Мектеп директорының оқу ісі жөніндегі орынбасары: А.Молдабаева
| Күні:09.01.2017ж Сынып: 1 «Б» | Қатысқандар саны: 17 Қатыспағандар саны: | |||||||
| Пәні: Мектеп: Мұғалімнің есімі: | Математика №105 Байменова Гүлзира | |||||||
| Сабақтың тақырыбы | Екі амалды өрнектер | |||||||
| Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | Берілген үш санды қосу және азайту үшін амалдардың орындалу реті туралы ұғымды қалыптастыру. | |||||||
| Сабақтың мақсаттары | Қосу мен азайтуға берілген жақшасыз өрнектің мәнін табу үшін амалдың ретін сақтап,солдан оңға қарай тізбектеп орындауын түсіндіру. | |||||||
| Ресурстар |
Өрнек,қима қағаздар | |||||||
| Тірек сөздер | Өрнек,қосу,азайту | |||||||
| Пәнаралық байланыс | Көркем еңбек | |||||||
| АКТ қолдану дағдылары | Аудиожазба , таныстырылым. | |||||||
| Тілдік құзыреттілік | Геометриялық фигуралар | |||||||
| Сабақ барысы | ||||||||
| Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | ||||||
|
|
|
| ||||||
| Кезеңдер | Уақыт | Мұғалім не істейді? | Оқушылар не істейді? | Бағалау | Ресурстар | |||
| Кіріспе
Ой қозғау
Іс-әрекет
Рефлек сия
| 5мин
5 мин
23 мин
2 мин | Сергіту сәті. 2 мин Психологиялық дайындық.Шаттық шеңбері. «Сұрақ-жауап» әдісі -Екі таңбалы сандарды ата? -Тура және кері ретпен сана? -Қосу амалының компаненттерін ата? -Азайту амалының компаненттерін ата? -1-ден,20-ға дейін санау -Өсу ретімен санау -Кему ретімен санау -Қосудың ауыстырымдылық қасиеті дегеніміз не? -Ондық сандарды ата? -Кему ретімен сана?
Қосу азайту кестесі Тақтамен жұмыс 0,1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13,14,15,16,17,18,19,20. Жұп сандарды атау Тақ сандарды атау
Оқулықпен жұмыс Қосу мен азатуға берілген жақшасыз өрнектің мәнін табу үшін амалдың ретін сақтап,солдан оңға қарай тізбектеп орындау қажет.
Есептер шығару 4+7+8=19 1.4+7=11 2.11+8=19
20-15+2=7 1.20-15=5 2.5+2=7
Жұптық жұмыс Қосымша тапсырмалар
5+5+4=14 1.5+5=10 2.10+4=14
15-5-4=6 1.15-5=10 2.10-4=6 Сергіту сәті Оң қолымда бес саусақ
Автобус жолаушылары 3+4=7 7+9=16 Автобуста 16 жолаушы
Сиқырлы қар қиыршығы 20-1-3=16 20-2-3=5 20-3-3=14 20-4-3=13 20-5-3=12 20-6-3=11
Бос шаршыларды толтыр 10+0+6=16 40-30+3=13 20-1-10=9 100-80-1=19 40+0-20=20 19-8+0=11
Қаңтар деген сөз шығады
Орындап көр 40+30+10=80 40-30+10=20
Дәптермен жұмыс Берілген тапсырмаларды орындау
Не сәтті болды? Не сәтсіз болды?
| Сергіту сәтін жасайды
Сұрақтарға жауап береді.
Сандарды жазады
Өсу,кему ретімен сандарды айтады
Есептерді түсіндіріп, шығару
Берілген есептерді шығарады
Сергіту сәтін орындайды
Автобус жолаушылары қанша адам болғанын табады
Берілген тапсырманы орынды
Берілген әріптерден сөз шығарады
Берілген есептерді шығарады
Дәптермен жұмыс орындайды
Бүгінгі сабақтан алған білімдеріне кері байланыс жасайды.
| Смайлик
Шапалақ
Шапалақ
Смайлик
мадақтау | Қима –қағаз
Қима қағаздар
Қима қағаз
| |||
Мектеп директорының оқу ісі жөніндегі орынбасары: А.Молдабаева
| Күні:11.01.2017ж Сынып: 1 «Б» | Қатысқандар саны: 17 Қатыспағандар саны: | |||||||
| Пәні: Мектеп: Мұғалімнің есімі: | Математика №105 Байменова Гүлзира | |||||||
| Сабақтың тақырыбы | Жақшасы бар өрнектегі амалдар реті | |||||||
| Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | Берілген үш санды қосу және азайту үшін амалдардың орындалу реті туралы ұғымды қалыптастыру. | |||||||
| Сабақтың мақсаттары | Қосу мен азайтуға берілген жақшасыз өрнектің мәнін табу үшін амалдың ретін сақтап,солдан оңға қарай тізбектеп орындауын түсіндіру. | |||||||
| Ресурстар |
Өрнек,қима қағаздар | |||||||
| Тірек сөздер | Өрнек,қосу,азайту | |||||||
| Пәнаралық байланыс | Көркем еңбек | |||||||
| АКТ қолдану дағдылары | Аудиожазба , таныстырылым. | |||||||
| Тілдік құзыреттілік | Геометриялық фигуралар | |||||||
| Сабақ барысы | ||||||||
| Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | ||||||
|
|
|
| ||||||
| Кезеңдер | Уақыт | Мұғалім не істейді? | Оқушылар не істейді? | Бағалау | Ресурстар | |||
| Кіріспе
Ой қозғау
Іс-әрекет
Рефлек сия
| 5мин
5 мин
27 мин
6 мин
2 мин | Сергіту сәті. 2 мин Психологиялық дайындық.Шаттық шеңбері. «Сұрақ-жауап» әдісі -Екі таңбалы сандарды ата? -Тура және кері ретпен сана? -Қосу амалының компаненттерін ата? -Азайту амалының компаненттерін ата? -1-ден,20-ға дейін санау -Өсу ретімен санау -Кему ретімен санау -Қосудың ауыстырымдылық қасиеті дегеніміз не? -Ондық сандарды ата? -Кему ретімен сана?
Қосу азайту кестесі Тақтамен жұмыс 0,1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13,14,15,16,17,18,19,20. Жұп сандарды атау Тақ сандарды атау
Оқулықпен жұмыс Жақшасы бар өрнекте алдымен жақша ішіндегі амалдар орындалады. Содан соң жақша сыртындағы амалдар орындалады.
Мысалы: 15-(1+4)=10 (15-1)+4=18 Жеке жұмыс 10+(4+3)=17 (10+4)+3=17 (10-4)+3=9 10-(4+3)=3 (10-4)-3=3 10-(4-3)=9
Сергіту сәті Оң қолымда бес саусақ
Шығарып көр Топтық жұмыс 1-топ. (12+8)-3=17 (30-10)-7=13 (40+20)-50=10 2-топ 50+(20-20)=50 20+(70-60)=30 5+(8+2)=15 3-топ (17+3)-11=9 20+(40-30)=30 (9+10)-8=11 4-топ 9+(17-6)=20 80+(0+10)=90 (90+10)-40=60
Орындап көр
20-(6+4)=10 (40+20)-50=10 30-(13+7)=10 19-(6+3)=10 20-(2+8)=10 15-5+0=10
Дәптермен жұмыс Берілген тапсырмаларды орындау
Не сәтті болды? Не сәтсіз болды?
| Сергіту сәтін жасайды
Сұрақтарға жауап береді.
