Меню
Разработки
Разработки  /  Обществознание  /  Уроки  /  11 класс  /  Конспект урока по учебному предмету "Человек и мир" на тему "Я – член сімї, громадянин держави, громадянин планети Земля"

Конспект урока по учебному предмету "Человек и мир" на тему "Я – член сімї, громадянин держави, громадянин планети Земля"

Материал на украинском языке. Мета: прищепити почуття патріотизму та відповідальності за свою батьківщину; виробити певні позитивні цінності; виховувати почуття поваги та любові до державних символів, до культури і традицій народів, що проживають на території України; виховувати почуття толерантності та патріотизму.
03.02.2016

Описание разработки

Материал на украинском языке.

Мета:

- прищепити почуття патріотизму та відповідальності за свою батьківщину; виробити певні позитивні цінності;

- виховувати почуття поваги та любові до державних символів, до культури і традицій народів, що проживають на території України;

- виховувати почуття толерантності та патріотизму.

Хід уроку.

І. Організаційний етап.

ІІ. Формулювання теми, мети й завдань уроку.

Сьогодні на уроці ми розглянемо тему: Я – член сімї, громадянин держави, громадянин планети Земля. На протязі всіх наших занять ми стикались з такими поняттями, твердженнями, процесами, як: людина, особистість, соціум, громадянське суспільство, демократі, нація, полікультурність, політичні інститути. На сьогодні ми маємо велику скарбницю знань і можемо впевнено надавати шлях своїм думкам, спрямовувати дії, робити висновки.

Мотивація навчальної діяльності учнів.

Я — громадянин України.

На Дельфійському храмі було викарбувано: «Пізнай самого себе». Саме із самопізнання й починається визначення мети життя. Поняття «Я» дуже складне. Кожна людина бачить себе по-різному.

Тому розрізняють «реальне Я» — те, якою уявляє себе людина; «динамічне Я» — те, якою людина хоче стати; «фантастичне Я» — якою вона бачить себе у мріях; «майбутнє Я» — якою вона може стати.

Досвід людства показує, що по-справжньому пізнати себе і стати краще змогли лише ті люди, що діяли на благо інших людей.

Щоб отримати ту долю, якої ви прагнете, треба уважно вивчати і свідомо формувати свій характер. Формується характер під впливом трьох умов: спадковості (того, що відрізняє людину від народження від інших людей); суспільного середовища, самовиховання.

Характер проявляється у звичках, манерах людини, ставленні до навколишньої дійсності. Кожен член суспільства є представником тієї чи іншої соціальної групи, тієї чи іншої нації.

Всі ми, хто живе в нашій країні, незалежно від соціальної і національної приналежності, — громадяни своєї Вітчизни, своєї держави.

ІІІ. Основна частина уроку.

За допомогою «Круглого столу» вирішимо низку питань.

За допомогою мотка ниток ми в ході дискусії утворюємо «зіткане полотно», яке символізує взаємозв'язок між нашими думками. Діти передають моток один одному, висловивши свою думку.

Конспект урока по учебному предмету Человек и мир на тему Я – член сімї, громадянин держави, громадянин планети Земля

Запитання для «круглого столу»

1. Людина вчиняє добре, сподіваючись на винагороду. Чи можна оцінити цей вчинок як моральний? Чому ви так вважаєте?

2. Що таке громадянин? Що означає сьогодні бути гідним сином Батьківщини?

3. Як ви розумієте слово «цінність»? Чому сором і правда — цінності особливі, унікальні?

4. У мудреця запитали: «Яке життя найкраще?» Він відповів: «Коли ми не робимо того, що засуджуємо в інших». Яка ваша думка?

5. Чи вважаєте ви себе людиною, у якої є ідеали? Якщо так, то які вони?

6. Що ви можете сказати про рівень життя основного населення України?

7. Яке рішення ви приймете, якщо матимете можливість вибирати місце постійного проживання? Чому?

8. Що для вас є вищою моральною цінністю?

9. Чи можна прожити життя, маючи гроші, але не маючи ідеалів?

10. Який зміст ви вкладаєте в слова «повага до закону»? Чому закони недостатньо просто знати, а необхідно поважати?

11. Чи вважаєте ви себе патріотами своєї Батьківщини. Якщо так, то чому? Чи може патріотизм бути модним чи не модним в певні періоди історичного розвитку?

12. Чи відчуваєте ви себе громадянином планети?

13. Що може зробити людина для планети Земля?

Для підбиття підсумку круглого столу пропоную прочитати лист який до нас прийшов від вашого однолітка, в ньому проводиться порівняння між життям заможної людини та життям людини нижчого достатку.

Приводяться приклади проблем та переваг тієї чи іншої особистості. Давайте спробуємо розібратися в твердженнях цього послання, та дамо відповіді на питання

1. Чи згодні ви з позицією автора?

2. Що, на вашу думку, думку, краще: бути бідним чи заможним?

III. Підсумок уроку.

На запитання про те, де я народилася, я відповім — на Землі. Загалом я вважаю, що власне факт мого народження на земній кулі робить мене «громадянином світу».

Світ не треба ділити на окремі шматки, а кожному з нас необхідно виховувати в собі почуття громадянина світу, почуття єдності всіх народів, що живуть на землі. Я — громадянин світу.

Весь материал - в документе.

Содержимое разработки

Департамент освіти і науки Миколаївської облдержадміністрації

Державний навчальний заклад

«Вище професійне училище № 7 м. Миколаїв»







План уроку № 17

З теми: Я – член сімї, громадянин держави, громадянин планети Земля.

