Меню
Разработки
Разработки  /  Математика  /  Уроки  /  4 класс  /  Конспект уроку "Множення на двоцифрові числа"

Конспект уроку "Множення на двоцифрові числа"

повторити усне й писемне множення на двоцифрове число, вчити дітей розв'язувати задачі на знаходження невідомого за двома різницями.

08.10.2017

Содержимое разработки

Урок (12.04.20016)

Повторення множення на двоцифрове число. Задачі на знаходження числа за двома різницями.

Мета: повторити усне й писемне множення багатоцифрових чисел на двоцифрове; вчити учнів розв’язувати задачі на знаходження невідомого за двома різницями; вдосконалювати обчислювальні навички; розвивати увагу, пам’ять, мислення; виховувати інтерес до предмета.

Перебіг уроку

І. Організаційний момент

ІІ. Контроль, корекція та закріплення знань

1.Цікаво знати.
12 квітня все людство відмічає Всесвітній день авіації та космонавтики.

У цей день, 12 квітня, в 1961 році громадянин СРСР майор Юрій Олексійович Гагарін на космічному кораблі «Восток» вперше в світі здійснив орбітальний обліт Землі, відкривши епоху пілотованих космічних польотів. Він зробив один виток навколо земної кулі, який тривав 108 хвилин.

Перевірка домашнього завдання

Домашнього завдання не було, так як писали контрольну роботу. На жаль її я не перевірила.

2. Робота в зошиті

Розгортаємо зошити, записуємо дату та по традиції каліграфічну хвилинку число 12 та можливі перетворення з тих цифр, яких складається це число (21, 112, 121, 211, 221, 1122, 1112, 1211, 1212, 1221, 1222, 2111, 2112, 2122, 2211, 2212, 2221).

Що ми можемо сказати про це число:

  • Воно парне? (Які числа ми називаємо парними?);

  • Воно має сусідів (11 і 13);

  • Воно складається з одного десятка і двох одиниць;

  • Це число другого розряду;

  • Воно складається з одного десятка і двох одиниць.

3. Математичний диктант (присвячений дню космонавтики). Один учень працює біля дошки, решта в зошитах.

1. Скільки років минуло з того дня, коли людина вперше побувала в космосі?

2. Але Україні є чим пишатися. Леонід Каденюк - перший космонавт незалежної  України зробив політ у космос на кораблі Columbia  19 листопада 1997. Обчисліть скільки років тому назад це сталося.

3. Порахуйте, у скільки років Леонід Костянтинович полетів у космос. Якщо народився він у 1951 році, а політ здійснив у 1997?

4. Швидкість, яку міг розвинути його корабель була приблизно 8 кілометрів на секунду. Порахуйте, на яку відстань від Землі він віддалився за 1 хвилину?

5. На борту перебувало 6 людей: четверо американців, японець та українець. З собою вони взяли їжу та воду. Кількість кілограмів становить 4/5 тони? Обчисліть скільки кг їжі та питної води було взято в космос?

6. Його політ тривав на один день більше ніж пів місяця квітня. Обчисліть скільки днів тривав політ українського космонавта. Точніше політ тривав 15 діб 16 годин 35 хвилин і одну секунду.

Відповіді: 55 років, 19 років, 46 років, 480км, 800 кг, 16 днів.

ОЦІНЮВАННЯ


ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку

Сьогодні на уроці повторимо множення на двоцифрове число. Будемо розв’язувати задачі на знаходження числа за двома різницями.

Запишемо тему по середині зошита

Множення на двоцифрове число. Задачі на знаходження числа за двома різницями.

1. Робота за підручником

Розгорніть, будь ласка, підручники на сторінці 147, знайдіть № 921. Це задача, в якій ми повинні усним і письмовим способом знайти добуток чисел.

  • Зачитай, будь ласка, задачу…

  • Як усно ми її можемо розв’язати? (Розкласти один із множників на зручні доданки, потім помножити множник на один доданок, а потім – на другий, а отримані добутки додати.

  • Як ще можна обчисли загальну кількість літрів молока?

  • Письмово в стовпчик.

  • Що ми повинні пам’ятати, записуючи обчислення письмово? (множники розміщують так, щоб одиниці були записані під одиницями, а десятки під десятками).

