Материал представлен на украинском языке.
Мета:
- ознайомити учнів з методами проектування;
- навчити розпізнавати моделі-аналоги; застосовувати метод фантазування для розробки проектів нових зразків; характеризувати історичні відомості про розвиток форм виробів із листового металу й дроту;
- розвивати уявлення та образне мислення учнів, творчу компетентність під час створення ескізів моделей-аналогів;
- виховувати творчий підхід до вирішення будь-якого завдання, виховувати естетичні смаки.
Основні поняття: методи проектування, переконструювання, художнє конструювання, зразок виробу, модель-аналог.
Очікувані результати навчальної діяльності:
- засвоєння поняття про методи проектування виробів;
- вміння розпізнавати моделі-аналоги;
- вміння застосовувати метод фантазування.
Обладнання: схема «Етапи проектування виробу», зразки, ілюстрації виробів народних умільців.
Структура уроку
I. Організаційний момент.
II. Актуалізація знань та мотивація навчальної діяльності учнів.
1) Що таке проект?
2) Із яких етапів складається виконання проекту?
3) Який метод проектування нового виробу ми застосували в 5 класі?
Учитель узагальнює відповіді учнів і називає етапи одного з відомих учнем методів проектування – метод фантазування:
1) З’ясування назви та призначення виробу.
2) Визначення форми виробу, матеріалів для його виготовлення, вимог до виробу.
3) Аналіз існуючих аналогів виробу, визначення їх переваг чи недоліків.
4) Розробка ново конструкції виробу.
5) Практичне виготовлення виробу за власним задумом.
III. Вивчення нового матеріалу.
1. Історичні відомості про розвиток форми виробів із листового металу та дроту.
Презентація рекламних виступів груп дітей, переодягнутих у стародавнього коваля, майстра з металевих справ, слюсаря-інструментальника, токаря-спеціаліста з обслуговування металорізального верстату із ЧПУ. Виступаючі рекламують дані професії та розповідають пронеобхідність виникнення виробів з тонкого листового металу й дроту для користування ними в повсякденному житті, прослідковують розвиток форм виробів.
Розповідь учителя.
Протягом своєї історії людство створило багато прекрасних, витончених речей, що й дотепер милують наше око. Кращі вироби ставали прикладом для наслідування, а майстерність передавалася з покоління в покоління й усе більше вдосконалювалася. Народжувалися дедалі сміливіші ідеї, винаходилися нові способи обробки матеріалів, в арсеналі майстрів з’являлися більш досконалі інструменти. Сьогодні промисловість випускає нові матеріали, що розширюють можливості реалізації творчих задумів.
(Під час розповіді учитель демонструє зразки виробів народних умільців та ілюстрації).
Полную информацию смотрите в файле.