САБАҚ: Информатика | Мектеп: №273 орта мектебi | ||||
Күнi: 24.01., 25.01.2017ж. | Мұғалiмнiң есiмi: Сатлабаев М.А | ||||
СЫНЫП: 5 « А,Ә, Б, В.» | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | |||
Сабақтың тақырыбы | Қарапайым мәтіндік редакторы. Редактор интерфейсі. | ||||
Сабақ негiзделген оқу мақсаты (мақсаттары) | Мәтіндік редакторды іске қоса алады; мәтіндік процессор туралы түсінік қалыптасады; құжаттарды құра және сақтай алады. | ||||
Сабақ мақсаттары | Барлық оқушылар: | ||||
| |||||
Оқушылардың басым бөлiгi: | |||||
| |||||
Кейбiр оқушылар: | |||||
| |||||
Тiлдiк мақсат | Оқушылар: | ||||
Негiзгi сөздер мен тiркестер: Word Pad | |||||
Алдыңғы оқу | Word pad терезесінде жұмыс | ||||
Жоспар | |||||
Жоспарланған уақыт | Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелердi жазыңыз) | Ресурстар | |||
Басталуы 3 мин
| І. Ұйымдастыру 1. Оқушылармен амандасу, түгендеу 2. Оқушыларға психологиялық ахуал туғызу. «Қағып ал» әдісі. Оқушылар домалақтанған қағазды лақтырып, бір –біріне тілек айтады.Мақсаты: бір-біріне сыйластықтары артады, жақсы көңіл күй қалыптасады. 3.Топқа бөлу. | А4 түрлі түсті қағаз | |||
Ортасы 37 мин
| ІІ. Үй тапсырмасын сұрау
ІІІ. Сабақтың мақсаты: Мәтіндік редактор туралы түсінік қалыптасады, терезе элементтерімен танысыпғ жазу реттілігі қалыптасады. IV. Жаңа сабақты меңгеру. Оқулықтан тақырыпты оқып, түсінгендерін 1. Топтық жұмыс 1-топ: Мәтіндік редакторды іске қосу. 2-топ: Мәтіндік редактордың қосымша мүмкіндіктері. IV. 1. Практикалық жұмыс. Деңгейлік тапсырма 1. 1 топ “Менің арманым” тақырыбына шығарма жазу ІІ топ “Менің сыныбым” тақырыбына эссе жазу Сергіту сәті «Көз жаттығулары» VI Жаңа сабақты қорытындылау: Сабақты қорытындылай келе, “Білмегенін сұрап, үйренген ғалым, арланып сұрамаған -өзіне залым” демекші кімде қандай сұрақтар бар? Бүгін біз не білдік, не үйрендік? Жаңа сабақты бекіту: Лото ойыны арқылы сабақты бекітемін.
| Интерактивтi тақта
| |||
Аяқталуы 5 мин | IX. Бағалау. Оқушылар өздерін табыс критериялары арқылы бағалайды. Топ басшысы кестедегі ұпайларды есептеп бағалайды. X. Керi байланыс. Оқушылармен табыс критерий бойынша кері байланыс жасалынады, сабақ барысындағы жұмыстары бойынша жасалынады. | Бағалау кестесі, стикерлер |
1 | Қағаздағы кескінді (жазуды, суретті) түсіріп, дисплей экранына шығаруға мүмкіндік беретін құрылғы | К | Ақпарат | ||||||
2 | Жақтаулармен шектелген экрандағы төртбұрышты аймақ | Д | Жұмыс аймағы | ||||||
3 | Бұл – объектілер орналасқан терезенің ішкі аймағы | Е | Терезе | ||||||
4 | Сөзі латынның түсіндіру, баяндау, мәлімет деген ұғымдарды білдіретін informatio сөзінен шыққан | Р | Интерфейс | ||||||
5 | Адам мен компьютер арасындағы байланыс | А | Сканер | ||||||
6 | Компьютердің миы | О | Пернетақта | ||||||
7 | Мәтіндік ақпаратты енгізу құрылғысы | Р | PAINT | ||||||
8 | Сурет салуға арналған графикалық редактор | Т | Процессор | ||||||
Ж/бы | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
— Стикердегі сұрақтар:
1. Символдық шама деген —
2. Қандай қызметші сөзбен белгіленеді-
3. Жолдың ұзындығын анықтайтын оператор-
4. белгілі бір символды өшіруге арналған оператор-
5. белгілі бір символды көшіру операторы-
6. белгілі бір сөздердің бар немесе жоқ екенін анықтантын опер.
7. символдарды біріктіруге арналған оператор-
— Стикердегі сұрақтар:
1. Символдық шама деген —
2. Қандай қызметші сөзбен белгіленеді-
3. Жолдың ұзындығын анықтайтын оператор-
4. белгілі бір символды өшіруге арналған оператор-
5. белгілі бір символды көшіру операторы-
6. белгілі бір сөздердің бар немесе жоқ екенін анықтантын опер.
7. символдарды біріктіруге арналған оператор-
— Стикердегі сұрақтар:
1. Символдық шама деген —
2. Қандай қызметші сөзбен белгіленеді-
3. Жолдың ұзындығын анықтайтын оператор-
4. белгілі бір символды өшіруге арналған оператор-
5. белгілі бір символды көшіру операторы-
6. белгілі бір сөздердің бар немесе жоқ екенін анықтантын опер.
7. символдарды біріктіруге арналған оператор-
— Стикердегі сұрақтар:
1. Символдық шама деген —
2. Қандай қызметші сөзбен белгіленеді-
3. Жолдың ұзындығын анықтайтын оператор-
4. белгілі бір символды өшіруге арналған оператор-
5. белгілі бір символды көшіру операторы-
6. белгілі бір сөздердің бар немесе жоқ екенін анықтантын опер.
7. символдарды біріктіруге арналған оператор-