Меню
Разработки
Разработки  /  Начальные классы  /  Уроки  /  1 класс  /  Екі таңбалы сан

Екі таңбалы сан

Пәні:

Математика

Мұғалімнің есімі:

Орынбаева М

Сабақтың тақырыбы

Екі таңбалы сандар

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу.мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

*Натурал сандар және нөл санының құрылу жолын түсінеді. 10-20 көлемінде тура және кері санайды. Натурал сандар қатарындағы орнын анықтайды.

*11-ден 20-ға дейінгі сандарды оқиды, жазады, салыстырады

*20 көлемінде сандардың разрядтық құрамын анықтайды,

разрядтық қосылғыштарды жіктейді.

Сабақтың мақсаттар

Барлық оқушылар орындай алады: Екі таңбалы сандарды біледі, оқиды, жазады, салыстырады

Оқушылардың көпшілігі орындай алады: екі таңбалы сандардың ондығын, бірлігін жіктей алады.

Кейбір оқушылар орындай алады: 20 көлемінде сандардың разрядтық құрамын анықтайды,

Бағалау критерийлері

10 көлеміндегі сандарды қосады.

Құндылықтарды дарыту

Жалпыға Ортақ Еңбек Қоғамы:

Алдыңғы білім

Қосудың ауыстырымдылық қасиеті

Бастапқы білім

100-ге дейін санай алады. 20 дейінгі сандарды өсу, кему ретімен орналастырады.

Пәнаралық байланыс

Сауат ашу

АКТ қолдану дағдылары

Сергіту сәті

Тірек сөздер

Бірліктер, ондықтар

Сабақ барысы

Кезеңдер

Уақыт

Сабақтағы жоспарланған іс-әркет

Бағалау

Ресурстар

Кіріспе

2мин

Сергіту сәті.

Психологиялық дайындық.Шаттық шеңбері.

Біздер тату баламыз,

Өсіп алға барамыз.

Әріптерді үйреніп,

Білімді шәкірт боламыз.

Мадақтау

Ой қозғау

4 мин

*Екі таңбалы сандарды ата

*Сандар қатарын толықтыр

10

11

13

16

17

20

* Салыстыр 14<16 12>10 10<17

Ортасы

30 мин

Жаңа материалды меңгерту бөлімі

Оқулықпен жұмыс

15=1 онд. 5 бірліктен құралады

10+5=15

1

5

ондық

бірлік

1.Сандарды ондығымен бірлігіне ажырат

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

ҚБ: оқу тәтижесін айқындау үшін «шапалақ ұру» арқылы ынталандырамын

2.Екі таңбалы сандарды кему ретімен жаз.

Жеке тапсырма

Кестемен жұмыс

20

10

ҚБ: оқу тәтижесін айқындау үшін «шапалақ ұру» арқылы ынталандырамын

Топтық жұмыс

3. Шығарып көр

Кестеде қандай сан жасырынған?

-Бұл сандарды бір сөзбен қалай атауға болады? Неге?

-Кестеде қай сан артық? Неге?

-6 саны артық. Себебі: 6 саны бір таңбалы сан.

ҚБ: оқу тәтижесін айқындау үшін «жұлдызша» арқылы ынталандырамын

Сергіту сәті

Дәптермен жұмыс

Мадақтау

Шапалақ

Мадақтау

Мадақтау

Оқулық

10-20

Сандар

кесте

Жұлдызша

лар

қосу кестесі

Сабақтың соңы

5 минут

Оқушылардың орындаған жұмыстарын талдау – жинақтау.

Жасырынған санды анықта

Жеке тапсырма

10+2=? 15-2=?

10+4=? 14-2=?

10+7=?13-2=?

Тақтаға ілінген жауап кілті арқылы өз-өзін тексеруге дағдыландыру

Кері байланыс

«Бір ауыз сөз» (ұнады, қажет, пайдалы, білдім, үйрендім, қызықтым, ұмтылдым, есте сақтадым)

Мадақтау

16.12.2017

Содержимое разработки

Бекітемін: Мектеп директорының оқу ісі жөніндегі орынбасары Е.Байдрахманов


Күні: 22.11.2017ж

Сынып: 1 «А»

Қатысқандар саны: 25

Қатыспағандар саны:

Пәні:

Математика

Мұғалімнің есімі:

Орынбаева М

Сабақтың тақырыбы

Екі таңбалы сандар

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу .мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

*Натурал сандар және нөл санының құрылу жолын түсінеді. 10-20 көлемінде тура және кері санайды. Натурал сандар қатарындағы орнын анықтайды.

*11-ден 20-ға дейінгі сандарды оқиды, жазады, салыстырады

*20 көлемінде сандардың разрядтық құрамын анықтайды,

разрядтық қосылғыштарды жіктейді.