Сандарды жазады
Өсу,кему ретімен сандарды айтады
Жақшасы бар өрнектерге байланысты есептер шығарады
Есептерді түсіндіріп, шығару
сергіту сәтін орындайды
Топта бірлесіп есеп шығарады
Берілген тапсырманы орынды
Дәптермен жұмыс орындайды
Бүгінгі сабақтан алған білімдеріне кері байланыс жасайды.
| Смайлик
Шапалақ
Шапалақ
Смайлик
мадақтау | Қима –қағаз
Қима қағаздар
Қима қағаз
| |||
Мектеп директорының оқу ісі жөніндегі орынбасары: А.Молдабаева
| Күні:12.01.2017ж Сынып: 1 «Б» | Қатысқандар саны: 17 Қатыспағандар саны: | |||||||
| Пәні: Мектеп: Мұғалімнің есімі: | Математика №105 Байменова Гүлзира | |||||||
| Сабақтың тақырыбы | Өзара кері амалдар | |||||||
| Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | Қосу және азайту амалдарының өзара кері амалдар екенін түсінеді.Компаненттер арасындағы байланысты түсініп,сол амалдардың нәтижесін анықтайды. | |||||||
| Сабақтың мақсаттары | Қосудың ауыстырымдылық қасиетін түсінеді және қолданады | |||||||
| Ресурстар |
Қима қағаздар | |||||||
| Тірек сөздер | Өрнек,қосу,азайту | |||||||
| Пәнаралық байланыс | Көркем еңбек | |||||||
| АКТ қолдану дағдылары | Аудиожазба , таныстырылым. | |||||||
| Тілдік құзыреттілік | Геометриялық фигуралар | |||||||
| Сабақ барысы | ||||||||
| Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | ||||||
|
|
|
| ||||||
| Кезеңдер | Уақыт | Мұғалім не істейді? | Оқушылар не істейді? | Бағалау | Ресурстар | |||
| Кіріспе
Ой қозғау
Іс-әрекет
Рефлек сия
| 5мин
5 мин
25 мин
5 мин
3 мин
2 мин | Сергіту сәті. 2 мин Психологиялық дайындық.Шаттық шеңбері. «Сұрақ-жауап» әдісі -Екі таңбалы сандарды ата? -Тура және кері ретпен сана? -Қосу амалының компаненттерін ата? -Азайту амалының компаненттерін ата? -1-ден,20-ға дейін санау -Өсу ретімен санау -Кему ретімен санау -Қосудың ауыстырымдылық қасиеті дегеніміз не? -Ондық сандарды ата? -Кему ретімен сана?
Қосу азайту кестесі Тақтамен жұмыс 0,1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13,14,15,16,17,18,19,20. Жұп сандарды атау Тақ сандарды атау
Оқулықпен жұмыс Қосу мен азайту-өзара кері амалдар. Қосуды азайтумен тексеруге болады. Азайтуды қосумен тексеруге болады.
Спорттық құралдар Суретпен жұмыс Жоғарғы сөреде неше шлем тұр? -6 Төменгі сөреде неше шлем тұр? -5 Барлығы қанша шлем? 6+5=11 Кері мысал 11-6=5 11-5=6
Жұптық жұмыс 7+13=20 11+8=19 13+7=20 8+11=19 20-7=13 19-8=11 20-13=7 19-11=8
30+70=100 70+3=100 100-70=30 100-30=70 Сергіту сәті Оң қолымда бес саусақ
Қосымша тапсырма
Орындап көр Текшелерді лақтырып ойна
1+1=2
Дәптермен жұмыс Берілген тапсырмаларды орындау
Не сәтті болды? Не сәтсіз болды?
| Сергіту сәтін жасайды
Сұрақтарға жауап береді.
Сандарды жазады
Өсу,кему ретімен сандарды айтады
Суретпен жұмыс
Берілген есептерді шығарады
Сергіту сәтін орындайды
Берілген тапсырманы орындайды
Дәптермен жұмыс орындайды
Бүгінгі сабақтан алған білімдеріне кері байланыс жасайды.
| Смайлик
Шапалақ
Шапалақ
Смайлик
мадақтау | Қима –қағаз
Қима қағаздар
Қима қағаз
| |||
Мектеп директорының оқу ісі жөніндегі орынбасары: А.Молдабаева
| Күні:13.01.2017ж Сынып: 1 «Б» | Қатысқандар саны: 17 Қатыспағандар саны: | |||||||
| Пәні: Мектеп: Мұғалімнің есімі: | Математика №105 Байменова Гүлзира | |||||||
| Сабақтың тақырыбы | Шамалар.Уақытты бағдарлау | |||||||
| Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | уақытты бағдарлайды: минут, сағат, күн, апта, ай; тиісті уақыт өлшем бірліктерін қолданады; олардың арасындағы өзара байланысты түсінеді. | |||||||
| Сабақтың мақсаттары | Оқиғалардың ұзақтығын негізге ала отырып, уақыт түсінігін жаңа өлшем ретінде енгізу. Түсінуге жағдай жасау және оқиғаларды ретімен орналастыра білуге жаттықтыру. | |||||||
| Ресурстар |
Қима қағаздар | |||||||
| Тірек сөздер | уақыт; бұрынырақ; кейінірек; алдымен; содан кейін; таң; күн; кеш; түн. | |||||||
| Пәнаралық байланыс | Көркем еңбек | |||||||
| АКТ қолдану дағдылары | Аудиожазба , таныстырылым. | |||||||
| Тілдік құзыреттілік | Геометриялық фигуралар | |||||||
| Сабақ барысы | ||||||||
| Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | ||||||
|
|
|
| ||||||
| Кезеңдер | Уақыт | Мұғалім не істейді? | Оқушылар не істейді? | Бағалау | Ресурстар | |||
| Кіріспе
Ой қозғау
Іс-әрекет
Рефлек сия
| 5мин
5 мин
25 мин
5 мин
3 мин
2 мин | Сергіту сәті. 2 мин Психологиялық дайындық.Шаттық шеңбері. «Сұрақ-жауап» әдісі -Екі таңбалы сандарды ата? -Тура және кері ретпен сана? -Қосу амалының компаненттерін ата? -Азайту амалының компаненттерін ата? -1-ден,20-ға дейін санау -Өсу ретімен санау -Кему ретімен санау -Қосудың ауыстырымдылық қасиеті дегеніміз не? -Ондық сандарды ата? -Кему ретімен сана?
