Меню
Разработки
Разработки  /  Технология девочки  /  Уроки  /  6 класс  /  Конспект урока по технологии по теме "Об’єкти технологічної діяльності"

Конспект урока по технологии по теме "Об’єкти технологічної діяльності"

Материал представлен на украинском языке. На цьому уроці діти ознайомляться з об’єктами технологічної діяльності, які виготовлені з металу, із сучасними способами отримання інформації, із способами копіювання технічної документації.
03.02.2015

Описание разработки

Материал представлен на украинском языке.

Мета:

· ознайомити з об’єктами технологічної діяльності, які виготовлені з металу, із сучасними способами отримання інформації, із способами копіювання технічної документації;

· розвивати творчу компетентність, самостійність в процесі проектування;

· удосконалювати навички роботи з комп’ютером;

· виховувати зацікавленість, спостережливість під час підготовки до виготовлення власного виробу.

Основні поняття: об’єкт технологічної діяльності, технічна документація, інформаційні джерела, модель виробу, проект, маркетинг, дизайн, інтелектуальна власність.

Очікувані результати:

1. Сформоване уявлення про об’єкти технологічної діяльності, вміє наводити приклади.

2. Уміє правильно організувати своє робоче місце.

3. Користується технічною літературою, підручником.

4. Виконує пошук зразків виробів із листового металу та аналізує зразки виробів.

5. Обґрунтовує й вибирає кращі зразки моделей і виробів.

Обладнання: зразки виробів учнів, зразки виробів з листового металу, технічна література, комп’ютери, роздатковий матеріал, підручники.

Зміст уроку

Конспект урока по технологии по теме Об’єкти технологічної діяльності

I. Організаційний момент.

· готовність до уроку, чергові;

· перевірка відсутніх;

· наявність робочого одягу;

· представлення консультантів;

· інструктаж щодо роботи на комп’ютері.

Діти сидять за комп’ютерами, консультанти допомагають учителю слідкувати за правильністю дій учнів під час роботи на комп’ютері.

Учитель звертається до учнів:

– відкрити презентацію з темою і метою уроку:

– чого очікуємо від уроку?

II. Актуалізація знань та мотивація навчальної діяльності учнів.

Пропонується тест (відкривають наступну сторінку презентації).

Що означає слово «технологія»?

- майстерність;

- уміння;

- учіння;

- наука;

- послідовність операцій.

Полную информацию смотрите в файле. 

Содержимое разработки

Урок №1

Тема: Об’єкти технологічної діяльності.

Мета:

  • ознайомити з об’єктами технологічної діяльності, які виготовлені з металу, із сучасними способами отримання інформації, із способами копіювання технічної документації;

  • розвивати творчу компетентність, самостійність в процесі проектування;

  • удосконалювати навички роботи з комп’ютером;

  • виховувати зацікавленість, спостережливість під час підготовки до виготовлення власного виробу.

Основні поняття: об’єкт технологічної діяльності, технічна документація, інформаційні джерела, модель виробу, проект, маркетинг, дизайн, інтелектуальна власність.

Очікувані результати:

  1. Сформоване уявлення про об’єкти технологічної діяльності, вміє наводити приклади.

  2. Уміє правильно організувати своє робоче місце.

  3. Користується технічною літературою, підручником.

  4. Виконує пошук зразків виробів із листового металу та аналізує зразки виробів.

  5. Обґрунтовує й вибирає кращі зразки моделей і виробів.

Обладнання: зразки виробів учнів, зразки виробів з листового металу, технічна література, комп’ютери, роздатковий матеріал, підручники.

Зміст уроку

  1. Організаційний момент.

    • готовність до уроку, чергові;

    • перевірка відсутніх;

    • наявність робочого одягу;

    • представлення консультантів;

    • інструктаж щодо роботи на комп’ютері.

Діти сидять за комп’ютерами, консультанти допомагають учителю слідкувати за правильністю дій учнів під час роботи на комп’ютері.

Учитель звертається до учнів:

  • відкрити презентацію з темою і метою уроку:

  • чого очікуємо від уроку?

  1. Актуалізація знань та мотивація навчальної діяльності учнів.

Пропонується тест (відкривають наступну сторінку презентації).

Що означає слово «технологія»?

  • майстерність;

  • уміння;

  • учіння;

  • наука;

  • послідовність операцій.

Фронтальне опитування.

Учитель ставить питання:

  • що називають технологічною діяльністю? (результат праці)

  • Наведіть приклади об’єктів технологічної діяльності, які розміщені в майстерні, для чого вони призначені.

  • наведіть приклади об’єктів технологічної діяльності в комп’ютерному класі, для чого вони призначені?

  • з яких конструкційних матеріалів вони виготовлені? (деревина, дсп, двп, фанера, метал, тканина, папір)

  • що таке конструкційні матеріали? (матеріал із якого виготовлена конструкція)

  • які галузі виробництва вам відомі? (матеріальні: транспортна, легка промисловість, енергетична, важка промисловість)

  • наведіть приклади об’єктів технологічної діяльності в кожній із галузей виробництва.

Заслуховуються повідомлення учнів про різні галузі виробництва. Пропонується доповнити розповідь основного доповідача, що сприятиме активізації уваги учнів.

  1. Вивчення нового матеріалу.

  1. Пошук та аналіз об’єктів технологічної діяльності.

