Қысқа мерзімді сабақ жоспар
САБАҚ: 19 | Мектеп: №42 Хамза атындағы жалпы орта мектебі | ||
Күні: 8.10.19ж | Мұғалімнің аты-жөні: Жолдасбек Қарлығаш | ||
Сынып:9 Б | Қатысқан оқушылар саны: 15 | Қатыспағандар: | |
Сабақтың тақырыбы | М. Мақатаев «Ертең біз жол жүреміз» | ||
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары | 9.1.6.1 тыңдалым материалдарының мазмұны негізінде көтерілген мәселеге сыни көзқарасын білдіру 9.5.1.1 өзгелік етістің қызметін білу, ауызша және жазба жұмыстарда орынды қолдану | ||
Сабақтың мақсаттары | Барлық оқушы орындайды:. Мәтінді тыңдайды, негізігі мәселені анықтайды, өзгелік етістің ережесін, жұрнақтарын біледі. Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Мәтіндегі негізігі мәселені анықтайды, көтерілген мәселені сыни бағалайды, өзгелік етістің ережесін, жұрнақтарын біледі. Кейбір оқушылар орындай алады: тыңдалым материалдарының мазмұны негізінде көтерілген мәселеге сыни көзқарасын білдіреді, өзгелік етістің қызметін біледі, ауызша және жазба жұмыстарда орынды қолданады. | ||
Бағалау критерийлері | Мәтінді тыңдайды, негізігі мәселені анықтайды, өзгелік етістің ережесін, жұрнақтарын біледі,ауызша сөйлеу барысында, жазба жұмыстарында орынды қолданады. | ||
Құндылықтар | Адамгершілік, адам бойындағы жақсы қасиеттерді бағалау, білім, ғылымға деген құштарлық және оны бағалау | ||
Тілдік мақсаттар | Сақтан ,зымырандай, жедел,жолдама | ||
Осыған дейін меңгерілген білім | Кемеге отырып көрдің бе? | ||
Жоспар | |||
Жоспарланатын уақыт 40 мин |
| Дереккөздер | |
Сабақтың басы 5 мин
Сабақтың ортасы 4 мин 3 мин
10 мин
3 мин
10 мин
Сабақтың соңы 5мин
| Гүлдердің түстеріне қарай топқа бірігеді. Топтық бағалау қай топта қанша теңге жинайды.Қай топ жинайды екен? Үй жұмысын «Қарлы кесек» әдісі арқылы сұрау. Дескриптор: -Сауатты жазылу керек -Тақырыпқа сай жазылу керек. ҚБ:теңге арқылы бағалау. Сабақтың мақсаты мен бағалау критерийлерімен таныстырамын. Жеке жұмыс. 1-тапсырма. Мәтінді тыңда,негізі ақпаратты айт. Дескриптор: -Мәтінді тыңдайды - мазмұнын айтады - мәтіндегі негізі мәселені айтады. ҚБ: дескриптор арқылы жұптар бірін-бірі бағалайды. Тиімді кері байланыс береді 2-тапсырма. Жұппен жұмыс. М. Мақатаевтің «Ертең біз жол жүреміз»өлеңін оқы.Ішінен өзгелік етісті тап Дескриптор: -Өлеңді оқиды -мазмұнын айтады. -мәтініндегі қою қаріппен жазылған сөздерден өзгелік етісті табады. ҚБ: дескриптор арқылы бірін-бірі бағалайды. Тиімді кері байланыс береді Сергіту сәті: «Жартыңды тап та, сипатта» 3-тапсырма.Топтық жұмыс.Мәтіндегі қою қаріппен жазылған сөздерге өзгелік етіс жұрнақтарын жалғап, сөйлем құра. Дескриптор: - өзгелік етіс жұрнақтарын жалғап ,сөз тіркесін құра. - сөйлем құрайды.
ҚБ: Оқушылардың тиімді кері байланысы 4-тапсырма. Топтық жұмыс«Менің алғашқы сапарым» тақырыбында эссе жаз. Дескриптор: - «Менің алғашқы сапарым» тақырыбында эссе жазады. -Өзгелік етісті қолданады. ҚБ «Тенге» Кері байланыс. «Кезбе тілші» әдісі арқылы сабақты қорыту Үй тапсырмасы. 5-тапсырма. Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізеді: - нені білдім, нені үйрендім? - нені толық түсінбедім? - нені жақсарту керек? |
Қолдан жасалған гүлдер Орындық А4 қағаз
АКТ
Оқулық
Сурет, портрет
Үлестірме қағаздар. Суреттер
Микрафон
А4 қағаз |