Сұрақ-жауап әдісі — Анаң “Енді кеш!” деді. Сендер “кеш” деген сөзді қалай түсінесіңдер? — Таңертең сендер нешеде тұрасыңдар? Мұны сендер қалай біле аласыңдар? — Сен неше жастасың? Сендер уақыттарыңның тағы да неге кететінін айта аласыңдар ма? (Мектепке барамыз, сабақ оқимыз, ойнаймыз, жүреміз, ұйықтаймыз…) — Сендер қалай ойлайсыңдар, уақытты өлшеуге бола ма? (Иә.) — Қалай ойлайсыңдар, анаң кешкі асты дайындап жатқан кезде не істеуге болады? — Сендер қалай ойлайсыңдар, қайсысына уақыт көп кетеді: көйлекті тігу үшін бе, әлде ағашты өсіру үшін бе?
Оқулықпен жұмыс Біз қандай да бір оқиғаның ұзақ немесе тез өтуін көрсету үшін уақыт ұғымын қолданамыз.
Оқиғаларды өткен кезеңіне қарай орналастыру үшін міндетті түрде алдымен,содан кейін,бұрынырақ,кейінірек не болғанын көрсету керек.
Суретпен жұмыс Алма қалай өседі?
Оқиғалардың қай уақытта болғанын көрсете отырып,ретімен орналастыруға болады: таңертең,күндіз,кешке немесе түнде.
Күн тәртібі Бала таңертең не істейді? Ал күндіз ше? Кешке және түнде не істейді?
Сергіту сәті Оң қолымда бес саусақ
Сөздерді ретімен қой Нәресте,мектеп жасына дейінгі бала,оқушы,ересек адам,егде адам.
Дәптермен жұмыс Берілген тапсырмаларды орындау
Не сәтті болды? Не сәтсіз болды?
| Сергіту сәтін жасайды
Сұрақтарға жауап береді.
Сұрақтарға жауап береді
Суретпен жұмыс
Берілген есептерді шығарады
Суреттегі тапсырманы орындайды
Сұрақтарға жауап береді
Сергіту сәтін орындайды
Берілген тапсырманы орындайды
Дәптермен жұмыс орындайды
Бүгінгі сабақтан алған білімдеріне кері байланыс жасайды.
| Смайлик
Шапалақ
Шапалақ
Смайлик
мадақтау | Қима –қағаз
Қима қағаздар
Қима қағаз
| |||
Мектеп директорының оқу ісі жөніндегі орынбасары: А.Молдабаева
| Күні:16.01.2017ж Сынып: 1 «Б» | Қатысқандар саны: 17 Қатыспағандар саны: | |||||||
| Пәні: Мектеп: Мұғалімнің есімі: | Математика №105 Байменова Гүлзира | |||||||
| Сабақтың тақырыбы | Минут | |||||||
| Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | уақытты бағдарлайды: минут, сағат, күн, апта, айтуралы білімді меңгереді. алған білімді өмірде қолданады. | |||||||
| Сабақтың мақсаттары | Тәжірибелік тапсырмаларды орындату арқылы бір минуттың ұзақтығы туралы түсіндіру. Уақыттың өлшем бірлігі “минут” ұғымы туралы түсінік қалыптастыру | |||||||
| Ресурстар |
құмсағат; электронды таймер; қабырға сағат; мысал жазылған парақшалар; А3 пішінді қағаздар; түрлі түсті маркерлер. | |||||||
| Тірек сөздер | минут
| |||||||
| Пәнаралық байланыс | Көркем еңбек | |||||||
| АКТ қолдану дағдылары | Аудиожазба , таныстырылым. | |||||||
| Тілдік құзыреттілік | Геометриялық фигуралар | |||||||
| Сабақ барысы | ||||||||
| Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | ||||||
|
|
|
| ||||||
| Кезеңдер | Уақыт | Мұғалім не істейді? | Оқушылар не істейді? | Бағалау | Ресурстар | |||
| Кіріспе
Ой қозғау
Іс-әрекет
Рефлек сия
| 5мин
5 мин
25 мин
5 мин
3 мин
2 мин | Сергіту сәті. 2 мин Психологиялық дайындық.Шаттық шеңбері. «Сұрақ-жауап» әдісі -Екі таңбалы сандарды ата? -Тура және кері ретпен сана? -Қосу амалының компаненттерін ата? -Азайту амалының компаненттерін ата? -1-ден,20-ға дейін санау -Өсу ретімен санау -Кему ретімен санау -Қосудың ауыстырымдылық қасиеті дегеніміз не? -Ондық сандарды ата? -Кему ретімен сана?
Сұрақ-жауап әдісі 1 минут ішінде біз қандай жұмыстарды орындай аламыз? Қол шамалақтау,секіру,өз есімін жазу
Оқулықпен жұмыс Минут-бұл аз уақыт аралығы. 1 минуттың ішінде бірнеше қысқа әрекет жасауға болады. Мысалы,қолды бірнеше рет шапалақтауға немесе бірнеше қадам жасауға болады.
Зерттеу жүргізу Топтық жұмыс 1-топ. Өз есімдерін бірнеше рет қайталап жазу 2-топ. қағазға нүкте салу 3-топ. бір орында секіру
Минут (мин)-уақыттың өлшем бірлігі. Уақытты минутпен анықтау үшін механикалық,электрондық сағаттарды және құмсағатты қолдануға болады.
Сергіту сәті Оң қолымда бес саусақ
Суретпен жұмыс Суретке қарап,неше минут өткенін анықтау 10/5 10/15 Шығарып көр Қанша минут өткенін анықта 12/10 12/15 12/30 12/5 Сен білесің бе? Ересек адамның жүрегі 1 минутта шамамен 60-65 рет соғады. Ойлан. 2 дос тоғызқұмалақ ойынын 20 минут ойнады. Достардың әрқайсысы неше минут ойнады?
Дәптермен жұмыс Берілген тапсырмаларды орындау
Не сәтті болды? Не сәтсіз болды?
| Сергіту сәтін жасайды
Сұрақтарға жауап береді.
Сұрақтарға жауап береді
Берілген тапсырмаларды орындайды
Сергіту сәтін орындайды
Суреттегі тапсырманы орындайды
Сұрақтарға жауап береді
Дәптермен жұмыс орындайды
Бүгінгі сабақтан алған білімдеріне кері байланыс жасайды.
| Смайлик
Шапалақ
Шапалақ
Смайлик
мадақтау | Қима –қағаз
Қима қағаздар
Қима қағаз
| |||
Мектеп директорының оқу ісі жөніндегі орынбасары: А.Молдабаева
| Күні:18.01.2017ж Сынып: 1 «Б» | Қатысқандар саны: 17 Қатыспағандар саны: | |||||||
| Пәні: Мектеп: Мұғалімнің есімі: | Математика №105 Байменова Гүлзира | |||||||
| Сабақтың тақырыбы | Сағат | |||||||
| Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | уақыттың өлшем бірліктерін (минут, сағат, күн, апта, ай) ажырата алады;
| |||||||
| Сабақтың мақсаттары | Сағат — уақыттың өлшем бірлігі деген түсінікті қалыптастыру: іс-әрекеттер арқылы сағаттың ұзақ тығын, яғни 1 сағат ішінде не орындауға болатынын түсінуге жағдай жасау.
