Күні: |
|
|
| Мұғалімнің аты-жөні: | ||
|
|
|
|
|
| |
Сынып: 8 |
| Қатысқандар саны: | ||||
Grade |
| Қатыспағандар саны: | ||||
Сабақ тақырыбы |
| Кестелерді пішімдеу |
| |||
The theme (topic): |
| Formatting table |
| |||
Оқу мақсаттары |
|
| 7.2.2.2-электронды кесте элементтерін пішімдеу | |||
Learning objectives |
|
| 7.3.3.1 -деректердің типін жіктеу | |||
Сабақ мақсаттары |
|
| ● | Google электрондық кесетелерге пішімдеуді қолдануды үйренесіз | ||
Lesson objectives: |
|
| ● | Google кестелердегі әртүрлі деректердің типін қолдануды үйренесіз. | ||
|
|
|
| |||
|
|
|
|
| ||
Бағалау критерийлері |
|
| ✓ Пішімдеу батырмаларын қолдана алады. | |||
Assessments criterion: |
|
| Деректердің типін ажырата алады. | |||
Тілдік мақсаттар: |
|
| Бөлім бойынша лексика және терминология | |||
|
|
| To modify - түрлендіру Design – дизайн Tool - құрал Step-by-step кезең-кезеңмен Font - қаріп Separate - жеке Header -тақырып Bold - жуан Boundary - шекара Background - фон Icon - белгіше Round - дөңгелек Italic - курсив To underline – астын сызу Emotion - эмоция Category - санат |
| ||
|
|
|
| |||
Құндылықтарға баулу |
|
| Жеке тапсырмаларды орындау барысында бастамашы, | |||
|
|
| креативті және шығармашыл тұлғаны тәрбиелеуге | |||
|
|
| бағытталған дағдылық құндылықтар жүзеге асады. | |||
Пәнаралық байланыстар |
|
| Математика, ағылшын | |||
|
|
|
| |||
АКТ қолдану дағдылары |
|
| Дербес компьютер, интерактивті тақта, презентация | |||
|
|
|
| |||
Тақырып бойынша алдынғы |
|
| 7.2.1.2 - электрондық кестелерге пішімдеуді | |||
мақсат |
|
| қолдануды жүзеге асыру. | |||
дифференциалдау |
|
| Барлық оқушылар: | |||
|
|
|
| Электрондық кестелер туралы түсінігі бар | ||
дифференциалдау |
|
| Оқушылардың көпшілігі: | |||
Сабақ барысы |
|
| Кестелерге пішімдеуді қолдана алады | |||
|
|
|
| |||
|
|
| Кейбір оқушылар: | |||
|
|
| Деректердің типін ажырата алады |
Сабақ барысы
Уақыт | Мұғалім іс-әрекеті | Оқушы іс-әрекеті |
| Бағалау |
| Ресурс |
| |||||||||||||
|
|
|
|
|
| критерийлері |
|
|
|
|
| |||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
| ||||||||||
| Introduction part( Сабаққа кіріспе бөлім) |
|
|
|
|
| ||||||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
| |||||||||
2 мин | Оқушылармен сәлемдесу. |
|
|
|
|
|
|
|
| |||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
| |||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
| |||||||||
2 мин | «Домино» әдісі “Spreadsheet” |
|
|
|
|
|
|
|
| |||||||||||
| тақырыбына арналған терминологиясының қалыптасуын бақылау. |
|
|
|
|
|
| |||||||||||||
| «Миға шабуыл» әдісі «Which table look better? First or second table? What do you think is our new topic?» сурет арқылы оқушыларды жаңа тақырыпқа ыңталандыру, сабақты бастау. | Оқушылар өз ойларын еркін айту керек. |
|
|
| Презентация 1-ші Слайд |
| |||||||||||||
|
|
|
|
|
| |||||||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
| ||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
