Пән:дүниетану Сынып:1-сынып | Мектеп: №65.А.Музрапов.ЖОМ. | |||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні :Анарханова Мухаббат Эргашевна. | |||
|
| Қатысқандар: Қатыспағандар аны: |
| |
Сабақтың тақырыбы: | Денің сау болсын десең. |
|
| |
Ұзақ мерзімдегі оқу мақсаты | 1.1.4.1. Жеке бас гигиенасын сақтаудың маңыздылығын түсіндіру. 1.1.4.2. Тамақтану режимін сақтаудың қажеттілігін түсіндіру | |||
Сабақ мақсаттары
| Барлық оқушылар орындай алады:жеке бас гигиенасын сақтаудың маңыздылын біледі, түсінеді. Көптеген оқушылар орындай алады: жеке бас гигиенасына қатысты тәртіп ережелерін анықтайды Кейбір оқушылар орындай алады:гигиена сақтаудың қажеттілігі тұралы әңгімелейді | |||
Бағалау критерилері | Жеке бас гигиенасын сақтаудың маңыздылын түсүнеді. Гигиена сақтаудың қажеттілігін анықтайды | |||
Тілдік мақсат | Оқушылар істей алады: Жеке бас гигиенасын маңыздылығын біледі Пәнге қатысты лексика мен терминологиясы:гигиена денсаулық дене шынықтыру дене мүшелерін біледі Диалог пен жазуға пайдалы сөз тіркестері:жеке бас гигиенасын қандай сақтау керек ? Денсаулықты нығайту үшін не істеу керек? | |||
Құндылықтарды дарыту | Мәңгілік Ел, бұл – Ұлттық қауіпсіздік және Қазақстанның жалпы әлемдік және өңірлік проблемаларды шешуге жаһандық тұрғыдан қатысуы. Ұлттық қауіпсіздікті нығайту әрбір азаматтың, өз елі патриотының қасиетті парызы болып саналады.
| |||
Пәнаралық байланыстар | Көркем еңбек-(адам мүшесін геометрік пішіндермен құрайды) | |||
АКТ қолдану дағдысы | АКТны қолдану барысында қауіпсіздік ережелерін сақтау Сергіту сәті мен белсенді іс- әрекет түрлері кезінде қауіпсіздік туралы түсініктіберу | |||
Алдыңғы меңгерілген білім | Дене мүшелерін біледі. |
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақта жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | |||||||||||||||||||
Сабақтың басы 2мин 3 мин
| Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыруға арналған жаттығулар орындата отырып,оқушылардың көңіл күйлерін көтеріп аламын. Шаттық шеңбер құру: Қоңыраудың сықырлы Естіледі сыңғыры Қолыңды бер дейді Шеңберге кел дейді Спорт ,медицина, дене мүшелері бейнеленген сүреттер арқылы топқа біріктіремін. Спорт,медицина және дене мушелері сүретімен таныстыра отырып,тақырыптың мәнін ашып ,оқу мақсаттарын айтып өтемін. | Спорт медицина дене мүшелері бейнеленген сүреттер | |||||||||||||||||||
Сабақ ортасы 5 мин
8мин
2мин
5мин 5мин
5мин | Оқушылардың қызығушылығын ояту аясында оқушыларға мен спортшымын атты бейнетаспаны корсетемін. Балалар бейнетаспаны көре отырып ,“Бас бармақ” әдісі арқылы роліктен алған әсерлерін білдіреді. №1 тапсырма (Т) Оқушылардың белсенділігін артыру барысында «Сүреттер сөйлейді» әдісі арқылы берілген сурет бойынша жұмыс жасата отырып,суреттегі бейнені талқылатамын. Берілген сұрақтарға сүйене отырып, дене мүшелерін дене жаттығулары арқылы денсаулықтың маңызы туралы әңгімелейді. 1- топ сүреттегі дене мүшелерін атаңыз, дене мүшелері қандай қызмет атқарады? 2-топ дене жаттығуларын не үшін орындаймыз? 3-топ денсаулығымызды не үшін күтеміз және сақтаймыз? Дескриптор: - дене мүшелерін танып біледі . -дене жаттығулардың денсаулық үшін қажеттілігін біледі. Тапсырма соңында оқушыларды күлекештер арқылы бағалап барамын. Оқушылардың қажеттілігін ескере отырып сергіту сәтін орындатамын. Тарсылдатпай еденді Орнымыздан тұрып ап жүгірейік бір уақыт Бір,екі,үш,бір,екі,үш. Аяқты алға созайық тік көтеріп, қозғайық Тым салбырда болмайық Алға қарай озбайық Бір,екі,үш,бір,екі,үш Оқулықпен жұмыс:(МК)(Айтылым,тыңдалым) Оқулықта берілген мәтінді сүретер арқылы түсіндіремін. -Өте ертеде адамдар өз денсаулығын күтудің қаншалықты маңызды екенін түсінді.Бақытты адам-бұл денсаулығы мықты адам.Мықты денсаулық бізге жақсы өмір сүруге,оқуға және еңбек етуге мүмкіндік береді.Денсаулықты сақтау және нығайту үшін адам өз денесінің құрылысы, өз мүшесі,денсаулығы тұралы білуі тиіс. №2-тапсырма(ТЖ ) Оқушыларға әріптерден «сөз құрастыр» ойыны арқылы тапсырмалар беріледі. 1-топ.Берілген әріптерден денсаулық сөзін құрастыр. 2-топ Геометриялық фигуралардан адам пішінін құрастыр. 3-топ Денсаулықтың негізгі факторларын ата . (дұрыс тамақтану,таза ауада серүендеу,таңертуңгілік жаттығу,спорт пен шұғылдану. Дескриптор : -әріптерден денсаулық сөзін құрастырады. -жеке бас гигиенасы денсаулықтың маңызы туралы біледі. -денсаулықтың негізгі факторларын түсінеді айта алады. Тапсырма соңында оқушыларды күлекештер арқылы бағалап барамын. №3-тапсырма «Орындап көр» әдісі арқылы оқушылар жаттығу орындаудың түрлерін көрсетеді. Дескриптор: -жаттығу түрлерін біледі. -жаттығуларды дұрыс орындайды. Тапсырма соңында оқушыларды күлекештер арқылы бағалап барамын.
| Ведео ролик
суреттер
суреттер
күлекештер
әріптер Геометрик фигуралар Смайликтер | |||||||||||||||||||
Сабақтың соңы 5мин | «Доп» әдісі арқылы бүгінгі сабақты қорытындылаймын. Кері байланыс:бағдаршамдың түстеріне сабақты қалай түсінгендіктеріне байланысты стікерлер жабыстырады. | Бағдаршам | |||||||||||||||||||
| Бағалау кестесі | ||||||||||||||||||||
Саралауға арналған тапсырмалар: С деңгейдегі оқушылар: Жеке бас гигиенасы не үшін керек? В деңгейдегі оқушылар: Дене жаттығулары не үшін маңызды? А деңгейдегі оқушылар: Дәрігерлер адам денсаулығына қандай қызмет етеді? сұрақтарына жауап береді.
|
| ||||||||||||||||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта дифференциация дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? | |