| |||||||
| Ресурстар |
сағат;
| |||||||
| Тірек сөздер | сағат | |||||||
| Пәнаралық байланыс | Көркем еңбек | |||||||
| АКТ қолдану дағдылары | Аудиожазба , таныстырылым. | |||||||
| Тілдік құзыреттілік | Геометриялық фигуралар | |||||||
| Сабақ барысы | ||||||||
| Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | ||||||
|
|
|
| ||||||
| Кезеңдер | Уақыт | Мұғалім не істейді? | Оқушылар не істейді? | Бағалау | Ресурстар | |||
| Кіріспе
Ой қозғау
Іс-әрекет
Рефлек сия
| 5мин
5 мин
25 мин
5 мин
3 мин
2 мин | Сергіту сәті. 2 мин Психологиялық дайындық.Шаттық шеңбері. «Сұрақ-жауап» әдісі -Екі таңбалы сандарды ата? -Тура және кері ретпен сана? -Қосу амалының компаненттерін ата? -Азайту амалының компаненттерін ата? -1-ден,20-ға дейін санау -Өсу ретімен санау -Кему ретімен санау -Қосудың ауыстырымдылық қасиеті дегеніміз не? -Ондық сандарды ата? -Кему ретімен сана? -Минут дегеніміз не?
Сұрақ-жауап әдісі Сағат дегеніміз не? 1 сағатта не істеуге болады? Сағат не үшін қажет?
Оқулықпен жұмыс Сағат-бұл уақыт аралығы.1 сағатта 60 минут бар. Сағаттық тіл бір саннан келесі санға жылжығанша,минуттық тіл толық 1 айналым жасайды. Минуттық тіл 12-ні көрсеткенде,сағаттық тіл сол мезгілдегі сағатты көрсетеді. Суретпен жұмыс 10/15 Сағаттар қай уақытты көрсетіп тұр? А)3/00 Ә)11/00 Б)8/00 В)1/00 Г)7/00 Ғ)4/00
Есте сақта! 1мин-60сек
Сергіту сәті Оң қолымда бес саусақ
Орындап көр *Сен бүгін нешеде ояндың? *Бірінші сабақ нешеде басталды? *Сүйікті телебағдарламаң нешеде басталады?
Шығарып көр Маржан-1сағ Айжан-10минут кем жұмсады 1сағ-60 мин Маржан-60 мин Айжан-50 мин Ойлан Жарты сағатта неше минут бар? 30 минут Сен білесің бе? Астанадағы Жеңіс саябағында күн сағаты орнатылған.Ол бұлтсыз күндері уақытты дәл көрсетеді.
Дәптермен жұмыс Берілген тапсырмаларды орындау
Не сәтті болды? Не сәтсіз болды?
| Сергіту сәтін жасайды
Сұрақтарға жауап береді.
Сұрақтарға жауап береді
Суретпен жұмыс орындайды
Сергіту сәтін орындайды
Сұрақтарға жауап береді
Сұрақтарға жауап береді
Дәптермен жұмыс орындайды
Бүгінгі сабақтан алған білімдеріне кері байланыс жасайды.
| Смайлик
Шапалақ
Шапалақ
Смайлик
мадақтау | Қима –қағаз
Қима қағаздар
Қима қағаз
| |||
Мектеп директорының оқу ісі жөніндегі орынбасары: А.Молдабаева
| Күні:19.01.2017ж Сынып: 1 «Б» | Қатысқандар саны: 17 Қатыспағандар саны: | |||||||
| Пәні: Мектеп: Мұғалімнің есімі: | Математика №105 Байменова Гүлзира | |||||||
| Сабақтың тақырыбы | Уақытты анықтау | |||||||
| Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | циферблат бойынша сағаттағы уақытты анықтайды; уақыттың өлшем бірліктерін (минут, сағат, күн, апта, ай) ажырата алады. | |||||||
| Сабақтың мақсаттары | Сағат циферблатында уақытты анықтау дағдысын қалыптастыру және сағаттың көмегі арқылы іс- әре кеттің басталуы мен аяқталуы арасындағы уақыт ара лығын өлшеуді (минутпен немесе сағатпен) үйрету.
| |||||||
| Ресурстар |
1-ден 12-ге дейінгі сандар жазылған парақшалар; қатты қағаздан жасалған сағаттық және минуттық тілдер; интерактивті тақта;әр оқушыға арнап жасалған қозғалып тұратын тілдері бар сағат моделі.
| |||||||
| Тірек сөздер | Уақытты анықтау | |||||||
| Пәнаралық байланыс | Көркем еңбек | |||||||
| АКТ қолдану дағдылары | Аудиожазба , таныстырылым. | |||||||
| Тілдік құзыреттілік | Геометриялық фигуралар | |||||||
| Сабақ барысы | ||||||||
| Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | ||||||
|
|
|
| ||||||
| Кезеңдер | Уақыт | Мұғалім не істейді? | Оқушылар не істейді? | Бағалау | Ресурстар | |||
| Кіріспе
Ой қозғау
Іс-әрекет
Рефлек сия
| 5мин
5 мин
25 мин
5 мин
3 мин
2 мин | Сергіту сәті. 2 мин Психологиялық дайындық.Шаттық шеңбері. «Сұрақ-жауап» әдісі -Екі таңбалы сандарды ата? -Тура және кері ретпен сана? -Қосу амалының компаненттерін ата? -Азайту амалының компаненттерін ата? -1-ден,20-ға дейін санау -Өсу ретімен санау -Кему ретімен санау -Қосудың ауыстырымдылық қасиеті дегеніміз не? -Ондық сандарды ата? -Кему ретімен сана? -Минут дегеніміз не? -сағат дегеніміз не?
Сұрақ-жауап әдісі Сағат дегеніміз не? 1 сағатта не істеуге болады? Сағат не үшін қажет?
Оқулықпен жұмыс Сағат-уақыттың өлшем бірлігі. Сағат-уақытты көрсететін құрал. Кино Достар киноға барды. Фильм күндізгі сағат 4-те басталды да,1 сағатқа созылды. Достар кинозалдан сағат нешеде шықты? 5-те
Ойын қашан басталды? Балалар аулада 2 сағат ойнады. Олар сағат 12-де ойындыаяқтап,үйлеріне қайтты. Балалар ойынды сағат нешеде бастады? 12-2=10
Сергіту сәті Оң қолымда бес саусақ
Мектептегі сабақтар Басталды-8де Аяқталды-12де 1 күнде неше сағат оқиды? Ш:12-8=4
Суретпен жұмыс Диана үй тапсырмасын күндізгі сағат 3-тен бастап орындап,1 сағат дайындады. Диана үй тапсырмасын сағат неше орындап бітірді?
Жұптық жұмыс Суретпен жұмыс
Дәптермен жұмыс Берілген тапсырмаларды орындау
Не сәтті болды? Не сәтсіз болды?
| Сергіту сәтін жасайды
Сұрақтарға жауап береді.
