Меню
Разработки
Разработки  /  Информатика  /  Уроки  /  6 класс  /  Конспект уроку "Комп’ютерні мережі та їх призначення. Типи комп’ютерних мереж."

Конспект уроку "Комп’ютерні мережі та їх призначення. Типи комп’ютерних мереж."

Тема. Комп’ютерні мережі та їх призначення. Типи комп’ютерних мереж.

Мета: сформувати поняття про комп’ютерні мережі, типи комп’ютерних мереж; розглянути мережну взаємодію між об’єктами мережі, сервер та клієнтський комп’ютер; розвивати інформаційну культуру учнів; сприяти розвитку логічного мислення;виховувати в учнів активність, відповідальність, самостійність.

Тип уроку: засвоєння нових знань.

Обладнання та наочність: комп’ютери, підручник «Інформатика» Н.В. Морзе, редактор презентацій PowerPoint 2010, проектор, мультимедійна дошка.

24.04.2017

Содержимое разработки

Урок 26 6 клас __________________ (дата)

Тема. Комп’ютерні мережі та їх призначення. Типи комп’ютерних мереж.

Мета: навчальна: сформувати поняття про комп’ютерні мережі, типи комп’ютерних мереж; розглянути мережну взаємодію між об’єктами мережі, сервер та клієнтський комп’ютер;

розвивальна: розвивати інформаційну культуру учнів; сприяти розвитку логічного мислення;

виховна: виховувати в учнів активність, відповідальність, самостійність

Тип уроку: засвоєння нових знань.

Обладнання та наочність: комп’ютери, підручник «Інформатика» Н.В. Морзе, редактор презентацій PowerPoint 2010, проектор, мультимедійна дошка.

Хід уроку

І. Організаційний етап

1) Привітання із класом, відмічання відсутніх

2) Перевірка готовності учнів до уроку.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності

  1. Повідомлення теми і мети уроку

Уявіть ситуацію: на уроці інформатики на комп’ютері у вашого однокласника є необхідні файли (зображення, музика, відео), а на вашому немає. Зате до вашого комп’ютера під’єднаний принтер, а однокласникові потрібно роздрукувати реферат.— Який вихід з даних ситуацій ви можете запропонувати?

(Учні пропонують свої варіанти, зокрема перенести файли за допомогою знімних носіїв інформації (флешки, диски) або з’єднати комп’ютери між собою.) — А якщо комп’ютери знаходяться не в одній кімнаті, а, наприклад, у сусідніх? на різних поверхах? в різних містах чи країнах? Відповіді на ці та інші запитання ви дізнаєтесь під час вивчення нової теми «Комп’ютерні мережі», яка розрахована на вісім уроків. Під час вивчення цієї теми ви повинні виконати дві практичні роботи, наприкінці вивчення теми проведемо підсумково-узагальнюючий урок.

ІІІ. Вивчення нового матеріалу.

Пояснення вчителя з елементами демонстрування презентації.

Що таке комп’ютерна мережа?

З терміном «мережа» ми зустрічаємося дуже часто: мережа магазинів, мережа водопостачання в місті, телефонна мережа тощо. Мережа — це сукупність взаємопов'язаних об'єктів, що мають однакове призначення та спільні властивості. До будь-якої мережі може входити різна кількість об'єктів — від двох до великої кількості. Комп'ютери також можуть бути об'єднані в мережу. Але щоб вони були об'єднані між собою, потрібні додаткові пристрої та спеціальне програмне забезпечення. Комп’ютерна мережа — сукупність комп'ютерів та інших пристроїв, з'єднаних між собою для обміну даними і спільного використання пристроїв. Комп'ютери об'єднують між собою для того, щоб: отримати доступ до об'єктів файлової системи комп'ютерів мережі; перемістити дані з одного комп'ютера на інший комп'ютер у мережі; отримати доступ до мережного пристрою, наприклад принтера, з можливістю друкування на ньому власних документів.

Чим відрізняються локальні і глобальні мережі?

Залежно від кількості комп'ютерів у мережі та площі, на якій вони розміщені, розрізняють локальну і глобальну комп'ютерні мережі. Локальна мережа — це комп'ютерна мережа, що об'єднує комп'ютери та інші пристрої, розміщені на порівняно невеликій відстані один від одного. Локальними є мережі в школі, будинку, офісі. Глобальна мережа — мережа, що об'єднує комп'ютерні мережі та окремі комп'ютери, розміщені в різних частинах світу. Найвідомішою глобальною мережею є Інтернет.

Істотною відмінністю локальних і глобальних мереж, крім площі, на якій розміщено комп'ютери, є використання різних форм подання даних під час їх передавання. У локальних мережах дані передаються так, як вони зберігаються й опрацьовуються в комп'ютері. Для роботи в глобальній мережі потрібен певний пристрій - модем, що буде здійснювати перетворення даних на вході й на виході комп'ютера.

