БЕКІТЕМІН: ___________
| Күні: 11.11.16 | Сабақ реті: 10.1 | Пәні: Информатика | Класы: 7 «А, В, Г, Д | ||
| Сабақтың тақырыбы: | Мәліметтер. | ||||
| Мақсаты:
| Мәліметтер түсінігін ұғыну. | ||||
| Міндеттері: | 1.Айнымалылар түсінігі, мәліметтер типі және меншіктеу операторы туралы ұғымдарды меңгерту; 2. Оқушыларды адамгершілікке, ұқыптылыққа, жауапкершілікке, өз ойларын жеткізе алуға баулу; 3. Оқушылардың логикалық ойлау қабілеттерін, өз беттерімен жұмыс істей алу дағдыларын, білім, біліктерін дамыту. | ||||
| Жалпы ережелер | Сабақтың типі: Аралас сабақ Жұмыс формалары: жеке, жұппен, топпен. Әдістері: «Әр елдің сәлемдесуі» псих.тренинг, «Мен саған-сен маған», «Жигсо», «Бес саусақ», «Өрмекші торы» әдісі . Жабдықтары: компьютер, слайдтар, проектор. | ||||
| Күтілетін нәтижелер: | -айнымалы, тип, оператор түсініктерін алады; -мәлімет типтерін бір-бірінен ажырата алады; Меншіктеу операторының пішімін меңгереді. | ||||
| Сабақ кезеңдері | Мұғалім әрекеті | Оқушы әрекеті | Ресурстар | ||
| Ұйымдастыру | -Оқушылармен амандасу. -Оқушыларды түгендеп, сабаққа зейіндерін аудару. -Психологиялық ахуал тудыру үшін тренинг өткізу. «Әр елдің сәлемдесу». Мысалы, Жапондарда иіліп сәлемдеседі, Кенияша билеп амандасу, қытайша қолдарын бүгіп, иілу және Қазақша төс қағыстырып т.б. -Үлестірме арқылы 3 топқа бөлінеді | Мұғаліммен амандасады.
Тренингті жасау Әр елдің амандасуын жасау.
Үлестірме таңдап, топқа барып отырады. | Үлестір мелер | ||
| Қызығушылықты ояту | «Мен саған-сен маған» әдісі. Өткен тақырып бойынша сұрақтар қою. | Бір-біріне сұрақтар қояды |
| ||
| Мағынаны тану | «Жигсо» әдісі. Оқушыларға оқулықтағы мәтін бөліп беріледі. 1-топ. Айнымалылар. 2-топ. Мәліметтер типі, 3-топ. Меншіктеу операторы. Постер қорғайды. Компьютердегі тәжірибелік жұмыс А деңгейін орындығындар «3», А,В деңгейін орындағандар «4», А,В С деңгейін орындағандар «5» деген баға алады. | Берілген мәтінді мұқият оқып, топпен қорғайды.
Деңгейлік тапсырмаларды компьютерде орындайды. | Плакат
Оқулық | ||
| Ой толғаныс | "Өрмекші торы" стратегиясы. | Өткен тақырыпты қайталау сұрақтарына жауап береді. |
| ||
| Рефлексия | «Бес саусақ» әдісі Бас бармақ – мен үшін маңызды және қызық Сұқ саусақ – маған қиын болды Ортаншы саусақ – маған жеткілікті болмады Төртінші саусақ – менің көңіл күйім Бесінші саусақ – менің ұсынысым | Оқушылар қолының суретін салып, саусақтарға мәліметтерді толтырады. | Слайд
| ||
| Үйге тапсырма | §10. Мәліметтер. Аяқталмаған тапсырмаларды аяқтау. | Оқып, мазмұнын айтады. |
| ||
| Бағалау | Оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі мен жауаптарының сауаттылығы ескеріле отырып, қорытындылап бағалаймын | ||||
Өз сабағыңызға талдау жасаңыз .
| Рефлексия Не сәтті болды?
|
|
| Не сәтсіз болды?
|
|
| Нені жақсартуыма болады?
|
|
| Нені өзгертуге болады?
|
|



МӘЛІМЕТТЕР. ҚМЖ (19.23 KB)