Сұрақтарға жауап береді
Ауызша жауап береді
Сергіту сәтін орындайды
Есептерді шығарады
Сұрақтарға жауап береді
Дәптермен жұмыс орындайды
Бүгінгі сабақтан алған білімдеріне кері байланыс жасайды.
| Смайлик
Шапалақ
Шапалақ
Смайлик
мадақтау | Қима –қағаз
Қима қағаздар
Қима қағаз
| |||
Мектеп директорының оқу ісі жөніндегі орынбасары: А.Молдабаева
| Күні:20.01.2017ж Сынып: 1 «Б» | Қатысқандар саны: 17 Қатыспағандар саны: | |||||||
| Пәні: Мектеп: Мұғалімнің есімі: | Математика №105 Байменова Гүлзира | |||||||
| Сабақтың тақырыбы | Апта күндері | |||||||
| Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | циферблат бойынша сағаттағы уақытты анықтайды; уақыттың өлшем бірліктерін (минут, сағат, күн, апта, ай) ажырата алады. | |||||||
| Сабақтың мақсаттары | Апта — уақыттың өлшем бірлігі деген түсінік қалыптастыру; практикалық тапсырмалардың көмегі мен аптаның ұзақтығын түсіндіру. | |||||||
| Ресурстар |
апта күндерінің атаулары жазылған парақша-лар — 4 жинақ; тірек сөздер жазылған парақшалар; бір аптаға арналған сабақ кестесі; бір аптаға арналған үйірме кестесі; апта күндерінің атаулары жазылған қабырға күнтіз бесі; | |||||||
| Тірек сөздер | апта; дүйсенбі; сейсенбі; сәрсенбі; бейсенбі; жұма; сенбі; жексенбі. | |||||||
| Пәнаралық байланыс | Көркем еңбек | |||||||
| АКТ қолдану дағдылары | Аудиожазба , таныстырылым. | |||||||
| Тілдік құзыреттілік | Геометриялық фигуралар | |||||||
| Сабақ барысы | ||||||||
| Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | ||||||
|
|
|
| ||||||
| Кезеңдер | Уақыт | Мұғалім не істейді? | Оқушылар не істейді? | Бағалау | Ресурстар | |||
| Кіріспе
Ой қозғау
Іс-әрекет
Рефлек сия
| 5мин
5 мин
25 мин
3 мин
5 мин
2 мин | Сергіту сәті. 2 мин Психологиялық дайындық.Шаттық шеңбері. «Сұрақ-жауап» әдісі -Екі таңбалы сандарды ата? -Тура және кері ретпен сана? -Қосу амалының компаненттерін ата? -Азайту амалының компаненттерін ата? -1-ден,20-ға дейін санау -Өсу ретімен санау -Кему ретімен санау -Қосудың ауыстырымдылық қасиеті дегеніміз не? -Ондық сандарды ата? -Кему ретімен сана? -Минут дегеніміз не? -сағат дегеніміз не?
Сұрақ-жауап әдісі Апта неше күннен тұратын уақыт аралығы? Апта күндерін кім біледі? Оқулықпен жұмыс Апта — 7 тәулікке тең уақыт аралығы. Апта күндері бірінен кейін бірі ретімен келеді: дүйсенбі, сейсенбі, сәрсенбі, жұма, сенбі, жексенбі. “Апта” сөзі парсы тілінен аударғанда “жеті” деген мағына береді. Апта уақыттың негізгі өлшем бірлігіне жатпайды. Оны күнделікті өмірде қолданады.
Есте сақта! 1апта=7 күн
Сергіту сәті Оң қолымда бес саусақ
Жұптық жұмыс Апта күндерін жазу
Бәйге 1.Аптада неше күн бар? 2.Сабақ кестесіне қара. Аптаның қай күндерінде дене шынықтыру сабағы өтеді? 3.Жұманың алдында аптаның қай күні келеді? 4.Осы сәрсенбіден келесі сәрсенбіге дейін неше күн өтеді? 5.Сейсінбіден кейін неше күн өткенде сенбі болады?
Шығарып көр домбыра үйірмесі бейсенбі күні болады. Отбасылық демалыс 2 апта=14 күн Ертегілер оқу Жанат ертегілер кітабын тура 1 апта оқыды. Ол ертегілерді неше күн оқыды? 7 күн Ойлан Сәрсенбіден бері үш күн өтті. Аптаның қай күні болды? Жексенбі
Дәптермен жұмыс Берілген тапсырмаларды орындау
Не сәтті болды? Не сәтсіз болды?
| Сергіту сәтін жасайды
Сұрақтарға жауап береді.
Сұрақтарға жауап береді
Ауызша жауап береді
Сергіту сәтін орындайды
Апта күндерін жазады
Сұрақтарға жауап береді
Есептерді шығарады
Дәптермен жұмыс орындайды
Бүгінгі сабақтан алған білімдеріне кері байланыс жасайды.
| Смайлик
Шапалақ
Шапалақ
Смайлик
Мадақтау
Жұлдыз ша | Қима –қағаз
Қима қағаздар
Қима қағаз
| |||
Мектеп директорының оқу ісі жөніндегі орынбасары: А.Молдабаева
| Күні:23.01.2017ж Сынып: 1 «Б» | Қатысқандар саны: 17 Қатыспағандар саны: | |||||||
| Пәні: Мектеп: Мұғалімнің есімі: | Математика №105 Байменова Гүлзира | |||||||
| Сабақтың тақырыбы | Ай | |||||||
| Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | циферблат бойынша сағаттағы уақытты анықтайды; уақыттың өлшем бірліктерін (минут, сағат, күн, апта, ай) ажырата алады. | |||||||
| Сабақтың мақсаттары | Апта — уақыттың өлшем бірлігі деген түсінік қалыптастыру; практикалық тапсырмалардың көмегі мен аптаның ұзақтығын түсіндіру. | |||||||
| Ресурстар |
апта күндерінің атаулары жазылған парақша-лар — 4 жинақ; тірек сөздер жазылған парақшалар; бір аптаға арналған сабақ кестесі; бір аптаға арналған үйірме кестесі; апта күндерінің атаулары жазылған қабырға күнтіз бесі; | |||||||
| Тірек сөздер | Қаңтар Ақпан Наурыз Сәуір Мамыр Маусым Шілде Тамыз Қыркүйек Қазан Қараша желтоқсан | |||||||
| Пәнаралық байланыс | Көркем еңбек | |||||||
| АКТ қолдану дағдылары | Аудиожазба , таныстырылым. | |||||||
| Тілдік құзыреттілік | Геометриялық фигуралар | |||||||
| Сабақ барысы | ||||||||
| Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | ||||||
|
|
|
| ||||||
| Кезеңдер | Уақыт | Мұғалім не істейді? | Оқушылар не істейді? | Бағалау | Ресурстар | |||
| Кіріспе
Ой қозғау
Іс-әрекет
Рефлек сия
| 5мин
5 мин
25 мин
3 мин
5 мин
2 мин | Сергіту сәті. 2 мин Психологиялық дайындық.Шаттық шеңбері. «Сұрақ-жауап» әдісі -Екі таңбалы сандарды ата? -Тура және кері ретпен сана? -Қосу амалының компаненттерін ата? -Азайту амалының компаненттерін ата? -1-ден,20-ға дейін санау -Өсу ретімен санау -Кему ретімен санау -Апта күндерін ата?
