработки  /  Алгебра  /  Уроки  /  6 класс  /  Мәтінді есептерді екі айнымалысы бар сызықтық теңдеулер жүйелері арқылы шығару

Мәтінді есептерді екі айнымалысы бар сызықтық теңдеулер жүйелері арқылы шығару

Сандармен байланысты есептер шығаруда (ab) ̅=10a+b,(abc) ̅=100a+10b+c жазуларын қолдану; Мәтінді есептерді сызықтық теңдеулер жүйелерін құру арқылы шешу;
14.05.2022

Содержимое разработки

6.4С Екі айнымалысы бар сызықтық теңдеулер және олардың жүйелері

Мектеп:

Педагогтің аты-жөні:


Күні: №164


Сыныбы: 6

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Мәтінді есептерді екі айнымалысы бар сызықтық теңдеулер жүйелері арқылы шығару



Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

6.2.1.13

сандармен байланысты есептер шығаруда жазуларын қолдану;

6.5.1.7

мәтінді есептерді сызықтық теңдеулер жүйелерін құру арқылы шешу;

Сабақтың мақсаты:


сандармен байланысты есептер шығаруда жазуларын қолдану;

мәтінді есептерді сызықтық теңдеулер жүйелерін құру арқылы шешу;



Сабақ кезеңі/Уақыты

I.Ұйымдастыру кезеңі.

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы


I.Ұйымдастыру кезеңі.

Сәлемдесу, түгелдеу, сабаққа дайындықтарын тексеру.

Сабақты жағымды ахуалдан бастау. Оқyшылaрдa бір-бірінe болғaн доcтық ceзімдeрін оятy мaқcaтындa«Aтом жәнe молeкyлa» әдіcі aрқылы пcихологиялық жaғдaй орнaтaмын жәнe үш топқa бөлeмін.

1-топ 2-топ 3-топ

Мақсаты: Оқушылар бойында идея немесе тілек білдіру, тыңдау дағдыларын дамытуға бағыттау, сондай-ақ барлық оқушыларды қатыстыру арқылы оқыту жағдайларын теңестіру.

Үй тапсырмасын тексеру: Тақтада тапсырма дұрыс жауабымен көрсетіліп тұрады.

Шаттық шеңберін құрып «Өзіңе тілегенді,өзгеге тіле»! әдісі арқылы бір-біріне тілек айтып,жақсы көңіл күй сыйлайды.

Тиімділігі: Оқушыны бір-біріне тілек айту арқылы жақындастырады, көңіл -күйін көтереді, бауырмалдығын оятады.

«Мен саған, сен маған» арқылы оқушылар бір-бірінің үй тапсырмасын тексереді.

Мұғалім ұйымдастыру кезеңінде белсенділік танытқан оқушыларды «Мадақтау сөз» әдісіарқылы бағалайды: «Жарайсың! Жақсы! Өте жақсы! Талпын!»



https://bilimland.kz/kk/subject/matematika/6-synyp/eki-ajnymalysy-bar-syzyqtyq-tengdeuler-zhujeleri?mid=%info%


Сабақтың ортасы


  • мәтінді есептерді сызықтық теңдеулер жүйелерін құру арқылы шешу;

2.Жаңа тақырыпқа қысқаша түсініктеме

Бір-бірімен байланысы жоқ екі шаманың мәнін табу үшін сызықты теңдеулер жүйесін пайдаланған ыңғайлы. Екі айнымалы енгізіп, есеп шартына сай теңдеулер жүйесін құрастыру керек. Теңдеулер жүйесін шешу үшін алмастыру немесе қосу тәсілдерін қолданамыз.


3. Тапсырмалар.

  1. Шаруашылықта тауықтар мен қойлар бар. Олардың 19 басы және 46 аяғы бар болса, олардың әрқайсысының санын тап.



Сабақтың аяғы



Сабақты қорытындылау:

Сабақтың соңында алған білімдері бойынша қорытынды математикалық тест (2 тапсырма) аламын. Жауаптар тақтада корсетіледі



Үйге тапсырма беру: №



Оқушыларға «Білім сандығы» кері байланыс парағы таратылады. Оқушылар өздері белгілейді.

Мақсаты: Өз ойын айтып, сабақты бекіту, қорытындылау.

Тиімділігі:Оқушы алған білімін жинақтап, саралай білуге дағдыланады.

Саралау: Бұл тапсырмада саралаудың «Қорытынды» тәсілі көрініс табады.


Оқушылар

бір-бірінің сабаққа қатысу белсенділігіне қарай «Мадақтау сөздері» әдісі арқылы бірін-бірі бағалайды. Жарайсың!, Керемет!, Жақсы!, Талпын!,.







-75%
Курсы повышения квалификации

Развитие пространственных представлений школьников в обучении математике в условиях реализации ФГОС

Продолжительность 36 часов
Документ: Удостоверение о повышении квалификации
3000 руб.
750 руб.
Подробнее
Скачать разработку
Сохранить у себя:
Мәтінді есептерді екі айнымалысы бар сызықтық теңдеулер жүйелері арқылы шығару (17.46 KB)