Предмет : «Людина і світ»

















РОЗРОБИЛА:

викладач

Неділько Н.Ю.





План уроку № 17

З предмету «Людина і світ»


Тема програми: Україна і світ

Тема : Я – член сімї, громадянин держави, громадянин планети Земля.

Мета :

  • прищепити почуття патріотизму та відповідальності за свою батьківщину; виробити певні позитивні цінності;

  • виховувати почуття поваги та любові до державних символів, до культури і традицій народів, що проживають на території України;

  • виховувати почуття толерантності та патріотизму.

Тип уроку : систематизація та узагальнення.

Форма проведення уроку: «круглий стіл».

Дидактичне забезпечення: завдання для роботи

Матеріально-технічне забезпечення: круг, нитки, інтерактивна дошка.

Міжпредметні зв’язки: основи правознавства, література, основи економіки.

Методи навчання: бесіда та пояснення.

Очікувані результати:

Основні поняття:

ХІД УРОКУ

І. Організаційний етап.

ІІ. Формулювання теми, мети й завдань уроку.

Сьогодні на уроці ми розглянемо тему: Я – член сімї, громадянин держави, громадянин планети Земля. На протязі всіх наших занять ми стикались з такими поняттями, твердженнями, процесами, як: людина, особистість, соціум, громадянське суспільство, демократі, нація, полікультурність, політичні інститути. На сьогодні ми маємо велику скарбницю знань і можемо впевнено надавати шлях своїм думкам, спрямовувати дії, робити висновки.

Мотивація навчальної діяльності учнів.

Я — громадянин України

На Дельфійському храмі було викарбувано: «Пізнай самого себе». Саме із самопізнання й починається визначення мети життя. Поняття «Я» дуже складне. Кожна людина бачить себе по-різному. Тому розрізняють «реальне Я» — те, якою уявляє себе людина; «динамічне Я» — те, якою людина хоче стати; «фантастичне Я» — якою вона бачить себе у мріях; «майбутнє Я» — якою вона може стати.

Досвід людства показує, що по-справжньому пізнати себе і стати краще змогли лише ті люди, що діяли на благо інших людей. Щоб отримати ту долю, якої ви прагнете, треба уважно вивчати і свідомо формувати свій характер. Формується характер під впливом трьох умов: спадковості (того, що відрізняє людину від народження від інших людей); суспільного середовища, самовиховання. Характер проявляється у звичках, манерах людини, ставленні до навколишньої дійсності. Кожен член суспільства є представником тієї чи іншої соціальної групи, тієї чи іншої нації. Всі ми, хто живе в нашій країні, незалежно від соціальної і національної приналежності, — громадяни своєї Вітчизни, своєї держави.

ІІІ. Основна частина уроку

За допомогою «Круглого столу» вирішимо низку питань.

За допомогою мотка ниток ми в ході дискусії утворюємо «зіткане полотно», яке символізує взаємозв'язок між нашими думками. Діти передають моток один одному, висловивши свою думку.

Запитання для «круглого столу»

  1. Людина вчиняє добре, сподіваючись на винагороду. Чи можна оцінити цей вчинок як моральний? Чому ви так вважаєте?

  2. Що таке громадянин? Що означає сьогодні бути гідним сином Батьківщини?

  3. Як ви розумієте слово «цінність»? Чому сором і правда — цінності особливі, унікальні?

  4. У мудреця запитали: «Яке життя найкраще?» Він відповів: «Коли ми не робимо того, що засуджуємо в інших». Яка ваша думка?

  5. Чи вважаєте ви себе людиною, у якої є ідеали? Якщо так, то які вони?

  6. Що ви можете сказати про рівень життя основного населення України?

  7. Яке рішення ви приймете, якщо матимете можливість вибирати місце постійного проживання? Чому?

  8. Що для вас є вищою моральною цінністю?

  9. Чи можна прожити життя, маючи гроші, але не маючи ідеалів?

  10. Який зміст ви вкладаєте в слова «повага до закону»? Чому закони недостатньо просто знати, а необхідно поважати?

  11. Чи вважаєте ви себе патріотами своєї Батьківщини. Якщо так, то чому? Чи може патріотизм бути модним чи не модним в певні періоди історичного розвитку?

  12. Чи відчуваєте ви себе громадянином планети?

  13. Що може зробити людина для планети Земля?


Для підбиття підсумку круглого столу пропоную прочитати лист який до нас прийшов від вашого однолітка, в ньому проводиться порівняння між життям заможної людини та життям людини нижчого достатку. Приводяться приклади проблем та переваг тієї чи іншої особистості. Давайте спробуємо розібратися в твердженнях цього послання, та дамо відповіді на питання

  1. Чи згодні ви з позицією автора?

  2. Що, на вашу думку, думку, краще: бути бідним чи заможним?

III. Підсумок уроку

На запитання про те, де я народилася, я відповім — на Землі. Загалом я вважаю, що власне факт мого народження на земній кулі робить мене «громадянином світу». Світ не треба ділити на окремі шматки, а кожному з нас необхідно виховувати в собі почуття громадянина світу, почуття єдності всіх народів, що живуть на землі. Я — громадянин світу.

-75%
Курсы повышения квалификации

Педагогический кейс в профессиональной деятельности учителя истории и обществознания

Продолжительность 36 часов
Документ: Удостоверение о повышении квалификации
3000 руб.
750 руб.
Подробнее
Скачать разработку
Сохранить у себя:
Конспект урока по учебному предмету "Человек и мир" на тему "Я – член сімї, громадянин держави, громадянин планети Земля" (23.53 КB)