Сұрақ-жауап әдісі -Бүгін қай күн және қай ай? -Ай дегеніміз не?
Оқулықпен жұмыс Ай-ұзақ уақыт аралығы. Онда 4 апта және бірнеше күн болады. Айлар бірінен кейін бірі ретімен келеді. Ай аттарын атау Қаңтар Ақпан Наурыз Сәуір Мамыр Маусым Шілде Тамыз Қыркүйек Қазан Қараша Желтоқсан
1.Бүгін қай күн және қай ай? 2.Келесі қай ай? 3.Өзің туған айды ата 4.Барлық айлардың атын оқы 5.Қыс,көктем,жаз және күз айларын ата Сергіту сәті Оң қолымда бес саусақ
Бір айға арналған күнтізбе-осы айдағы күндер ретімен жазылған жазба. Әр айдағы күн саны әртүрлі болады:30,31,28 немесе 29 күн. Мысалы,сәуір айында 30 күн бар.
Жұптық жұмыс Ай аттарын жазу
Күнтізбе бойынша анықта 1.Талғаттың туған күні-9 сәуір.Бұл аптаның қай күні? 2.Оқушылар сенбі және жексенбі күндері демалады. Сәуір айында оқушылар неше күн демалады? 3.Әмір сейсенбі және бейсенбі күндері қазақша күрес үйірмесінде жаттығады. Ол сәуір айында неше рет жаттығуға қатысады?
Шығарып көр Арман 1 қыркүйек күні Жаңа жылға дейін қанша ай қалғанын санап көрмекші болды. Оған көмектесіп көр. 1 қаңтардан кейін 5 ай өтті. Қазір қай ай?
Дәптермен жұмыс Берілген тапсырмаларды орындау
Не сәтті болды? Не сәтсіз болды?
| Сергіту сәтін жасайды
Сұрақтарға жауап береді.
Сұрақтарға жауап береді
Ай аттарын атайды
Сергіту сәтін орындайды
Сұрақтарға жауап береді
Есептерді шығарады
Дәптермен жұмыс орындайды
Бүгінгі сабақтан алған білімдеріне кері байланыс жасайды.
| Смайлик
Шапалақ
Шапалақ
Смайлик
Мадақтау
Жұлдыз ша | Қима –қағаз
Қима қағаздар
Қима қағаз
| |||
Мектеп директорының оқу ісі жөніндегі орынбасары: А.Молдабаева
| Күні:25.01.2017ж Сынып: 1 «Б» | Қатысқандар саны: 17 Қатыспағандар саны: | |||||||
| Пәні: Мектеп: Мұғалімнің есімі: | Математика №105 Байменова Гүлзира | |||||||
| Сабақтың тақырыбы | Өзіндік жұмысы | |||||||
| Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | Берілген мысалдарды шығара алады Берілген есептерді салыстыра алады Бір таңбалы санға,бір таңбалы санды қосып,азайта алады | |||||||
| Сабақтың мақсаттары | Оқушылардың өткен сабаұтан алған білімдерін тексеру | |||||||
| Ресурстар |
Қима-қағаздар | |||||||
| Тірек сөздер | Қосу,азайту,салыстыру | |||||||
| Пәнаралық байланыс | Көркем еңбек | |||||||
| АКТ қолдану дағдылары | Аудиожазба , таныстырылым. | |||||||
| Тілдік құзыреттілік | Геометриялық фигуралар | |||||||
| Сабақ барысы | ||||||||
| Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | ||||||
|
|
|
| ||||||
| Кезеңдер | Уақыт | Мұғалім не істейді? | Оқушылар не істейді? | Бағалау | Ресурстар | |||
| Кіріспе
Ой қозғау
Іс-әрекет
Рефлек сия
| 5мин
5 мин
25 мин
3 мин
5 мин
2 мин | Сергіту сәті. 2 мин Психологиялық дайындық.Шаттық шеңбері. «Сұрақ-жауап» әдісі -Екі таңбалы сандарды ата? -Тура және кері ретпен сана? -Қосу амалының компаненттерін ата? -Азайту амалының компаненттерін ата? -1-ден,20-ға дейін санау -Өсу ретімен санау -Кему ретімен санау -Апта күндерін ата?
«Кім жылдам» ойыны 5+5 16-4 4+6 12-5 7+3 10-5 15+5 20-10
Оқулықпен жұмыс Бүгінгі күннің реті мен тақырыбын жазу Өзіндік жұмыс №1.Қосу амалына берілген есептерді шығару 9+9=18 17+3=20 5+5=10 15+5=20 6+4=10 14+6=20 7+3=10 13+7=20 7+8=15 6+5=11 №2.Азайту амалына берілген есептерді шығару 8-4=4 18-5=13 5-5=0 17-5=12 10-8=2 20-15=5 17-7=10 10-9=1 20-8=12 19-9=10
№3.Салыстыру 108 93 20=20 14 165 1918 12 15 №4.Жақшасы бар өрнектерге берілген амалдарды орындау
15-(1+4)=10 10+(4+3)=17 (10-4)+3=9 (17+3)-11=9 (12+8)-3=17
Дәптермен жұмыс Берілген тапсырмаларды орындау
Не сәтті болды? Не сәтсіз болды?
| Сергіту сәтін жасайды
Сұрақтарға жауап береді.
Ауызша шығарады
Бүгінгі күннің ретін жазады
Есептерді шығарады
Есептерді шығарады
Дәптермен жұмыс орындайды
Бүгінгі сабақтан алған білімдеріне кері байланыс жасайды.
| Смайлик
Шапалақ
Шапалақ
Смайлик
Мадақтау
Жұлдыз ша | Қима –қағаз
Қима қағаздар
Қима қағаз
| |||
Мектеп директорының оқу ісі жөніндегі орынбасары: А.Молдабаева
| Күні:25.01.2017ж Сынып: 1 «Б» | Қатысқандар саны: 17 Қатыспағандар саны: | |||||||
| Пәні: Мектеп: Мұғалімнің есімі: | Математика №105 Байменова Гүлзира | |||||||
| Сабақтың тақырыбы | Ұзындық.Масса.Көлем | |||||||
| Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | ұзындық, масса, көлем (сыйымдылық) уақыт шамаларын ажыратып үйренеді;
оларды өлшеудiң жолы мен құралдарын таңдай алады, өлшеуді үйренеді. | |||||||
| Сабақтың мақсаттары | Заттың ұзындығы, массасы мен көлемін олардың жартылай белгілі мәні бойынша есептеп шығару дағдысының дамуына, осы шамаларды өлшеуге арналған құралдарды таңдау дағдысын бекітуге, шамаларды өлшеу бірлігіне сәйкес білімді қолдану дағдысының дамуына жағдай жасау. | |||||||
| Ресурстар |
үлгі жасауға арналған қатты қағаз; қайшы; “Сөздер тақтасындағы” тірек сөздер жазылған парақшалар. | |||||||
| Тірек сөздер | ұзындық; масса; көлем | |||||||
| Пәнаралық байланыс | Көркем еңбек | |||||||
| АКТ қолдану дағдылары | Аудиожазба , таныстырылым. | |||||||
| Тілдік құзыреттілік | Геометриялық фигуралар | |||||||
| Сабақ барысы | ||||||||
| Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | ||||||
|
|
|
| ||||||
| Кезеңдер | Уақыт | Мұғалім не істейді? | Оқушылар не істейді? | Бағалау | Ресурстар | |||
| Кіріспе
Ой қозғау
Іс-әрекет
Рефлек сия
| 5мин
5 мин
25 мин
3 мин
5 мин
2 мин | Сергіту сәті. 2 мин Психологиялық дайындық.Шаттық шеңбері. «Сұрақ-жауап» әдісі -Екі таңбалы сандарды ата? -Тура және кері ретпен сана? -Қосу амалының компаненттерін ата? -Азайту амалының компаненттерін ата? -1-ден,20-ға дейін санау -Өсу ретімен санау -Кему ретімен санау -Апта күндерін ата?
