Меню
Разработки
Разработки  /  Физкультура  /  Уроки  /  7 класс  /  Футбол ойыныны комбинациясы

Футбол ойыныны комбинациясы

Қимыл-қозғалыс комбинацияларын және олардың кейбір дене жаттығуларындағы реттілігін жетілдіру мен жинақтау
12.12.2019

Содержимое разработки

Қысқа мерзімді жоспар


Сабақ: Спорт ойындарындағы тактикалық іс –әрекеттер. Футбол ойынының комбинациясы

Мектеп № 57 орта мектебі

Күні

Мұғалімнің аты- жөні Аханов Б.Р

Сыныбы: 7 «а»

Қатысқаны:

Қатыспағаны:

Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары.

7.1.2. 2 Қимыл-қозғалыс комбинацияларын және олардың кейбір дене жаттығуларындағы реттілігін жетілдіру мен жинақтау

Сабақтың мақсаттары

Барлық оқушылар орындай алады: Қимыл-қозғалыс комбинацияларын жинақтау арқылы дене жаттығуларының реттілігін жетілдіреді.


Көпшілігі орындай алады: қимыл-қозғалыс комбинацияларының реттілігін жетілдіреді, жинақтайды.

Кейбір оқушылар орындай алады: Кейбір дене жаттығуларындағы қимыл-қозғалыс комбинацияларды ойын барысында жетілдіреді.

Тілдік мақсат

Пәнге қатысты сөздік пен терминдер


Футбол /ағылшын fооt –аяқ ЬооІІ- доп қазақша аударылады.

Футбол алаңы : Ұзындығы 100-110 м, ені 64-75м Футбол қақпасы: Ені 7м 32с Биіктігі 2м, 44 сантиметр.

Аут, афсайт , Фол, бұрыштама.


Талқылауға арналған сұрақтар


-Дене қыздыру және созылу жаттығуларын рет-ретімен калай орындаймыз?

Қандай арнайы жаттығулар кешенін қолданамыз?

Алдыңғы оқу

Тақырып бойынша алдыңғы білімдерін жинақтау, еске түсіру

Жоспарланған уақыт: 40

Жопарланған жаттығу түрлері


Ресурстар


Сабақтың басы:10









Ұйымдастыру кезеңі

Бой сергіту жаттығулары:

  1. 1) Сапқа тұрғызу, түгендеу, баяндама қабылдау, жаңа сабақтың тақырыбымен және мақсатымен таныстыру, техникалық қауіпсіздік ережелерімен таныстыру, саптық жаттығулар:

  2. - түзел, тік тұр, оңға, солға, ай-нал

  3. 2) Жүру және жүгіру жаттығулары.

  4. аяқтың ұшымен,

  5. - өкшемен жүру,

  6. - секіртпелі түрде жүру,

  7. - тізені көтеріп жүгіру,

  8. - аяқты артқа лақтырып жүгіру,

  9. - аяқты алға лақтырып жүгіру,

- оң жағымен жүгіру,

- сол жағымен жүгіру,

- теріс жағымен жүгіру.

3) Окушыларға дем алу ж/е дем шығару жаттығуларын жасату.


4) Жалпы дене дамыту жаттығулары.


Оқушылар 2 топқа бөлінеді.


Спорт алаңы

ысқырық

уақыт өлшеуіш

Сабақтың ортасы: 25мин

Жаңа сабақ 1-тапсырма

Допты аяқтың ішкі және сыртқы жағымен кедергілер арасымен алып жүріңіз.

Әріптесіне пас беру кезінде, допты дұрыс жеткізіңіз.

Бұл тапсырманы «Төртбұрыш» әдісі арқылы жүзеге асырамын.

Дескриптор

- допты аяқтың ішкі жағымен жүргізеді;

- сыртқы жағымен жүргізеді;

-кедергілер арасымен жүру;

- пасты дұрыс жеткізеді.

Дескриптордың нәтижесінде «Жалауша» әдісі арқылы қалыптастырушы бағалау жүргізіледі.

2-тапсырма Допты қарсы тізбектегі әріптесіне

аяқтың іш жағымен дұрыс беру.

Келген допты дұрыс қабылдап

жылдам орын ауыстырыңыз.

«Кім қырағы?» әдісі арқылы орындалады. Себебі, бұл жерде оқушының шапшаңдық, ептілік, жылдамдылық ескеріледі.

Ойын шарты:

1. Ойыншы допты қарсы тізбектегі әріптесіне, аяқтың іш жағымен беріп, жылдам қарсы тізбектің соңына барып тұрады.

Дескриптор

- допты дұрыс беру

- допты дұрыс қабылдайды;

- жылдам орын ауыстырады.

Дескриптордың нәтижесінде «Күлегештер» әдісі арқылы қалыптастырушы бағалау жүргізіледі.

3-тапсырма.

Ойын барысында оң қанатты жартылай шабуылшы мен сол қанатты қорғаушы бетпе-бет келудегі допты алу ж/е қақпаға доп соғудағы ережені қатаң ұстаңыз. Бұл тапсырманы орындауда оқушыларды 2 топқа бөлемін. Топтық жұмыс.

«Күшік ойыны» әдісі арқылы орындалады.



Дескриптор

- ойын шартын біледі;

- допты алу, беру реттілігін сақтайды;

- ережені қатаң ұстайды.

Дескриптордың нәтижесінде «Мадақтама» сөздер арқылы қалыптастырушы бағалау жүргізіледі.





футбол добы

Жалауша

Қызыл, сары карточкалар






Сабақтың соңы: 5


«Білемін, Білдім, Білгім келеді» әдісі арқылы кері байланыс аламын.


Саралау


Сыныпты бірқатар сапқа тұрғызу.

Топтың жаттығуларын тексеріп .

Оқушыларды топ бойынша бағалау.

Қоштасу.

Оқушыларға қабілетіне байланысты

саралап тапсырмалар беру


1) - доппен жеке жаттығады;

- допты дәлдікке тебеді;


2) - допты қақпаға түзу тебеді;

- допты белгіден көтеріп тебеді;

- ойын ережесін сақтайды

Пәнаралық байланыс. денсаулық және қауіпсіздік АКТ-мен байланыс. Құндылықтармен байланыс

(тәрбие элементі)

Тапсырма тәсілі

«Төртбұрыш» әдісі арқылы білім деңгейі əртүрлі оқушыларға арналған тапсырма беріледі. Ойын барысында кейбір оқушыларға күрделілігіне қарай алға ілгерілеу үшін тапсырма дайындаймын.

Қарқын тәсілі

«Кім қырағы?» әдісі алдым. Бұл тапсырманы орындауда кейбір оқушылар басқаларына қарағанда жылдам жұмыс істейді


Дескриптордың нәтижесінде «Күлегештер», «Жалауша», «Мадақтама» әдістері арқылы оқушылар өзін-өзі, өзара қалыптастырушы бағалау жүргізіледі.

«Білемін, Білдім, Білгім келеді» әдісі арқылы кері байланыс аламын

Математика, геометрия, биология.

Денсаулық және қауіпсіздік ережесі қатаң сақталады.

Рефлексия

  1. Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма?

  2. Бүгін оқушылар не үиренді ?

  3. Уақытты қалай пайдаландым?


-75%
Курсы повышения квалификации

Соблюдение требований безопасности к оборудованию и местам активного отдыха детей и подростков

Продолжительность 72 часа
Документ: Удостоверение о повышении квалификации
4000 руб.
1000 руб.
Подробнее
Скачать разработку
Сохранить у себя:
Футбол ойыныны комбинациясы (348.5 KB)
