Меню
Разработки
Разработки  /  Начальные классы  /  Уроки  /  1 класс  /  Қарым - қатынас әліппесі

Қарым - қатынас әліппесі

о?ушыларды? бір-бірлерімен ж?не адамдармен ?арым-?атынасы ны?айту.

10.02.2017

Содержимое разработки

Тексерілді: ..................

ОТІЖО А.Акбуимова

Мерзімі:24.01 №19 сабақ


Мұғалім: Алтай Ғалия. Сынып:1а.


Тақырып:Қарым – қатынас әліппесі!


Құндылық: дұрыс әрекет


Қасиеттер: сыйластық, ізгілік, тәртіптілік.


Сабақтың мақсаты: оқушыларға қарым – қатынас жасау әліппесі туралы түсінік бере отырып, дұрыс әрекет құндылығының мәнін ашу.


Сабақтың міндеттері:


Білімділік: оқушыларға адами қарым- қатынас жасау ұғымын сыйластық қасиетімен байланыстыра отырып ұғындыру.


Дамытушылық: оқушыларды қарым-қатынастағы әдептілікке үйрете отырып, ізгілік, тәртіптілік, сыйластық қасиеттерін дамыту.


Тәрбиелік: оқушыларды ізгілік, тәртіптілікке, сыйластыққа тәрбиелеу.

Сабақ барысы:

  1. Ұйымдастыру кезеңі.

Оқушылармен амандасу.

Оқу-құралдарын түгендеу.

5-Т ережесін оқу, оқушылар қайталау.

Тыныштық сәті:

Барлықтарыңыз көздеріңізді жұмыңыздар. Сіз табиғаттың ең көркем жерінде екенін елестеңіз. Сіз жұмсақ, жасыл шалшықта жалаң аяқ жүрсіз. Жасыл шөп сіздің аяғынызды сипап жатқан сезімде боласыз (тыныштық). Күннің көзі жер бетін қыздыруда (тыныштық). Сіз гүлдің, шөптің және балдың иісін сезесіз (тыныштық). Сіз әлі өзеннің сыңғырлағанын, көңілді құстар ән салып жатқанын естисіз ….. (тыныштық).
Тыныштықта тұрып, өзімізді тындайық, табиғат-анамызды тындайық. Алақандарыңызды күннің көзіне жайыңыз. Көк аспаннан және күзгі жердің суығы ағатын жылы күннің сәулелерін сезіңіз (тыныштық). Қазір біз көзімді ақырын ашып, басқа жаққа қарай колымызды жайып, бізге өмір, денсаулық, қуаныш және жақсы көңіл күй сыйлаған Ана-Табиғатқа «Рахмет» деп айтамыз.
Сізге «тыныштық мезеті» ұнады ма?
Табиғатта серуендегенде ол сізде қандай сезімді    тудырды?

Ресурстар

(кітап, дәптер, мелодия, түсті қағаздар)

  1. Дәйексөз

«Жақсылықтан жақсылық туады»

Халық даналығы

Ұл балалар оқиды, сосын қыз балалар оқиды. Бірге оқу.

Дәйекөздің мағынасын сұрау.

Оқушылардың берген жаупатарын тыңдау, қорытынды жасау.

Оқулық

  1. Мәтінмен жұмыс

Мұғалім балаларға «Мейірімнің күші» атты әңгімені оқып беру, балалар әңгіме бойынша сұраққа жауап береді.


Оқулық

  1. Әңгімелесу

  • Адамдардың бақытсыздықтан құтылуының сыры неде?

  • Жақсылық қалай жалғасын табады?

  • Өзгелердің жақсылығы мен мейірімін қалай сезінесіңдер?


Оқулық

  1. Жақсылық жасайық

1 тапсырма

Мәтін негізінде сахналық көрініс дайындау, сұрақтар бойынша талқылау жүргізу.

2 тапсырма


Оқулық

  1. Сергіту сәті

Орнымыздан тұрайық
Шеңбер жасап алайық.
Бір отырып, бір тұрып
Сәл тынығып алайық.
Ал балалар енді тақпақтарға кезек берсек.
Асыр салып ойнаймыз да,
Ән шырқаймыз, билейміз,
Үлкендерді сыйлаймыз да,
Тентектерді сүймейміз.

Оқушылар сергіту жаттығу

ларын жасайды

  1. Тапсырма

Оқушыларға тапсырмасы бар сурет беріледі.


  1. Үй тапсырмасы

«Ақылды соқыр» әңгіме оқу.


Оқулық




















































-80%
Курсы повышения квалификации

Профилактика нарушения зрения у детей и подростков

Продолжительность 72 часа
Документ: Удостоверение о повышении квалификации
4000 руб.
800 руб.
Подробнее
Скачать разработку
Сохранить у себя:
Қарым - қатынас әліппесі (20.29 KB)