«Кім жылдам» ойыны 5+5=10 15-5=10 6+4=10 20-10=10 12+8=20 12-6=6 17+3=20 18-5=13 16+4=20 10-10=0
Оқулықпен жұмыс Сантиметр,дециметр-ұзындықтың өлшем бірліктері. Суретпен жұмыс Заттардың ұзындықтары қандай? Қай зат 1 дециметрден ұзын? Қайсысы қысқа? Өшіргіш қайшыдан неше сантиметр қысқа? Қайшы өшіргіштен неше см ұзын? 10 см = 1 дм;
Килограмм-массаның өлшем бірлігі.
Сергіту сәті Оң қолымда бес саусақ
Шығарып көр Қарбыздың массасын анықта Қарбыз-4 кг Картоп-5кг
Литр-көлемнің өлшем бірлігі. Ойлан Бір шелекке қанша литр су сыятынын тауып көр Бір шелекке-7 л (2 л + 2 л + 1 л + 1 л + 1 л = 7 л.)
Орындап көр Аквариумға 20 л су сыяды. Көлемі 3 л болатын шелек пен көлемі 1 л болатын құмыраның көмегімен аквариумды қалай толтыруға болады? бір рет 3 л және он жеті рет 1 л; екі рет 3 л және он төрт рет 1л; үш рет 3 л және он бір рет 1 л;
Дәптермен жұмыс Берілген тапсырмаларды орындау
Не сәтті болды? Не сәтсіз болды?
| Сергіту сәтін жасайды
Сұрақтарға жауап береді.
Ауызша шығарады
Суретпен жұмыс орындайды
Сұрақтарға жауап береді
Сергіту сәтін орындайды
Есептерді шығарады
Сұрақтарға жауап береді
Есептерді шығарады
Дәптермен жұмыс орындайды
Бүгінгі сабақтан алған білімдеріне кері байланыс жасайды.
| Смайлик
Шапалақ
Шапалақ
Смайлик
Мадақтау
Жұлдыз ша | Қима –қағаз
Қима қағаздар
Қима қағаз
| |||
Мектеп директорының оқу ісі жөніндегі орынбасары: А.Молдабаева
| Күні:27.01.2017ж Сынып: 1 «Б» | Қатысқандар саны: 17 Қатыспағандар саны: | |||||||
| Пәні: Мектеп: Мұғалімнің есімі: | Математика №105 Байменова Гүлзира | |||||||
| Сабақтың тақырыбы | Бақылау жұмысы №1 | |||||||
| Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | Берілген мысалдарды шығара алады Берілген есептерді салыстыра алады Бір таңбалы санға,бір таңбалы санды қосып,азайта алады | |||||||
| Сабақтың мақсаттары | Оқушылардың өткен сабаұтан алған білімдерін тексеру | |||||||
| Ресурстар |
Қима-қағаздар | |||||||
| Тірек сөздер | Қосу,азайту,салыстыру | |||||||
| Пәнаралық байланыс | Көркем еңбек | |||||||
| АКТ қолдану дағдылары | Аудиожазба , таныстырылым. | |||||||
| Тілдік құзыреттілік | Геометриялық фигуралар | |||||||
| Сабақ барысы | ||||||||
| Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | ||||||
|
|
|
| ||||||
| Кезеңдер | Уақыт | Мұғалім не істейді? | Оқушылар не істейді? | Бағалау | Ресурстар | |||
| Кіріспе
Ой қозғау
Іс-әрекет
Рефлек сия
| 5мин
5 мин
33 мин
2 мин | Сергіту сәті. 2 мин Психологиялық дайындық.Шаттық шеңбері. «Сұрақ-жауап» әдісі -Екі таңбалы сандарды ата? -Тура және кері ретпен сана? -Қосу амалының компаненттерін ата? -Азайту амалының компаненттерін ата? -1-ден,20-ға дейін санау -Өсу ретімен санау -Кему ретімен санау -Апта күндерін ата?
«Кім жылдам» ойыны 5+5 16-4 4+6 12-5 7+3 10-5 15+5 20-10
Оқулықпен жұмыс Бүгінгі күннің реті мен тақырыбын жазу Өзіндік жұмыс №1.Қосындының және айырманың мәндерін тап 1-нұсқа 2-нұсқа 3+2=5 5-2=3 6-2=4 4+2=6 5+2=7 7-2=5 8-2=6 6+2=8 7+2=9 10-3=7 10-2=8 9-4=5 №2.Амалдарды орында 30+20=50 70-20=50 30+40=70 50-20=30 30-20=10 20+20=40 20-10=10 20+10=30
№3.Салыстыру 550 63 50 8=8 7 8050 10=10 8
№4.Тізбектей есепте 1+1=2 1+1+1=3 1+1+2=4 2+2+1+1=6 1+2+3+4+5=15
Не сәтті болды? Не сәтсіз болды?
| Сергіту сәтін жасайды
Сұрақтарға жауап береді.