Що таке сервер і клієнтський комп’ютер?

Ти вже знаєш, що між відправником повідомлення та його отримувачем завжди існує канал передавання даних. У мережах обмін даними може відбуватися спеціальними каналами — проводами, або безпровідним способом. Саме завдяки цим каналам можна налагодити мережну взаємодію між об'єктами мережі. Мережна взаємодія — обмін повідомленнями між пристроями мережі. При об'єднанні комп'ютерів у мережі всі об'єкти можуть бути рівноправними учасниками мережної взаємодії. Існує також інший спосіб створення мережі, при якому окремі комп'ютери використовують для обслуговування інших. Такі спеціальні комп'ютери називають серверами. Сервер — це комп'ютер, що надає послуги або ресурси за відповідними запитами іншим комп'ютерам. Сервери розрізняють як за розмірами, такі за їх потужністю та іншими властивостями. Звичайний комп'ютер за потреби можна використати як сервер. Сервер забезпечує зберігання і передавання даних до комп'ютерів локальної мережі або через Інтернет та надає відповідні послуги іншим об'єктам мережі. Комп'ютери, що використовують ресурси сервера, називають клієнтськими, або просто клієнтами. Ресурси мережі — це апаратні, програмні й інформаційні об'єкти мережі. Клієнт — це комп'ютер у мережі, що використовує ресурси сервера. Наприклад, зібрання всіх творів українських письменників в електронному вигляді у файлах може зберігатися на сервері школи. Файл із цієї збірки можна скопіювати в папку, що зберігається на одному з комп'ютерів локальної мережі, наприклад до комп'ютера, установленого в кабінеті української літератури, або роздрукувати на принтері, установленому в комп'ютерному класі. У цьому випадку комп'ютери, установлені у класах чи кабінеті директора, є клієнтами цього сервера. Як правило, на сервері розміщують програми, інформаційні дані, документи. До сервера можуть бути приєднані різні пристрої, наприклад, принтер або сканер. Вони можуть бути доступними для використання з інших комп'ютерів.

IV. Закріплення і систематизація набутих знань. Робота за комп’ютером.

Інструктаж з БЖД. Робота в зошитах

  1. Використовуючи підручник, конспект уроку, заповніть таблицю:

Тип мережі Характеристики

Орієнтовні відповіді:

Локальні Об’єднують невелику кількість комп’ютерів у межах однієї організації

Глобальні Охоплюють велику кількість мереж на території окремих країн, континентів

2. Практичне завдання. Перегляд списку імен комп'ютерів, під'єднаних до локальної мережі.

Виконайте Пуск ^ Мережне оточення (відкриється вікно Мережне оточення). Розгляньте основні елементи вікна. Ознайомтеся з доступними ресурсами, їх назвами (зазвичай вказується ім’я файла або папки, назва комп’ютера, на якому вони знаходяться).

Знайдіть та виберіть команду Показати комп'ютери робочої групи у списку Мережні завдання. (У робочій області вікна Мережне оточення відобразяться ярлики комп’ютерів, увімкнених та під’єднаних до мережі в поточний момент). Запишіть у зошит імена комп’ютерів робочої групи (3-5 шт.).
VI. Підбиття підсумків уроку

1.Завдання-гра «Знайди поняття»

2. Бесіда.

Чи задоволені ви своєю роботою?

З яким настроєм ви працювали на уроці?

Що вам запам’яталось на уроці?

Де вам стануть у пригоді набуті знання?

Виставити оцінки учням за роботу на уроці.

VII. Домашнє завдання

  1. Опрацювати §26 с. 182-186, вивчити основні поняття з теми.

  2. Використовуючи конспект уроку, підручник, описати:

1) переваги використання локальної мережі;

2) недоліки використання локальної мережі.

Орієнтовні варіанти відповідей.

Переваги використання локальної мережі

Використання мережного принтера, DVD-привода тощо.

Доступ до мережі Інтернет через один канал.

Переміщення і копіювання файлів через локальну мережу.

Можливість користуватися колекцією графічних зображень, музики та відеофайлів, які зберігати на одному комп’ютері локальної мережі.

Можливість спільної роботи кількох користувачів над одним проектом.

Недоліки використання локальної мережі

Недобросовісність або недосвідченість користувачів, які можуть пошкодити інформацію.

Наявність шкідливих програм (вірусів) та їх передавання від одного комп’ютера до іншого, які також можуть пошкодити та знищити інформацію, заблокувати доступ до мережних пристроїв.




-75%
Курсы повышения квалификации

Профессиональная компетентность педагогов в условиях внедрения ФГОС

Продолжительность 72 часа
Документ: Удостоверение о повышении квалификации
4000 руб.
1000 руб.
Подробнее
Скачать разработку
Сохранить у себя:
Конспект уроку "Комп’ютерні мережі та їх призначення. Типи комп’ютерних мереж." (50.36 KB)