Сабақтың мақсаттар

Барлық оқушылар орындай алады: Екі таңбалы сандарды біледі, оқиды, жазады, салыстырады

Оқушылардың көпшілігі орындай алады: екі таңбалы сандардың ондығын, бірлігін жіктей алады.

Кейбір оқушылар орындай алады:  20 көлемінде сандардың разрядтық құрамын анықтайды,

Бағалау критерийлері

10 көлеміндегі сандарды қосады.

Құндылықтарды дарыту

Жалпыға Ортақ Еңбек Қоғамы:

Алдыңғы білім

Қосудың ауыстырымдылық қасиеті

Бастапқы білім

100-ге дейін санай алады. 20 дейінгі сандарды өсу, кему ретімен орналастырады.

Пәнаралық байланыс

Сауат ашу

АКТ қолдану дағдылары

Сергіту сәті

Тірек сөздер

Бірліктер, ондықтар

Сабақ барысы

Кезеңдер

Уақыт

Сабақтағы жоспарланған іс-әркет

Бағалау

Ресурстар

Кіріспе

2мин

Сергіту сәті.

Психологиялық дайындық.Шаттық шеңбері.

Біздер тату баламыз,

Өсіп алға барамыз.

Әріптерді үйреніп,

Білімді шәкірт боламыз.


Мадақтау


Ой қозғау

4 мин

*Екі таңбалы сандарды ата

*Сандар қатарын толықтыр



10

11


13



16

17



20



* Салыстыр 1410 10


Ортасы



30 мин






























Жаңа материалды меңгерту бөлімі

Оқулықпен жұмыс

15=1 онд. 5 бірліктен құралады

10+5=15

1

5

ондық

бірлік

1.Сандарды ондығымен бірлігіне ажырат

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

ҚБ: оқу тәтижесін айқындау үшін «шапалақ ұру» арқылы ынталандырамын


2.Екі таңбалы сандарды кему ретімен жаз.

Жеке тапсырма

Кестемен жұмыс

20










10

ҚБ: оқу тәтижесін айқындау үшін «шапалақ ұру» арқылы ынталандырамын


Топтық жұмыс

3. Шығарып көр

Кестеде қандай сан жасырынған?

-Бұл сандарды бір сөзбен қалай атауға болады? Неге?

-Кестеде қай сан артық? Неге?

-6 саны артық. Себебі: 6 саны бір таңбалы сан.

ҚБ: оқу тәтижесін айқындау үшін «жұлдызша» арқылы ынталандырамын

Сергіту сәті

Дәптермен жұмыс



Мадақтау







Шапалақ




Мадақтау







Мадақтау





Оқулық



10-20

Сандар


кесте






Жұлдызша

лар












қосу кестесі



Сабақтың соңы

5 минут


Оқушылардың орындаған жұмыстарын талдау – жинақтау.

Жасырынған санды анықта

Жеке тапсырма

10+2=? 15-2=?

10+4=? 14-2=?

10+7=?13-2=?

Тақтаға ілінген жауап кілті арқылы өз-өзін тексеруге дағдыландыру


Кері байланыс

«Бір ауыз сөз» (ұнады, қажет, пайдалы, білдім, үйрендім, қызықтым, ұмтылдым, есте сақтадым)

Мадақтау


Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз?



Натурал сандар және нөл санының құрылу жолын түсінеді. 10-20 көлемінде тура және кері санайды. Натурал сандар қатарындағы орнын анықтайды.

11-ден 20-ға дейінгі сандарды оқиды, жазады, салыстырады

20 көлемінде сандардың разрядтық құрамын анықтайды,

разрядтық қосылғыштарды жіктейді.

Пәнаралық байланыс

Денсаулық және қауіпсіздік техникасы

ның сақталуы
АКТ
Құндылықтармен байланыс (тәрбие)

Қолдау көрсету.

Қабілеті жоғары оқушылар айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады.


Оқушыға көңілді смайликтер моделін ұсынып, жұлдызшалармен бағалап отырамын.

Партада отыру қадағалаймын. Жазу барысында партада отыру, дене, басты қалыпты ұстауын ескертемін, жазу барысында дәптерді сол жаққа қарай сәл бұруын сұраймын. Оқушылар бір-біріне құрмет көрсетуге тәрбиелеймін.



-80%
Курсы повышения квалификации

Профилактика нарушения зрения у детей и подростков

Продолжительность 72 часа
Документ: Удостоверение о повышении квалификации
4000 руб.
800 руб.
Подробнее
Скачать разработку
Сохранить у себя:
Екі таңбалы сан (60.44 KB)