Ауызша шығарады
Бүгінгі күннің ретін жазады
Есептерді шығарады
Есептерді шығарады
Бүгінгі сабақтан алған білімдеріне кері байланыс жасайды.
| Смайлик
Шапалақ
Шапалақ
Смайлик
Мадақтау
Жұлдыз ша | Қима –қағаз
Қима қағаздар
Қима қағаз
| |||
Мектеп директорының оқу ісі жөніндегі орынбасары: А.Молдабаева
| Күні:30.01.2017ж Сынып: 1 «А» | Қатысқандар саны: 22 Қатыспағандар саны: | |||||||
| Пәні: Мектеп: Мұғалімнің есімі: | Математика №105 Нұрханова Жанат | |||||||
| Сабақтың тақырыбы | Теңдік және теңсіздік.Теңдеу | |||||||
| Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | теңдік пен теңсіздікті, теңдеуді, тура және тура емес теңдіктерді ажырата біледі; “+”, “-”, “=”, “≠”, “” , “ | |||||||
| Сабақтың мақсаттары | “Теңдік” және “теңсіздік” ұғымдары туралы білімдерін толықтыру, теңдік пен теңсіздікті ажы рату, теңдіктерді “=” таңбасын, ал теңсіздіктерді “≠” таңбасын пайдаланып жазу дағдысын дамыту. | |||||||
| Ресурстар |
әр топқа арналған табақшалы таразы; массасы бірдей түйме жиынтығы, жетондар немесе монеталар; массасы бірдей көгөніс муляждары; А4 пiшiндегi қағаз парақтары; әрбір оқушыға арналған маркерлер. | |||||||
| Тірек сөздер | теңдік; теңсіздік | |||||||
| Пәнаралық байланыс | Көркем еңбек | |||||||
| АКТ қолдану дағдылары | Аудиожазба , таныстырылым. | |||||||
| Тілдік құзыреттілік | Геометриялық фигуралар | |||||||
| Сабақ барысы | ||||||||
| Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | ||||||
|
|
|
| ||||||
| Кезеңдер | Уақыт | Мұғалім не істейді? | Оқушылар не істейді? | Бағалау | Ресурстар | |||
| Кіріспе
Ой қозғау
Іс-әрекет
Рефлек сия
| 5мин
5 мин
28 мин
5 мин
2 мин | Сергіту сәті. 2 мин Психологиялық дайындық.Шаттық шеңбері. «Сұрақ-жауап» әдісі -Екі таңбалы сандарды ата? -Тура және кері ретпен сана? -Қосу амалының компаненттерін ата? -Азайту амалының компаненттерін ата? -1-ден,20-ға дейін санау -Өсу ретімен санау -Кему ретімен санау -Апта күндерін ата?
«Кім жылдам» ойыны 5+5=10 15-5=10 6+4=10 20-10=10 12+8=20 12-6=6 17+3=20 18-5=13 16+4=20 10-10=0
Оқулықпен жұмыс Дарын мен Динадағы шар саны бірдей. Оны былай жазуға болады:2=2 Бұл-теңдік Дарын мен Динадағы шар саны бірдей емес. 2бұл сандар тең емес.
Заттардың санын салыстыра отырып,теңдік немесе теңсіздік құрастыруға болады.
Сергіту сәті Оң қолымда бес саусақ
Қораптағы кәмпит санын салыстыр Қораптардың арасына қандай белгі қоюға болатынын анықта
Тақтамен жұмыс
5
Теңдік пе,әлде теңсіздік пе? А)5=5 Ә)6
Шығарып көр Жауабы: теңсіздіктер теңдіктер 1 ≠ 11; 6 = 6. 2 ≠ 10; 3 ≠ 9; 4 ≠ 8; 5 ≠ 7.
Орындап көр А)1 алманы алып немесе 1 алманы қосу Ә)1 алманы сол жақтағы табақтан оғ жақтағы табаққа ауыстырып салу,немесе оң жаққа 2 алма қосу Дәптермен жұмыс Берілген тапсырмаларды орындау
Не сәтті болды? Не сәтсіз болды?
| Сергіту сәтін жасайды
Сұрақтарға жауап береді.
Ауызша шығарады
Суретпен жұмыс орындайды
Сұрақтарға жауап береді
Сергіту сәтін орындайды
Есептерді шығарады
Сұрақтарға жауап береді
Есептерді шығарады
Дәптермен жұмыс орындайды
Бүгінгі сабақтан алған білімдеріне кері байланыс жасайды.
| Смайлик
Шапалақ
Шапалақ
Смайлик
Мадақтау
Жұлдыз ша | Қима –қағаз
Қима қағаздар
Қима қағаз
| |||
Мектеп директорының оқу ісі жөніндегі орынбасары: А.Молдабаева
| Күні:24.02.2017ж Сынып: 1 «Б» | Қатысқандар саны: 17 Қатыспағандар саны: | |||||||
| Пәні: Мектеп: Мұғалімнің есімі: | Математика №105 Байменова Гүлзира | |||||||
| Сабақтың тақырыбы | Бақылау жұмысы | |||||||
| Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | Берілген мысалдарды шығара алады Берілген есептерді салыстыра алады Бір таңбалы санға,бір таңбалы санды қосып,азайта алады | |||||||
| Сабақтың мақсаттары | Оқушылардың өткен сабаұтан алған білімдерін тексеру | |||||||
| Ресурстар |
Қима-қағаздар | |||||||
| Тірек сөздер | Қосу,азайту,салыстыру | |||||||
| Пәнаралық байланыс | Көркем еңбек | |||||||
| АКТ қолдану дағдылары | Аудиожазба , таныстырылым. | |||||||
| Тілдік құзыреттілік | Геометриялық фигуралар | |||||||
| Сабақ барысы | ||||||||
| Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | ||||||
|
|
|
| ||||||
| Кезеңдер | Уақыт | Мұғалім не істейді? | Оқушылар не істейді? | Бағалау | Ресурстар | |||
| Кіріспе
Ой қозғау
Іс-әрекет
Рефлек сия
| 5мин
5 мин
33 мин
2 мин | Сергіту сәті. 2 мин Психологиялық дайындық.Шаттық шеңбері. «Сұрақ-жауап» әдісі -Екі таңбалы сандарды ата? -Тура және кері ретпен сана? -Қосу амалының компаненттерін ата? -Азайту амалының компаненттерін ата? -1-ден,20-ға дейін санау -Өсу ретімен санау -Кему ретімен санау -Апта күндерін ата?
«Кім жылдам» ойыны 5+5 16-4 4+6 12-5 7+3 10-5 15+5 20-10
Оқулықпен жұмыс Бүгінгі күннің реті мен тақырыбын жазу Өзіндік жұмыс №1.Қосындының және айырманың мәндерін тап 1-нұсқа 2-нұсқа 13+7=20 7+7=14 14+6=20 8+7=15 18+1=19 9+8=17 12+8=20 9+9=18 9+7=16 6+5=11 №2.Амалдарды орында 30-10=20 90-50=40 40-20=20 50-20=30 60-30=30 30-30=0 70-50=20 40-10=30 80-20=60 30-20=10
№3.Салыстыру 14+5=5+14 15+0=0+15 12+810+5 4+56+4 3+6
№4.Теңдеуді шеш 3+х=5 5+х=7 Х=5-3 х=7-5 Х=2 х=2 3+2=5 5+2=7 5=5 7=7
Не сәтті болды? Не сәтсіз болды?
| Сергіту сәтін жасайды
Сұрақтарға жауап береді.
Ауызша шығарады
Бүгінгі күннің ретін жазады
Есептерді шығарады
Есептерді шығарады
Бүгінгі сабақтан алған білімдеріне кері байланыс жасайды.
| Смайлик
Шапалақ
Шапалақ
Смайлик
Мадақтау
Жұлдыз ша | Қима –қағаз
Қима қағаздар
Қима қағаз
| |||





Екі амалды өрнектер (637.87 KB)

