Меню
Разработки
Разработки  /  Информатика  /  Разное  /  Інформатика. Поняття інформації. Інформація і повідомлення. Інформація та інформаційні процеси.

Інформатика. Поняття інформації. Інформація і повідомлення. Інформація та інформаційні процеси.

Конспект уроку: Інформатика. Поняття інформації. Інформація і повідомлення. Інформація та інформаційні процеси. Носії інформації. Форми і способи подання інформації. Види інформації. Властивості інформації. Інформаційні процеси: пошук, зберігання, збирання, опрацювання, подання, передавання, використання, захист інформації. Поняття про сучасні засоби зберігання та опрацювання інформації
18.04.2012

Описание разработки

Тема уроку: “Інформатика. Поняття інформації. Інформація і повідомлення. Інформація та інформаційні процеси. Носії інформації. Форми і способи подання інформації. Види інформації. Властивості інформації. Інформаційні процеси: пошук, зберігання, збирання, опрацювання, подання, передавання, використання, захист інформації. Поняття про сучасні засоби зберігання та опрацювання інформації”

Мета уроку:

Навчальна:          сформулювати у учнів поняття про види та властивості інформації, про засоби обміну інформацією та її збереження.

Розвиваюча:        розвивати просторове й логічне мислення, вміння робити висновки.

Виховна:    виховати в учнів інтерес до предмету.

Обладнання: макети (зразки) носіїв інформації, презентація, плакати, картки з задачами (для домашнього завдання).

Тип уроку: урок засвоєння нових знань

Інформатика. Поняття інформації. Інформація і повідомлення. Інформація та інформаційні процеси.

Содержимое разработки














ПЛАН ‑ КОНСПЕКТ УРОКУ

з інформатики

проведеного в 9 класі

на тему: “Інформація та інформаційні процеси”










2012 р

Клас: 9

Тема уроку: “Інформатика. Поняття інформації. Інформація і повідомлення. Інформація та інформаційні процеси. Носії інформації. Форми і способи подання інформації. Види інформації. Властивості інформації. Інформаційні процеси: пошук, зберігання, збирання, опрацювання, подання, передавання, використання, захист інформації. Поняття про сучасні засоби зберігання та опрацювання інформації”

Мета уроку:

Навчальна: сформулювати у учнів поняття про види та властивості інформації, про засоби обміну інформацією та її збереження.

Розвиваюча: розвивати просторове й логічне мислення, вміння робити висновки.

Виховна: виховати в учнів інтерес до предмету.

Обладнання: макети (зразки) носіїв інформації, презентація, плакати, картки з задачами (для домашнього завдання).

Тип уроку: урок засвоєння нових знань

Литература:(підручники):

1.Завадський І.О. “Інформатика 9 кл.” К:2009 р.

2.Морзе Н.В. “Інформатика” К, 2008р.

Хід уроку:

    1. Організаційний момент

    1. Привітання

    2. Перевірка готовності до уроку (наявність конспектів, навчальних посібників)

    1. Актуалізація опорних знань

2.1 Фронтальна бесіда

  1. Що таке на ваш погляд інформація?

  2. Чи є необхідність зберігати інформацію і чому?

  3. Які на ваш погляд, існують способи збереження інформації?

  4. Як уявляєте собі інформацію як матеріальну субстанцію?

3. Сьогодні ми будемо працювати за таким планом:

1. Поняття інформації та операцій над нею

2. Інформаційні процеси

3. Властивості та види інформації

4. Вимірювання інформації

5. Носії інформації

4. Основна частина

Давайте розглянемо перший пункт плану.

5.1 Формулювання поняття інформації та операцій над нею

Інформатика – галузь науки, яка вивчає структуру та загальні властивості інформації.

Інформація – відомості, дані, представлені в різних видах. (від лат. Informationроз’яснення, виклад, відомості, знайомство) (слайд 2-5)





5.2 Інформаційні процеси (слайди: 7-10)




Інформаційні процеси – послідовна зміна стану та (або) уявлення про інформацію в результаті дій, які з нею можна виконувати.

Інформаційна система (ІС) – сукупність апаратних та програмних засобів, які забезпечують автоматизацію, збирання, накопичення, опрацювання, систематизацію, зберігання, подання й передавання інформації (ІС=1+2+3+4+5).

