Материал представлен на украинском языке.
Мета:
· узагальнити вивчений матеріал за темою «Проектування».
· закріплювати навички та вміння самостійно приймати рішення, працювати в групах, надавати взаємодопомогу, прагнення постійно ознайомлюватися із сучасними досягненнями науки і техніки;
· створювати умови для самореалізації учнів;
· розвивати проектно-технологічні здібності, творчу уяву, логічне мислення, здійснювати профорієнтаційне виховання, потребу в глибокому і творчому оволодінні знаннями;
· виховувати прагнення до використання знань у практичній діяльності.
Ключові слова: технічне обґрунтування проекту.
Очікувані результати:
– уміння визначати проблему та знаходити шляхи її вирішення.
– уміння розробляти власні творчі проекти та захищати їх від ідеї до її втілення та реалізації у виробі.
Обладнання: різні варіанти настінних підставок, ножиці, клей, довідкова технічна література.
Хід уроку
I. Вступне слово вчителя.
Тест-притча.
Один старий виготовляв ножі для чищення картоплі та продавав їх на ринку в маленькому містечку. З часом потреба зникла, люди перестали купувати ножі. Старий звернувся до знайомого майстра металевих справ, той змінив форму ножа, зробив його значно зручнішим. Ще кілька виробів було розпродано. Звернувся дідусь до знайомого художника. Майстер пофарбував ніж, оздобив його орнаментом. Звернувся дідусь ще до одного митця, той додав до конструкції ножа виделку та відкривашку. Оновлений виріб привернув увагу покупців. Ножі подобались, їх залюбки купували. Попит на ці вироби дуже зріс.
Запитання:
- чому перестали купувати перший варіант ножа?
- чим зумовлений попит на ніж другого варіанту?
- назвіть професії людей, причетних до виготовлення ножа та його реалізації.
Слово учителя.
Прийшов час використовувати свої знання та навики для створення корисних побутових речей. Звісно, майже все сьогодні можна придбати в магазині. Там вироби одного найменування представлені в асортименті, тобто є різноманітність форм та кольорів. Якщо вам подобається бути «як всі», існує маса можливостей, щоб задовольнити свої примхи. Коли ви бажаєте отримати щось унікальне та неповторне, закликаю вас до самовираження – в житті завжди є місце для творчості! Цей урок може бути однією із сходинок до оволодіння майбутньою професією, допоможе виявити зацікавленість та терпіння, розвинути уяву, навчитися тільки того, що спробуєте зробити самі!
II. Клас ділиться на групи: замовники, вони ж виступатимуть в ролі журі, колективи заводів (можна 2-3, в залежності від кількості учнів).
Склад кожного заводу:
Директор
Інженер-проектувальник
Інженер-конструктор
Дизайнер
Економіст
Маркетолог
Еколог
Робітник макетник
Рекламний агент
Полную информацию смотрите в файле.