Меню
Разработки
Разработки  /  Математика  /  Уроки  /  5 класс  /  Додавання та віднімання десяткових дробів

Додавання та віднімання десяткових дробів

Для вчителів математики загальноосвітніх шкіл. Використовується на уроці для мотивації учнів до вивчення предмету.

19.11.2016

Содержимое разработки

Конспект уроку

Тема: Додавання та віднімання десяткових дробів

Мета: узагальнити знання, вміння й навички учнів виконувати дії першого ступеня з десятковими дробами; формувати вміння застосувати набуті знання в нестандартних ситуаціях; розвивати обчислювальні навички, розумову активність; сприяти розвитку особистісної та комунікативної компетентності; виховувати інтерес до математики, адекватність, наполегливість, старанність, почуття відповідальності перед товаришами, повагу і ввічливе ставлення один до одного; спонукати до творчої роботи на уроці.

Тип уроку: комбінований.

Обладнання: картки з десятковими дробами, різнорівневі індивідуальні завдання, картки з кодами, математичні знаки.

Хід уроку

І. Організаційний етап.

ІІ. Перевірка домашнього завдання.

Зібрати зошити з домашнім завданням. Девіз уроку: «Математика – це світ навколо нас»

  • Діти спочатку продовжте вірш...

Із комами дружать,

Людям вірно служать,

Нам допомогти готові

Це ... (дроби десяткові).

Тема сьогоднішнього дробу «Додавання та віднімання десяткових дробів». На уроці ви узагальните свої знання, вміння та навички виконувати дії першого ступеня з десятковими дробами. Ви застосовуватимете свої знання в морській подорожі океаном «Десяткових дробів».

Давайте потрапимо на борт корабля «Здібний» і я оголошу вам наш маршрут.

  1. Старт. Порт Необхідний.

  2. Острів Обчислювальний.

  3. Мис Задачний.

  4. Порт Історичний.

  5. Фініш. Бухта Перемоги.

ІІІ. Актуалізація опорних знань.

Наш корабель стартує з порту Необхідний, щоб відправитись нам потрібно пригадати з якими словами у вас асоціюється слово «Дроби».

ІV. Формування та вдосконалення вмінь та навичок.

Острів Обчислювальний

Розвідка повідомила: цей острів густо заселений всілякими роботами і оснащений комп’ютерами. Робінзон потрапив у небезпеку. Якщо радисти – де шифрувальники правильно виконають завдання, то Робінзона буде врятовано.

  1. Виконайте додавання 0,98 + .

  2. Яку цифру можна поставити замість зірочки, щоб утворилась правильна нерівність? 5,215,2*.

  3. Округлити дріб 14,7584 до десятих.

  4. Розв’яжіть рівняння х + 2,87 = 5,34.

  5. Запишіть у метрах 35 см.

Кодова таблиця

Т

О

И

К

4

14,8

0,35

12,8

Р

Б

А

Д

0

2,47

14,7

1,01

Відповідь: ДРОБИ

Отже, Робінзона врятовано. Курс на Мис Задачний!

Мис Задачний!

Щоб потрапити на цей мис, потрібно обійти рифи. У цьому нам допоможе дельфін якщо кожен підніме ручку, розв’язавши задачі.

  1. На скільки сума чисел 18,325 і 9,86 більша за їх різницю.

  1. 28,185 2) 58,4 3) 19,72 4) 173,14

  1. Власна швидкість руху катера дорівнює 46,1 км/год, а швидкість течії річки – 3,7 км/год. Знайти швидкість катера за течією річки.

  1. 49,8 км/год 2) 83,1 км/год 3) 9,1 км/год 4) 42,4 км/год

  1. Периметр трикутника дорівнює 46,4 см. Довжина однієї його сторони – 12,6 см, а другої – на 2,8 см більша. Яка довжина третьої сторони трикутника

  1. 9,8 см 2) 18,4 см 3) 15,4 см 4) 33,8 см

  1. У трьох ящиках 67,8 кг слив. У першому і другому ящиках разом 42,5 кг, а в другому і третьому – 39,8 кг. Скільки кілограмів слив у другому ящику?

  1. 39,8 кг 2) 82,3 кг 3) 25,3 кг 4) 14,5 кг

  1. Сума двох чисел дорівнює 32,9. Чому дорівнює сума, якщо один доданок зменшити на 3,7, а другий – на 8,5?

  1. 45,1 2) 4,8 3) 12,2 4) 20,7

Відповідь: 3 1 2 4 4.

Фізкультхвилинка

Коли я назву правильний дріб – ви піднімаєте ручки вгору, а коли неправильний – присідаєте.

Порт Історичний.

Для того щоб увійти до порту Історичного, потрібно розшифрувати завдання. Математики Стародавнього Єгипту замість знаків « + » та « – » використовували знаки « » та « » (ноги, що йдуть). Ваше завдання правильно розшифрувати та розставити потрібні знаки, але дивіться уважно у якомусь прикладі він неправильно поставлений. удачі

  1. 0,5 1,4 = 1,9;

  2. 5,3 2,1 = 7,4;

  3. 4,7 3,5 = 8,2;

  4. 9,6 4,2 = 5,4.

Молодці! Ви добре знаєте додавання та віднімання.

Бухта Перемоги.

У бухті Перемоги потрібно розвязати рівняння та знову попрацювати з таблицями.

  1. 12,64 + х = 19,64

И

Р

У

М

5

4

7

9




  1. 12,48 – (х + 2,28) = 3,2

А

Т

П

Р

5

4

9

7




  1. 18,29 – (8,29 – х) = 17

М

У

А

Т

4

9

7

5




Відповідь: УРА.

V. Підсумки уроку

Ми подорожували цілий урок. А де застосовуються і чи знадобляться нам ці знання у житті?

Відповідь: фігуристам на змаганнях; біатлон; для вимірювання зросту; під час зважування предметів; під час обчислювання грошей; під час обчислення середнього бала атестата після закінчення школи.

VІ. Домашнє завдання

На наступному уроці ми з вами продовжимо мореплавання океаном Десяткових Дробів. А перепусткою до подальшого плавання є виконане домашнє завдання.


-80%
Курсы повышения квалификации

Проектная деятельность учащихся

Продолжительность 72 часа
Документ: Удостоверение о повышении квалификации
4000 руб.
800 руб.
Подробнее
Скачать разработку
Сохранить у себя:
Додавання та віднімання десяткових дробів (52 KB)
