Қысқамерзімді жоспар
№1
|
|
|
|
|
| ||||
| ТАҚЫРЫБЫ: Кел, танысайық! |
| Мектеп/МДҰ: Восточный |
| |||||
|
|
|
|
|
|
| |||
| Күні: |
|
|
| Педагогтің аты-жөні: Сутибаева З.Б. |
| |||
| Сынып/топ: даярлық тобы |
|
|
| Қатысқандар саны: 12 | Қатыспағандар | |||
|
|
|
|
|
| саны: | |||
| ҰОҚ оқытылу | 0.1.1.1 Сөздер мен фразалардағы дыбыстарды дұрыс дыбыстау | |||||||
| мақсаты | 0.1.6.1 Қарым-қатынастағы түрлі жағдаяттарда әдептілік сөздерін қолдана | |||||||
|
| білу |
|
|
| ||||
|
| 0.1.4.2 Берілген тақырып аясында диалогке қатысу |
| ||||||
|
| 0.2.1.1 Тыңдалған мәтіндегі ақпаратты сурет, сызба, белгілер қолданып | |||||||
|
| жеткізу |
|
|
| ||||
| Күтілетін нәтиже | Барлық тәрбиеленушілер: Сөздер мен фразалардағы дыбыстарды | |||||||
|
| дұрыс дыбыстайды. Тыңдалған мәтіндердегі ақпаратты сурет, сызба, | |||||||
|
| белгілер қолданып жеткізеді. |
| ||||||
|
| Көпшілік тәрбиеленушілер: Берілген тақырып аясында диалогпен | |||||||
|
| сөйлесе алады. |
|
|
| ||||
|
|
|
|
| |||||
|
| Кейбір тәрбиеленушілер: Қарым-қатынастағы түрлі жағдаяттарда | |||||||
|
| әдептілік сөздерін қолдана алады. |
| ||||||
|
|
|
|
| |||||
| Тілдік мақсат | Тәрбиеленушілер: Ойын еркін жеткізе алады. Диалогпен сөйлеседі, | |||||||
|
| әдептілік сөздерін біледі. |
| ||||||
|
| Көптілділік: танысу – знакомиться – to meet |
| ||||||
|
| Негізгі терминдер мен сөз тіркестері: |
| ||||||
|
| Жазушы, мақала, конверт |
| ||||||
|
| Пікір алмасу сұрақтары: |
| ||||||
|
| Аты-жөнің кім? |
|
|
| ||||
|
| Сен неше жастасың? |
| ||||||
|
| Шашың ұзын ба, қысқа ма? |
| ||||||
|
| Бойың ұзын ба, аласа ма? |
| ||||||
|
| Қай жерде тұрасың? |
| ||||||
|
| Аға, әпке, іні, қарындасың бар ма? |
| ||||||
|
| Немен шұғылданғанды ұнатасың? |
| ||||||
|
|
|
|
| |||||
| Өткен сабақтардан | Қоршаған орта туралы білімі бар, өзі жайлы айтып бере алады. | |||||||
| алған білім |
|
|
|
|
| |||
|
|
|
|
|
|
| |||
|
|
|
| Жоспар |
| ||||
|
|
|
|
|
| ||||
| Жоспарланған уақыт |
| Жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | |||||
|
|
|
|
| |||||
| І. Дұрыс әсерлі көңіл | (Ұ) Шаттық шеңбері |
| ||||||
| күй орнату. | - | Қайырлы таң, балалар! |
| |||||
| 0-2 минут | - | Бүгінгі күн қандай керемет! |
| |||||
Кәне, барлығымыз бір-бірімізге көтеріңкі көңіл күй сыйлайық. Бүгінгі күнді жақсы өлең жолдарымен бастайық.
Күлімде күн, күлімде, Жер жасарып көгерсін! Кешегідей бүгін де Қанат қақсын көгершін.
ІІ. Мақсатты болжам. 3-5 минут
ҰОҚ ортасы
ІІІ. Тақырып бойынша жұмыс 6-27 минут
Педагог балалардан журналист деген кім екенін, ол немен айналысатынын сұрайды.