| |||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
| |||||||||
1 мин | Оқушыларды сабақ |
|
|
|
|
|
| Презентация |
| |||||||||||
| мақсаттарымен таңыстыру |
|
|
|
|
|
| 2-ші Слайд |
| |||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
| ||||||||||
| Vocabulary & terminology part(Лексика мен терминология бөлімі) |
| ||||||||||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
| |||||||||||||
10 мин | Презентация | Жаңа сөздерді |
| Терминдердің |
| 5-10 Слайд |
| |||||||||||||
1. |
|
| ||||||||||||||||||
| арқылы лексика және | меңгеру |
| аудармасының |
|
|
| |||||||||||||
| терминология сөздерді | мақсатында |
| көбін жатқа |
|
| ||||||||||||||
|
|
|
|
|
|
| ||||||||||||||
| ағылшын аудармасымен | «Snowball» ойыны |
| біледі; |
|
|
|
|
| |||||||||||
|
|
|
|
|
| |||||||||||||||
| оқушыларға түсіндіру. | арқылы | 2. | Терминдердің |
|
|
| |||||||||||||
|
|
|
|
|
| |||||||||||||||
|
| жаттығу орындайды. |
|
|
| аудармасының |
|
|
| |||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
| |||||||||||||
|
|
|
| барлығын |
|
|
|
|
| |||||||||||
|
| Бұл жаттығуды |
| жатқа біледі |
|
|
|
|
| |||||||||||
|
| жеке орындайды. |
|
|
|
|
|
|
| |||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
| ||||||||||||
| Explanation part (Негізгі бөлімі) |
|
|
|
|
| ||||||||||||||
|
|
|
|
|
|
| ||||||||||||||
10 мин | Интерактивті тақта арқылы пішімдеу батырмаларын көрсетіп, олардың қызметін | 3, 17 слайдта | 1. | Берілген |
| 3-ші Слайд, |
| |||||||||||||
| түсіндіру. | сұрақтарға жауап |
| ақпаратты орта |
| 17-18-ші |
| |||||||||||||
|
| береді. |
| деңгейде |
|
| ||||||||||||||
|
|
|
|
|
| меңгерді; |
| Слайд |
| |||||||||||
|
|
|
|
| 2. | Берілген |
|
|
|
|
| |||||||||
|
|
|
|
|
| ақпаратты |
|
|
|
|
| |||||||||
|
|
|
|
|
| жоғары |
|
|
|
|
| |||||||||
|
|
|
|
|
| деңгейде |
|
|
|
|
| |||||||||
|
|
|
|
|
| меңгерді |
|
|
|
|
| |||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Practice part(Практиқалық бөлім)
12 мин | Жаттығулар мен | 1. |
Берілген мәтіннен | 1. | Кесте жасай алады | 11-19 Слайд |
| дескрипторларды кеспе |
| ақпаратты кестеге |
| Кестені қажетті |
|
| қағазбен тарату. |
| толтырады |
| ақпаратпен толтыра |
|
| How many friends? Highlight the header in bold, second row in italics, next row |
|
|
| алады |
|
| and underline the next row | 2. | Деректердің | 2. | Деректердің |
|
|
|
| типін |
| типін |
|
| Quizizz.com сайтында жарыс |
| ажыратады |
| ажырата алады |
|
| ойын өткізу. | 3. | Ыстық | 3. | Ыстық |
|
|
|
| пернелерді |
| пернелерді |
|
|
|
| қолданады |
| қолдана алады |
|
|
|
|
|
|
|
|
Conclusion part (Қортындылау бөлімі)
2 мин | Жасалған жұмыстарға кері | Меңгерген |
| Сурет |
| байланыс | біліміне сәйкес |
| кескіндер |
|
| бағдаршам шамына стикер |
|
|
|
| жабыстырады. |
|
|
|
|
|
|
|
1 мин | Рефлексияға сұрақтарды | Оқушылар |
| 20-шы |
| беру | сұрақтарға жауап |
| Слайд |
|
| береді |
|
|
|
|
|
|
|
| Үй жұмысы | Жаңа сөздерді жаттау, ребус құрастыру |
|
|
|
|
|
|
|