| Күні:24. 04.2017ж Сынып: 2 «А» | Қатысқандар саны: 20 Қатыспағандар саны: | |||||||
| Пәні: Мектеп: Мұғалімнің есімі: | Математика №105 Жүрментаева Гүлнар | |||||||
| Сабақтың тақырыбы | Қымбат -арзан | |||||||
| Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | бір санның екінші саннан қанша бірлік артық немесе кем екенін анықтауға берілген есептерді талдап, шығарады және кері есеп құрастыра біледі; қосынды мен қалдықты табуға берілген есептерді талдайды және шығарады, санды деректер бойынша және оған кері есеп құрастырады; 1 тг, 2 тг, 5 тг, 10 тг, 20 тг теңгелік монеталарды таниды, белгілі бір соманы монеталармен төлейді және ұсақтай біледі. сандарды, заттарды, тауар бағаларын салыстыру кезінде қолданылатын ұғымдарды пайдаланады. | |||||||
| Сабақтың мақсаттары | Сурет және сызбаға сүйеніп азайту амалы арқылы есептер құрастыру және шығару жұмыс тарын ұйымдастыруға мүмкіндік жасау; есептің бөліктері: шарты, сұрағы, шешуі, жауабына сүйеніп, есепті талдай білу дағдысын қалыптастыруға және “қымбат — арзан” сөздері арасында қатынас орнатуға үйренеді. | |||||||
| Ресурстар |
конверттер;
монеталар;
тағам муляждары;
ас мәзірі;
касса. | |||||||
| Тірек сөздер | қымбат; арзан. | |||||||
| Пәнаралық байланыс | Көркем еңбек | |||||||
| АКТ қолдану дағдылары | Аудиожазба , таныстырылым. | |||||||
| Тілдік құзыреттілік | Геометриялық фигуралар | |||||||
| Сабақ барысы | ||||||||
| Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | ||||||
|
|
|
| ||||||
| Кезеңдер | Уақыт | Мұғалім не істейді? | Оқушылар не істейді? | Бағалау | Ресурстар | |||
| Кіріспе
Ой қозғау
Іс-әрекет
Рефлек сия
| 5мин
5 мин
28 мин
5 мин
2 мин | Сергіту сәті. 2 мин Психологиялық дайындық.Шаттық шеңбері. «Сұрақ-жауап» әдісі -Монетада жазылған сан оның несін білдіреді? -Монеталарды өсу ретімен ата? -Кему ретімен ата? -Ақша не үшін керек? -Ақшаның пайдасы барма? -Азық-түлік сатып алу үшін бізге не керек?
Сұрақ-жауап -Ақша дегеніміз не? -Ақшаны қалай төйлейміз? -Монета дегеніміз не?
Оқулықпен жұмыс
Алма 20 тг, алмұрт 30 тг тұрады.Қайсысы қымбат,қайсысы арзан.
Қаншаға қымбат?Қаншаға арзан? Батон-70тг Тоқаш-30тг Серікте-40 тг бар 1) 70 – 30 = 40 (тг).
Жауабы: батон тоқаштан 40 теңге қымбат. 2) 70 – 50 = 20 (тг).
Жауабы: бір бөлке нан батоннан 20 теңге арзан.
Шығарып көр. Жауабы: 90 – 40 = 50 (тг). Жауабы: Шырын 50 теңге қымбат.
.
Сергіту сәті Оң қолымда бес саусақ
Орындап көр.
кекс бәліштен қанша қымбат? Шешуі: 80 – 60 = 20 (тг). Жауабы: 20 теңгеге қымбат
Дәптермен жұмыс Берілген тапсырмаларды орындау
«Ыстық орындық» әдісі 1)Монеталарды ата? 2)Ең төмен монетаны ата? 3)Ең жоғары монетаны ата? 4)Теңгелік монеталарды өсу ретімен ата? 1тг,2тг,5тг,10тг,20тг,50тг,100тг 5)Теңгелік монеталарды кему ретімен ата?
Не сәтті болды? Не сәтсіз болды?
| Сергіту сәтін жасайды
Сұрақтарға жауап береді.
Сұрақтарға жауап береді
оқулықпен жұмыс
Есептерді шығарады
Есептерді шығарады
Cергіту сәтін орындайды
Суретпен жұмыс
Есептерді шығарады
Берілген тапсырмаларды орындайды
Бүгінгі сабақтан алған білімдеріне кері байланыс жасайды.
| Смайлик
От шашу
мадақтау
мадақтау
Жұлдыз ша
Жұлдыз ша
стикер | Қима –қағаз
Қима қағаздар
оқулық
Қима қағаз
сандар
Қима қағаз
Қима қағаз
Желкенді кеме | |||



Қымбат-арзанға берілген есептер (67.95 KB)

