Меню
Разработки
Разработки  /  Прочее  /  Планирование  /  2 класс  /  Дене мүшелері. 2-сынып сабақ жоспары

Дене мүшелері. 2-сынып сабақ жоспары

2-сынып?а арнал?ан саба? жоспары. Жа?артыл?ан білім мазм?ны бойынша.

17.10.2016

Содержимое разработки

Қысқа мерзім жоспары



Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

1-бөлім. Дені саудың - жаны сау

Мұғалімнің аты-жөні: Баталова Самал Қуатқызы

Күні:

Сынып: 2


Сабақтың тақырыбы

Дене мүшелері

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

2.3.1.1 Мәтінді қатесіз және мәнерлі дауыстап оқу.

2.3.2.1.Таныс сөздерден құралған қарапайым сөз тіркестерінің мағынасын түсіну.

2.3.3.1. Өлең, жұмбақ, ертегі және әңгімелерді ажырату.

2.3.4.1. Мәтіннің мазмұны бойынша қарапайым сұрақ қоя білу және жауап беру.

2.3.5.1. Мұғалімнің көмегімен сөздік анықтамалардан қажетті ақпаратты тауып алу.

Сабақтың мақсаттары

Барлығы: Мәтінді қатесіз және мәнерлі дауыстап оқу. Таныс сөздерден құралған қарапайым сөз тіркестерінің мағынасын түсіну. Мұғалімнің көмегімен сөздік анықтамалардан қажетті ақпаратты тауып алу.

Көбі: Өлең, жұмбақ, ертегі және әңгімелерді ажырату.

Кейбірі: Мәтіннің мазмұны бойынша қарапайым сұрақ қоя білу және жауап беру.

Жетістік критерийлері

Мәтінді қатесіз және мәнерлі дауыстап оқи алады. Таныс сөздерден құралған қарапайым сөз тіркестерінің мағынасын түсінеді. Мұғалімнің көмегімен сөздік анықтамалардан қажетті ақпаратты тауып алады.

Өлең, жұмбақ, ертегі және әңгімелерді ажыратады.

Мәтіннің мазмұны бойынша қарапайым сұрақ қоя біледі және жауап береді.

Тілдік мақсаттар

Тақырыпқа қатысты сөздік қор.

Бас- голова, қол- рука, құлақ - уши, мұрын - нос, көз - глаза, аяқ- нога.

Құндылықтарды дарыту

Өз - өзіне үнемі күтім жасап, үнемі таза жүруге, ұқыптылыққа, тазалыққа тәрбиелеу.

Пәнаралық байланыс

Бейнелеу өнері, математика

АКТ қолдану дағдылары

Интербелсенді тақтадағы дене мүшелеріне байланысты слайдтар.

Бастапқы білім


Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

5 минут

Ертеңгілік шеңбері

Шеңберде тұрған оқушылар дене мүшелерінің қимылы арқылы бір – бірімен амандасады.



Дене мүшелерінің суретін көрсету арқылы сабақтың тақырыбын ашу.

Мұғалім оқушыларға интербелсенді тақтадан суреттерді көрсетеді.

Мұғалім:

- Балалар, қалай ойлайсыңдар бүгінгі біздің тақырыбымыз қандай?

Балалардың назары дене мүшелерінің суреті салынған суреттерге ауады.

Оқушылар сөздерді дұрыс оқып, буынға бөле алады.

Жақсы жауап берген оқушыларға мадақтама ретінде "жақсы" , "өте жақсы" деген смайликтер үлестіріледі.


Интербелсенді тақта, бағалау смайликтері




Сабақтың ортасы

15 минут





















1 минут














1.Оқушылар "Дене мүшелері"атты мәтін оқиды. Мұғалім: - Ал, балалар, мәтін бойынша сұрақтарға жауап берейік.

Сұраққа жауап беру

1. Адамның дене мүшелері нелер?

2. Адам көзбен не істейді?

3. Адам мұрынмен не істейді?

4. Адам құлақпен не істейді?

5. Адам аяқпен не істейді?

2. Сөз тіркестерінің мағынасын түсіну

көзбен көреді - глазами видят

мұрынмен дем алады - носом дышат

құлақпен естиді - ушами слышат

қолмен ұстайды - руками держат

аяқпен жүреді - ногами ходят



СЕРГІТУ СӘТІ.

Оң қолымда бес саусақ,

Сол қолымда бес саусақ.

Бесті беске қосқанда,

Болып шықты он саусақ.


3.Жұмбақты шешу.

Бәрін көреді,

Бірін-бірі көрмейді

.

Жетістік критерийлері:

Мәтінді қатесіз және мәнерлі дауыстап оқи алады. Таныс сөздерден құралған қарапайым сөз тіркестерінің мағынасын түсінеді. Мұғалімнің көмегімен сөздік анықтамалардан қажетті ақпаратты тауып алады.

Өлең, жұмбақ, ертегі және әңгімелерді ажыратады.

Мәтіннің мазмұны бойынша қарапайым сұрақ қоя біледі және жауап береді.










Сабақтың соңы

2 минут


Рефлексия

Оқушылар дене мүшелерін атайды.


Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз?

-Балалар, бүгінгі сабаққа барлықтарың жақсы қатыстыңдар. Жарайсыңдар!

Бірақ кейбір балалар менің қойған сұрағыма жауап бере алмады.

Көңілдеріңді түсірмеңдер, келесі сабақта жақсы дайындалып келіп міндетті түрде жақсы жауап бере аласыңдар.


Қолдау көрсету.

Қабілеті жоғары оқушылар айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады.

Мәтінді еске түсіру (сұрақтар қою арқылы) 1. Қандай дене мүшелеріңіз бар? 2. Адамда неше көз болады? 3.Қолмен не істеймі?

Оқушыларды өз - өздеріне үнемі күтім жасап, үнемі таза жүруге, ұқыптылыққа, тазалыққа тәрбиелеу.































1. Мәтінді оқу

Дене мүшелері

Адамның дене мүшелері - бас, көз, мұрын, құлақ, ауыз, қол, аяқ. Адамда бір бас, екі қол, бір мұрын, екі құлақ, екі көз, екі аяқ болады. Адам көзбен көреді, мұрынмен демалады, құлақпен естиді, аяқпен жүреді. Барлық дене мүшелері адамға қажет.



2. Сұраққа жауап беру

1. Адамның дене мүшелері нелер?

2. Адам көзбен не істейді?

3. Адам мұрынмен не істейді?

4. Адам құлақпен не істейді?

5. Адам аяқпен не істейді?



3. Сөз тіркестерінің мағынасын түсіну

көзбен көреді - глазами видят

мұрынмен дем алады - носом дышат

құлақпен естиді - ушами слышат

қолмен ұстайды - руками держат

аяқпен жүреді - ногами ходят

-75%
Курсы повышения квалификации

Методика обучения слабослышащих детей в учреждениях образования

Продолжительность 72 часа
Документ: Удостоверение о повышении квалификации
4000 руб.
1000 руб.
Подробнее
Скачать разработку
Сохранить у себя:
Дене мүшелері. 2-сынып сабақ жоспары (127.5 KB)
