Меню
Разработки
Разработки  /  География  /  Уроки  /  7 класс  /  Литосфералық катаклизмдер

Литосфералық катаклизмдер

Сабақтың тақырыбы:

§14 Литосфералық катаклизмдер

Мектеп: А.Косарев атындағы №9 орта мектеп

Күні 20.10.17ж

Мұғалімнің аты жөні: Оғадиев Рамазан Сакенұлы

Сынып :7 «А,Ә,Б»

Қатысушылар саны:

Қатыспағандардың саны:

Сабақтың міндетті түрде межеге жетудегі оқыту мақсаттары

Жердің тектоникалық құрылысы, олардың себептері туралы біледі, картадан ірі литосфералық тақталардың орналасуын көрсетеді. Алынған ақпаратты талдап, бағалау жүргізу біліктілігі дамиды, коммуникативті дағдылар, өзара сыйластық дамиды.

Оқытудың мақсаттары

7.3.1.4 -литосфералық катаклизмдердің себеп-салдарын, таралуын түсіндіреді

Барлық оқушылардың қолынан келеді:

Тақырыптың түйінді түсініктерін естеріне сақтайды және атап береді, картадан басты литосфералық тақталарды көрсетеді, себеп-салдар байланыстарын түсіндіреді.

Көпшілік оқушылардың қолынан келеді:

Оқулық мәтіні және картадан ірі обектілерді көрсету арқылы литосфераның тектоникалық қозғалысының және құрлықтардың қозғалу «дрейф» себептерін түсіндіреді, оқылған тақырып бойынша қорытынды шығарады.

Кейбір оқушылардың қолынан келеді:

Литосфералық тақталардың қозғалысы, жарықтардың боу себептерін бағалайды, ірі тектоникалық тақталардың сұлбасын жасайды, тақырып бойынша баяндама дайындайды.

Алдағы өткен тақырыпты оқыту.

Литосфераның құрылысы және затық құрамы.

Жоспар

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған әрекеттер

Ресурстар

Бастапқы сабақ уақыты (13 минут)

  1. Ұйымдастыру. «Мұз жарғаш» ойыны, сабақта жағымды көңіл күй қалыптастыру.
  2. Үй тапсырмасын тексеру. Тақырып бойынша жұптық сұрақ-жауап алу. Өзара бағалау.
  3. Қосымша материалды сұрау (қалауы бойынша).
  4. «Литосфералық тақталардың қозғалысы» бейнекөрінісі бойынша бірлесе отырып сабақтың тақырыбын және мақсатын айқындау.
  1. Үй тапсырмасын тексеруге сұрақтары.
  2. Топтастыруға арналған үйлестірмелі парақшалар.
  3. www.geo-site.ru-Жертану интернет қорынан бейнекөріністері.

Сабақ ортасы

(20 минут)

Білімді өзгерту.

Жаңа тақырыпты түсіндіру. Түйінді түсініктерді жазып алу, оқулық мәтіні бойынша қысқаша конспект жазу. Бірлесе отырып талқылау және бағалау.

1-тапсырма.Сарамандық жұмыс. Жаратышарлар картасынан ірі литосфералық тақталарды көрсету және кескін картаға түсіру. Өзара бағалау.

Сергіту сәті. «Музикалық үзіліс»

2-тапсырма. Жеке жұмыс. Оқулықтың бөлімін оқу, топ ішінде талқылау үшін екі сұрақтан дайындау.

Өзара бағалау.

  1. Үлестірмелі материалдар.
  2. Оқулық, атлас, топографиялық карталар.
  3. Сарамандық жұмыста масштабты қолдануды көрсететін бейнекөрсетілімдер. «www.geo-site.ru-Жертану интернет қорынан»

Сабақ соңы

(12 минут)

Сабақты қотындылау.

Топтық жұмыс. «Жарықтар: литосфералардың шегаралары» атты синквейн құру. Өзара бағалау.

Үй тапсырмасы. §14. Өз қалауларымен тақырып бойынша алдағы уақытта орындалатын тапсырмаларды орындау.

Сабақтың рефлексиясы. «Бағдаршам»

  1. Оқулық.
  2. Стикерлер,бағдаршамның макеті, бағдаршамның түстері бойынша үлестірмелі парақшалар.

Қосымша ақпарат

«Тектоникалық қозғалыс: жарықтардың пайда болу себептері» тақырыбы бойынша қосымша ақпаратты оқу.

www.rubricon.com-Рубикон. Энциклопедиялық портал.

Саралау – Сіз қосымша

көмек көрсетуді қалай

жоспарлайсыз? Сіз

қабілеті жоғары

оқушыларға тапсырманы

күрделендіруді қалай

жоспарлайсыз?

Бағалау - Оқушылардың

үйренгенін тексеруді

қалай жоспарлайсыз?

Пəнаралық байланыс

Қауіпсіздік жəне еңбекті

қорғау ережелері

АКТ-мен байланыс

Құндылықтардағы

байланыс

Рефлексия

Сабақ / оқу

мақсаттары

шынайы ма?

Бүгін оқушылар

не білді?

Сыныптағы ахуал

қандай болды?

Мен жоспарлаған

саралау шаралары

тиімді болды ма?

Мен берілген

уақыт ішінде

үлгердім бе? Мен

өз жоспарыма

қандай түзетулер

енгіздім жəне

неліктен?

Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз.

Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сəйкес

келетін сұрақтарға жауап беріңіз.

Қорытынды бағамдау

Қандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1:

2:

Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1:

2:

Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды

жетілдіруге көмектесетін не білдім?