Бүгін бізге тілші қонаққа келді, ол кісі сендер туралы мақала жазбақшы. Сондықтан да сендердің әрқайсыларың туралы жақынырақ білгісі келеді. Сонымен бүгін біз өзіміз туралы - аты-жөніміз кім, нені жақсы көреміз, нені ұнатамыз, немен шұғылданамыз, солар туралы айтамыз. Алдымен тілшімен амандасып алайық.
Тілші балалармен әңгіме өткізеді:
Аты-жөнің кім? Сен неше жастасың?
Өз түріңді, мінезіңді сипатта. Шашың ұзын ба, қысқа ма? Бойың ұзын ба, аласа ма? Қай жерде тұрасың?
Аға, әпке, іні, қарындасың бар ма? Немен шұғылданғанды ұнатасың? Киімдеріңді өзің жинайсың ба?
Не кигенді ұнатасың? Аяқкиімдеріңді өзің тазалайсың ба?
Қандай ойыншықтармен, кіммен ойнағанды ұнатасың? (Балалардың тілшімен әңгімесі.)
Дидактикалық ойын:
«Қыз бала мен ұл баланың киімін ажыратамыз». Тақтада қызыл және көк түсті екі үлкен конверт ілініп тұрады. Педагог ұл бала мен қыз бала киімдерінің суреттерін араластырып, екі конвертке балалардың бөліп салуларын сұрайды.
Әліппе-дәптермен жұмыс:
1-тапсырма. Суретте кімдер бейнеленген? Ұл мен қыздың айырмашылығы туралы айт.
Төмендегі суреттер қайсысына тән? Сызып қос. Қызға да, ұлға да қажет заттар бар ма? Көптілділік: танысу – знакомиться – to meet Сергіту жаттығуы:
Сағаттың тіліндей
Иіліп оңға бір,
Сағаттың тіліндей
Иіліп солға бір.
Алға қарай – бір адым,
Артқа қарай – бір адым.
Жоғары-төмен қарайық,
Орнымызды табайық.
Әліппе-дәптермен жұмыс:
2-тапсырма. Серуенге шығарда киінуді алдымен неден неден бастайсың? Нөмірлеп көрсет. Тілші:
– Балалар, сендердің ақылды, білімді, ұқыпты екендеріңді байқадым. Сендермен уақытым өте қызықты өтті. Енді сендер туралы мақаламды жазуға кірісейін. Қош-сау болыңдар, балалар!
– Сау болыңыз!
Қуыршақ
Көк түсті, қызыл түсті конверт, ұл бала мен қыз баланың киімдері
Әліппе-дәптер
Әліппе-дәптер
|
| – Кездескенше күн жақсы болсын! |
|
|
| Жаңылтпашты жаңылмай айтайық: |
|
|
| Көк көйлек, көк көйлек, |
|
|
| Дәл өзіме дөп көйлек. |
|
|
| Педагог жаңылтпашты қатты, ақырын айтуды ұсынады. |
|
|
| Балалар барлық дыбысты анық айтуын қадағалау. |
|
|
| Мақал – сөздің мәйегі: |
|
|
| Анасына қарап қыз өсер, |
|
|
| Әкесіне қарап ұл өсер. |
|
|
| Педагог балалармен бірге мақалдың мағынасын |
|
|
| талқылайды. |
|
|
| Әліппе-дәптермен жұмыс: | Әліппе-дәптер |
|
| 3-тапсырма. Өз автопортретіңді сал. |
|
|
|
|
|
| IV. ҰОҚ | Педагог қорытынды жасайды, балаларды | Әліппе-дәптер, |
| қорытындысы. | марапаттайды. | түрлі түсті |
| Рефлексия. | (Ө) Рефлексиялық бағалау: өз жұмысын бағалап | қарындаштар |
| 28-30 минут | қорыту. |
|
|
| Балалардан дәптерді түсті қарындашпен бояуын |
|
|
| сұраңыз: |
|
|
| Ештеңе түсінбедім – қызыл қарындашпен; |
|
|
| Түсіндім, бірақ түсіндіре алмаймын – сары |
|
|
| қарындашпен; |
|
|
| Бәрін түсіндім, басқаға түсіндіріп бере аламын – |
|
|
| жасыл қарындашпен. |
|
|
|
|
|

Кел, танысайық! (37.47 KB)

