Сабақ жоспары
| Бекітемін: Оқу ісінің меңгерушісі: А.Молдабаева | |||||||||
| Мұғалім | Жүрментаева Г | ||||||||
| Мерзімі: | 24.11.2016 ж | ||||||||
| Пәні: | Әдебиеттік оқу | ||||||||
| Сынып: | 4 «А» | ||||||||
| Тақырыбы: | Аяулы Жақаң | ||||||||
| Негізгі түйінді идея: | Оқушылар әңгіменің мазмұнын түсінеді, кейіпкерге сипаттама береді, әңгіме бойынша берілген негізгі түйінді ойды табады. | ||||||||
| Оқу мақсаттары: | Барлық оқушылар: М.Дулатов өмірімен шығармаларын біледі. Мәтінді жүргізіп оқиды,мазмұнын айтады.Жоспар құрады.Сұрақтарға толық жауап бере алады | ||||||||
|
| Оқушылардың басым көпшілігі:Әңгімені оқып,мазмұнын талдап,кейіпкерге сипаттама бере алады. | ||||||||
| Жекелеген оқушылар:Естелікті өз ойымен қорытындылайды,түйіндейді. | |||||||||
| Табыс критерийлері | |||||||||
| Барлық оқушылар | Көпшілік оқушылар | Жекелеген оқушылар | |||||||
| М.Дулатов өмірімен шығармаларын біледі. Мәтінді жүргізіп оқиды,мазмұнын айта алады.
| Әңгімені оқып,мазмұнын талдап,кейіпкерлерге мінездеме,сипаттама бере алады. | Әңгімені өз ойымен қорытындылайды. | |||||||
| Сабақ барысы |
| ||||||||
| Сабақ кезеңдері | Уақыт | Мұғалімнің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ре сурстар | ||||
| Кіріспе
| 2 мин
| 1.Ұйымдастыру кезеңі А)Психологиялық ахуал туғызу. Б)Топқа бөлу | Абай өлеңдерңне байланысты 3 топқа бөлінеді | Мадақ тау
| Үлест қағаз
| ||||
| Алдыңғы оқу | 8 мин
| М.Дулатов «Шешенің балаларын сүюі»
| Жатқа айтады. | Ашық журнал Мадақ тау | Автор суреті | ||||
| Ой қозғау
| 2 мин | «Сөздер банкісі» | Берілген сөздер бойынша не білетінін ортаға салады. | Мадақ тау
| А4 парағы | ||||
| Іс-әрекет
| 28 мин
| Жаңа сабақ М.Дулатов «Аяулы Жақаң» Дулатов Асқар — Алаш қозғалысынаншет қалмаған Дулатов Асқар қазіргі Қостанай облысы, Жангелдинауданында туған. Ол — Алаштыңатақты ақыны Міржақыптың туған ағасы.
Жұптық тапсырма Бөлімдерге бөлу ұсынылады.
Естелікті баяндау ұсынылады.
Топтық жұмыс 1-топ Естелікті кім жазған? 2-топ Мәтіннен анасының сөзін тауып оқы.Қалай ойлайсың,анасының үміті мен сенімі ақталды ма? 3-топ Қуанышы қойнына сыймай деген сө тіркесіне сөйлем құрап жаз. 4-топ Кәмпескелеу сөзіне анықтама бер 5-топ М.Дулатов нені армандаған екен? 6-топ Мәтін бойынша 5 сұрақ құрастыр.
Сергіту сәті
Жеке тапсырма «Үзбей жазу» | Оқулықпен жұмыс Мәтінді тізбектей оқиды.
Бөлімдер 1) М. Дулатовтың балалық шағы 2) Ананың мейірімі 3)Ақынның шығармашылығы
Мазмұнын тізбектей баяндайды.
Топта талқылап, түйіндейді Оқушылар ойларын жүйелі жеткізуге тырысады.
Берілген сөздерді орыс,ағылшын тілдеріне аударады.
Автор көзқарасына талдау жасайды. | Мадақ тау
«Үздік баяндамашы» «Екі жұлдыз,бір ұсыныс»
«Екі жұлдыз,бір ұсыныс»
| Оқу лық
Автор суреті
М.Дулатов суреті
| ||||
|
|
| Кейінгі оқу Үй тапсырмасы: «Аяулы Жақаң» | Үй тапсырмасын күнделікке түсіреді. |
| Оқулық
| ||||
| Рефлексия
| 5 мин | «Еркін микрафон»
| Бүгінгі сабақ бойынша өз ойларын айтады. Сабаққа кері байланыс береді. | Өзін-өзі бағалау |
| ||||
| Сабақтан кейін ойланатын сұрақтар | |
| Не сәтті болды?
|
|
| Не сәтті болмады?
|
|
| Нені жақсартуға болады?
|
|
| Мен өз дағдыларымда нені дамыта алдым? Нені өзгертуге болады?
|
|
Шоқан Шыңғысұлы Уәлиханов (шын есімі М
ұхаммед Қанафия; 1835, Қостанай облысыСарыкөл ауданы Құсмұрын жері — 10 сәуір1865, Көшентоған, Жетісу) — қазақтың ұлы ғалымы, XIX ғасырдың екінші жартысында Қазақстанда туған демократтық, ағартушылық мәдениеттің тұңғыш өкілдерінің бірі, шығыстанушы, тарихшы, фольклоршы, этнограф, географ, ағартушы. Әжесі бала күнінде «Шоқаным» деп еркелетіп айтуымен, «Шоқан» аталып кеткен

М.Дулатов "Аяулы Жақаң" (24.72 KB)