  • З чого починають обчислення? (Множення розпочинають з одиниць)

  • Що необхідно пам’ятати при множенні на десятки? (При множенні на десятки цифри починають записувати під десятками).

  • Як називаються ці числа? (Неповні добутки)

  • Що ми повинні знайти в останній дії? (В останній дії знаходять суму знайдених неповних добутків).

  • Якою дією можна перевірити дію множення? (Діленням)

2. Робота біля дошки по двоє учнів

Кожний учень розв’язує письмово приклад і дає відповідь на запитання. ОЦІНЮЄТЬСЯ, враховуючи кількість допущених помилок в математичному диктанті.


3. Письмове виконання завдання ( з поясненням на дошці)

82 55 78 75 63

67 74 39 34 45

574 220 702 300 315

492 385 234 225 252

4945 4070 3042 2550 2835

- Про що говорить переставний закон множення? (Від перестановки множників добуток не змінюється) а*в=в*а

- Про що говорить сполучний закон множення? (Щоб добуток двох чисел помножити на третє число, можна перше число помножити на добуток другого і третього) (а*в)*с=а*(в*с)

- Назви формули за якою ми можемо обчислити периметр? (Р=2а+2в; Р=(а+в)*2; Р=а+в+в+а).

- Назви формулу за якою можна обчислити площу прямокутника? В яких одиницях вимірюється площа?

- Як можна знайти добуток чисел, якщо множників більше трьох? (У добутку кількох множників можна переставляти множники і брати їх у дужки будь-яким чином).

ОЦІНЮВАННЯ


4. Робота над задачами

Задача 924 (Задача 1 усно)

48:2=24 (грн)


Задача 924 (Задача 2)

  • Скільки метрів тканини купив перший покупець?

  • Скільки метрів тканини купив другий покупець?

  • Хто з них купив більше тканини і на скільки?

  • Хто заплатив більше грошей? На скільки?

  • Що ми можемо дізнатися?

Розв’язання

1) 5 – 3 = 2 (м) – на 2 м більше купив перший покупець.

2) 48:2 = 24 9м) – коштує 1 м тканини.

Самостійно складіть вираз, за яким ми можемо розв’язати цю задачу?

Вираз повинен бути таким: 48:(5-3)

ОЦІНЮВАННЯ


Задача 924 (задача 3). Самостійне розв’язання.

  • Скільки метрів тканини купив перший покупець?

  • Скільки метрів тканини купив другий покупець?

  • Скільки грошей заплатив перший покупець?

  • Що необхідно дізнатися?

  • Що повинні знайти першим в задачі?

Розв’язання

1) 5 – 3 = 2 (м) – на стільки більше купив перший покупець;

2) 48 : 2 = 24 (м) - коштує 1 метр тканини;

3) 24*3 = 72 (грн.) – заплатив другий покупець.

Хто бажає пояснити розв’язання? Учень зачитує.

ОЦІНЮВАННЯ


Задача 925. Робота біля дошки

- Що відомо в задачі?

- Що невідомо?

- Що необхідно знайти в задачі спочатку?

- Як знайти число за значенням його дробу (Треба значення поділити на чисельник і результат помножити на знаменник)

1) 2кг600г*2 = 5200 г – важить цілий кавун;


- Як знайти п’яту частину від загальної маси кавуна? (Щоб знайти дріб від числа, треба число поділити на знаменник і помножити на чисельник)

2) 5200 : 5 = 1040(г) – важить 1/5 частина кавуна.

ІV. Підсумок уроку. Рефлексія

  • Чого вчилися на уроці?

  • Що викликало утруднення?

  • Над чим ще доведеться попрацювати на наступному уроці?

V. Домашнє завдання

Задача 926 – аналогічна класній; 927 обчислити приклади по діях

-75%
Курсы повышения квалификации

Интерактивные методы в практике школьного образования

Продолжительность 72 часа
Документ: Удостоверение о повышении квалификации
4000 руб.
1000 руб.
Подробнее
Скачать разработку
Сохранить у себя:
Конспект уроку "Множення на двоцифрові числа" (23.69 KB)