Евристична бесіда

Звідки люди дізнаються про різні об’єкти технологічної діяльності?

Під час бесіди вчитель демонструє спеціальні видання про вироби з листового металу й дроту, знайомить з методами пошуку необхідної інформації.

Висновок: інформацію беремо з підручників, книг, журналів, телевізійних програм («Техно»), мережі Інтернет, комп’ютерної енциклопедії, комп’ютерних довідників.

Учитель пропонує учням відкрити документ із проблемними завданнями (Робота в групах)

    • Проблемне завдання №1

Скласти схему об’єктів технологічної діяльності за алгоритмом розвитку, проаналізувати:

(проставити стрілочки)

Виробничі процеси

техніка

Проекти та результати інтелектуальної діяльності людини





обладнання

готова продукція


Об’єкти технологічної діяльності



сировина


технологія, процес виготовлення




засоби видобування сировини

переробка сировини



    • Проблемне завдання №2

Скласти алгоритм проектування, використовуючи етапи:

      • технічне завдання: розробити креслення майбутнього виробу;

      • продумати зовнішній вигляд майбутнього виробу;

      • обчислити собівартість задля прибутковості виробництва;

      • обчислити майбутню ціну та передбачити попит на цей виріб;

      • подбати про нешкідливість виробництва для екології;

      • виготовити макет або модель виробу;

      • виготовити дослідницький зразок виробу;

      • випробувати дослідницький зразок.

    • Проблемне завдання №3

Маючи перед собою алгоритм проектування, розставити навпроти етапів назви професій відповідних конкретним діям

  • конструктор-проектувальник;

  • інженер-конструктор;

  • економіст;

  • маркетолог;

  • еколог;

  • дизайнер;

  • робітник-макетник;

  • інженер-випробувальник.

Групи захищають виконане завдання.

Учитель пропонує ксерокопії технічних рисунків, ескізів, креслень виробів із різних видань. Приклади виробів із листового металу або дроту повинні бути такими, щоб учні могли їх вибрати для подальшого удосконалення та виготовлення

По закінченню роботи учні доповідають про результати. Слід прокоментувати роботу груп з точки зору її навчальних результатів.

Зображення виробів залишити прикріпленими на дошці.

Завдання.

Виберіть вироби з металу та дроту й проаналізуйте їх за планом:

а) назва та призначення виробу;

б) конструкційний матеріал із якого виготовлений виріб;

в) габаритні розміри виробу (приблизно);

г) кількість деталей;

ґ) пропозиції щодо удосконалення конструкції виробу.

  1. Вибір об’єкта технологічної діяльності.

Бесіда.

  • Які із представлених зразків виробів вам більше подобаються?

  • Які з них ви хотіли б виготовити на уроках трудового навчання в цьому році?

  • Чому саме цей виріб обрали?

Підводжу учнів до вибору єдиного об’єкта їхньої подальшої технологічної діяльності. Особлива увага приділяється мотивації вибору: обраний об’єкт має бути соціально або особистісно значущим. (Вдома заздалегідь можуть підготувати проект та матеріал для виготовлення виробу в майбутньому).

  1. Способи копіювання графічної інформації.

Розповідь учителя.

Графічну інформацію можна копіювати в такі способи: по сітці, за допомогою кальки та ксерокса.

(Демонстрація перших двох прийомів)

Під час розповіді необхідно звернути увагу на дбайливе ставлення до книг і наголосити, що саме такі способи копіювання є менш шкідливими для них.

  1. Практична робота.

«Розробка проекту підставки для етикетки з листового металу та дроту»

  1. Розглянути варіант конструкції підставок та розробити проект власного варіанту підставки для етикетки, враховуючи її призначення.

Матеріали для виготовлення виробу: дріт, жерсть, фарба.

Послідовність виконання роботи:

  1. Подумай, якої форми може бути підставка.

  2. Розглянь зображення зразків аналогічних виробів або опрацюй доступні тобі джерела інформації й вибери найвдалішу конструкцію використовуючи аналоги, спробуй удосконалити будь-який з них.

  3. Розроби власну конструкцію підставки, визнач її розміри, витрати матеріалів, обґрунтуй доцільність розробленої конструкції. Варіанти: за алгоритмам, за власними ідеями.

Виконання практичної роботи.

Рефлексія.

Оцінювання.

  1. Підсумки уроку.

Незакінчені речення.

Учитель пропонує учням самостійно підвести підсумки уроку. Він формулює незакінчене речення, а учні його закінчують.

  1. Об’єкти технологічної діяльності це …

  2. Сучасні способи отримання інформації…

  3. На уроках трудового навчання я хотів би виготовити:…

  4. Копіювати технічну документацію можна за допомогою…

  5. Цей виріб мені сподобався, тому що

  1. Домашнє завдання.

    1. Опрацювати матеріал підручника §1 стор. 8-13.

    2. Знайти та удосконалити конструкцію іншої моделі, обраної для виготовлення виробу.


-80%
Курсы повышения квалификации

Система работы с высокомотивированными и одаренными учащимися по учебному предмету

Продолжительность 72 часа
Документ: Удостоверение о повышении квалификации
4000 руб.
800 руб.
Подробнее
Скачать разработку
Сохранить у себя:
Конспект урока по технологии по теме "Об’єкти технологічної діяльності" (52.5 КB)