10.02.2018

Содержимое разработки

Сабақтың тақырыбы:

§14 Литосфералық катаклизмдер

Мектеп: А.Косарев атындағы №9 орта мектеп

Күні 20.10.17ж

Мұғалімнің аты жөні: Оғадиев Рамазан Сакенұлы

Сынып :7 «А,Ә,Б»

Қатысушылар саны:

Қатыспағандардың саны:

Сабақтың міндетті түрде межеге жетудегі оқыту мақсаттары

Жердің тектоникалық құрылысы, олардың себептері туралы біледі, картадан ірі литосфералық тақталардың орналасуын көрсетеді. Алынған ақпаратты талдап, бағалау жүргізу біліктілігі дамиды, коммуникативті дағдылар, өзара сыйластық дамиды.

Оқытудың мақсаттары

7.3.1.4 -литосфералық катаклизмдердің себеп-салдарын, таралуын түсіндіреді

Барлық оқушылардың қолынан келеді:

Тақырыптың түйінді түсініктерін естеріне сақтайды және атап береді, картадан басты литосфералық тақталарды көрсетеді, себеп-салдар байланыстарын түсіндіреді.

Көпшілік оқушылардың қолынан келеді:

Оқулық мәтіні және картадан ірі обектілерді көрсету арқылы литосфераның тектоникалық қозғалысының және құрлықтардың қозғалу «дрейф» себептерін түсіндіреді, оқылған тақырып бойынша қорытынды шығарады.

Кейбір оқушылардың қолынан келеді:

Литосфералық тақталардың қозғалысы, жарықтардың боу себептерін бағалайды, ірі тектоникалық тақталардың сұлбасын жасайды, тақырып бойынша баяндама дайындайды.

Алдағы өткен тақырыпты оқыту.

Литосфераның құрылысы және затық құрамы.

Жоспар

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған әрекеттер

Ресурстар

Бастапқы сабақ уақыты (13 минут)

  1. Ұйымдастыру. «Мұз жарғаш» ойыны, сабақта жағымды көңіл күй қалыптастыру.

  2. Үй тапсырмасын тексеру. Тақырып бойынша жұптық сұрақ-жауап алу.. Өзара бағалау.

  3. Қосымша материалды сұрау (қалауы бойынша).

  4. «Литосфералық тақталардың қозғалысы» бейнекөрінісі бойынша бірлесе отырып сабақтың тақырыбын және мақсатын айқындау.

  1. Үй тапсырмасын тексеруге сұрақтары.

  2. Топтастыруға арналған үйлестірмелі парақшалар.

  3. www.geo-site.ru-Жертану интернет қорынан бейнекөріністері .

Сабақ ортасы

(20 минут)

Білімді өзгерту.

Жаңа тақырыпты түсіндіру. Түйінді түсініктерді жазып алу, оқулық мәтіні бойынша қысқаша конспект жазу. Бірлесе отырып талқылау және бағалау.

1-тапсырма.Сарамандық жұмыс. Жаратышарлар картасынан ірі литосфералық тақталарды көрсету және кескін картаға түсіру. Өзара бағалау.

Сергіту сәті. «Музикалық үзіліс»

2-тапсырма. Жеке жұмыс. Оқулықтың бөлімін оқу, топ ішінде талқылау үшін екі сұрақтан дайындау.

Өзара бағалау.

  1. Үлестірмелі материалдар.

  2. Оқулық, атлас, топографиялық карталар.

  3. Сарамандық жұмыста масштабты қолдануды көрсететін бейнекөрсетілімдер. «www.geo-site.ru-Жертану интернет қорынан»

Сабақ соңы

(12 минут)

Сабақты қотындылау.

Топтық жұмыс. «Жарықтар: литосфералардың шегаралары» атты синквейн құру. Өзара бағалау.

Үй тапсырмасы. §14. Өз қалауларымен тақырып бойынша алдағы уақытта орындалатын тапсырмаларды орындау.

Сабақтың рефлексиясы. «Бағдаршам»

  1. Оқулық.

  2. Стикерлер,бағдаршамның макеті, бағдаршамның түстері бойынша үлестірмелі парақшалар.



Қосымша ақпарат

«Тектоникалық қозғалыс: жарықтардың пайда болу себептері» тақырыбы бойынша қосымша ақпаратты оқу.

www.rubricon.com-Рубикон. Энциклопедиялық портал.

Саралау – Сіз қосымша

көмек көрсетуді қалай

жоспарлайсыз? Сіз

қабілеті жоғары

оқушыларға тапсырманы

күрделендіруді қалай

жоспарлайсыз?

Бағалау - Оқушылардың

үйренгенін тексеруді

қалай жоспарлайсыз?

Пəнаралық байланыс

Қауіпсіздік жəне еңбекті

қорғау ережелері

АКТ-мен байланыс

Құндылықтардағы

байланыс

Рефлексия

Сабақ / оқу

мақсаттары

шынайы ма?

Бүгін оқушылар

не білді?

Сыныптағы ахуал

қандай болды?

Мен жоспарлаған

саралау шаралары

тиімді болды ма?

Мен берілген

уақыт ішінде

үлгердім бе? Мен

өз жоспарыма

қандай түзетулер

енгіздім жəне

неліктен?



Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз.

Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сəйкес

келетін сұрақтарға жауап беріңіз.

Қорытынды бағамдау

Қандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1:


2:

Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1:


2:

Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды

жетілдіруге көмектесетін не білдім?





-75%
Курсы повышения квалификации

Организация и сопровождение олимпиадной деятельности учащихся

Продолжительность 72 часа
Документ: Удостоверение о повышении квалификации
4000 руб.
1000 руб.
Подробнее
Скачать разработку
Сохранить у себя:
Литосфералық катаклизмдер (73 KB)