Інформаційні технології (інформаційно-комунікаційні технології) – сукупність засобів і методів керування інформаційними процесами, що забезпечують виконання завдань щодо пошуку, опрацювання, передавання інформації для отримання нової інформації про стан об’єкта, явища або процесу.


5
.3 Властивості та види інформації (слайд 6)

Властивості інформації – це властивості, які сприяють сприйняттю правильних рішень на базі наявної інформації.

ВИДИ ІНФОРМАЦІЇ (слайд 11-12)

Інформація поділяється на види за способами сприйняття, відображення сприйнятої інформації та суспільним значенням цієї інформації.


(Учням пропонується заповнити таблицю)

За способом сприйняття

За способом відображення

За суспільним значенням





Бесіда:

1. Згадайте будь-ласка анатомію людина та скажіть: Які органи чуття є у людини?

(діти відповідають)

Логічне завершення:

Відповідно: Сприйняття інформації очима - візуальна, вухами – аудіальна, шкірою – тактильна, носом – нюхова, язиком – смакова)

(заповнюємо перший стовпчик таблиці: візуальна, аудіальна, тактильна, ніс, смакова)

2. Що таке формат інформації? – (відображення). Який формат інформації може відображати ваш мобільний телефон? (mp3, mp4, sms, mms – музика, графіка, текстова, комбінована)

Який вид інформації за способом відображення переважає на уроках:

  • креслення? (графічна, ……)

  • української мови? (текстова)

  • математики? (числова)

  • інформатики? (комбінована)

(заповнення таблиці)

3. Яка різниця між професією і спеціальністю? (професія – профіль, а спеціальність – вузький профіль)

Як називаються група предметів, які відповідають обраній вами професії? (спеціальні)

Як буде називатися вид інформації, який ви отримуєте на спеціальних предметах? (спеціальна)

Як можна назвати інформацію, що розрахована масу людей? (масова)

4. Спеціальна інформація на уроках відображається ….. та сприймаємо її ми

5.4 Вимірювання інформації (слайд 14)

1. Які одиниці вимірювання (наприклад, довжини) ви знаєте?

Інформація, як будь-яка величина (і довжина, і об’єм) має одиниці виміру.

Біт (мм) – двійкова одиниця вимірювання кількості інформації (0 та 1).

Байт (см) – одиниця вимірювання кількості інформації, що відповідає групі з 8 зв’язаних двійкових розрядів (бітів). 1 байт=8 біт.

1 Кбайт=1024 байт

1 Гбайт=1024 Кбайт

1 Тбайт =1024Гбайт


5.5 Носії інформації (слайд 13)




Носії інформації – матеріальний об’єкт, який призначено для збегірання і передавання інформації.


6. Закріплення нового матеріалу


1. Робота в групах: (Завдання на картках)

І група: Навести приклад отримання повної інформації. Розписати та пояснити спосіб та принцип отримання цієї інформації.

ІІ група: Навести приклад отримання актуальної інформації. Розписати та пояснити спосіб та принцип отримання цієї інформації.

ІІІ група: Навести приклад отримання корисної інформації. Розписати та пояснити спосіб та принцип отримання цієї інформації.

IV група: Навести приклад отримання доступної інформації. Розписати та пояснити спосіб та принцип отримання цієї інформації.

6. Підсумки підсумку уроку

6.1. Підведення підсумків уроку (оцінювання знань учнів).

7. Домашнє завдання

1. Відпрацювати самостійно пройдений матеріал.

2. Розв’язати задачі (картки)

Варіант 1:

Розписати ситуацію за принципом обміну інформацією:

Учень готує реферат на урок історії України.

Варіант 2:

Розписати ситуацію за принципом обміну інформацією:

Столяр виготовляє стілець за замовленням.

(згідно фаху)

Варіант3:

Розписати ситуацію за принципом обміну інформацією:

Виконання лабораторної роботи учнем під керівництвом викладача.



8



-75%
Курсы профессиональной переподготовке

Учитель, преподаватель математики и информатики

Продолжительность 600 или 1000 часов
Документ: Диплом о профессиональной переподготовке
17800 руб.
от 4450 руб.
Подробнее
Скачать разработку
Сохранить у себя:
Інформатика. Поняття інформації. Інформація і повідомлення. Інформація та інформаційні процеси. (0.07 MB)
