Меню
Разработки
Разработки  /  Начальные классы  /  Уроки  /  1 класс  /  Д д дыбысы мен әрпі

Д д дыбысы мен әрпі

Сабақтың тақырыбы:

Сыныптан тыс уақытта. Сс дыбысы мен әрпі № 52-сабақ

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарла масына сілтеме)

1.1.3.1 Мұғалімнің көмегімен оқиғаның ретін сақтай отырып баяндау.

1.2.9.1 Әріптерді тану, ажырату және оны дыбыспен сәйкестендіру

1.2.1.2 Оқудың түрлерін қолдану

1.1.4.1 Мәтіннің мазмұнын тақырыбы немесе оның иллюстрациясы бойынша болжау

1.3.11.1 Сөйлемді бас әріптен бастап жазып, сөйлем соңына тиісті белгілерін қою.

Сабақтың мақсаттары:

Барлық оқушылар: Сс дыбысының қатаң дауыссыз дыбыс екенін біледі.

Оқушылардың асым көпшілігі: Берілген сөздерге дыбыстық талдау жасайды.

Жекелеген оқушылар: Сызбаның тиісті сөздермен толықтыра алады.

Жетістік критерийлері

Айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады.Нақты сөйлейді. Түсінгенін айта алады.

Алдыңғы оқу

Сыныптан тыс уақытта. Ш ш дыбысы мен әрпі

Бастапқы білімі

Сөйлем, сөз, дыбыс, әріп анықтамасын біледі. Сөз,сөйлемдерді сызба арқылы сыза алады. Сөйлем соңына нүкте, сұрау, леп белгісі қойылатынын біледі.

Құндылықтарды дарыту

Жалпыға Ортақ Еңбек Қоғамы:

Пәнаралық байланыс

Дүниетану

АКТ қолдану дағдылары

Тыңдалым,теледидар

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

2 мин

Сергіту сәті

Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру

Алдымыздан кезіккен

Көп танысты көреміз.

Бәріне де ізетпен

Иіліп сәлем береміз.

Сәлеметсіз бе апай,-деп

Сәлеметсізбе бе ағай,- деп

Мадақтау

3 мин

Өткен сабақты пысықтау

1)Көп нүктенің орнына тиісті әріпті қой.

Ш.ртан,.ар, ал.а, ша.у

2) Адасқан әріптер

Лшуа, ушша, ашал

Сөздер

Сабақтың ортасы

30 мин

Жаңа материалды меңгерту бөлімі

Ой қозғау

Жұмбақ

Уақытты өлшеп, санап, Таппайды бір тағат. Бұл не сонда?… Шешуі: Сағат

-Сағат сөзі қай дыбыстан басталып тұр?

-Сс

Бас және кіші әріптерімен таныстыру.

-Сағат сөзін буынға бөл. Канша әріп,қанша дыбыс бар екенін анықта.

-С дыбысы қандай дыбыс?

Хормен дыбыстату

Ауыз мүшелерінің кедергілеріне ұшырап барып, дыбысталып тұр.

-Сс дыбысы қатаң, дауыссыз дыбыс.

1.Тыңдалым

2.Тыңдалым

Оқулықпен жұмыс

-Жылан қандай дыбыс шығарды? Ол қандай дыбыс

Айтылым

Мазмұнын сұрау

Бағандағы сөздерді оқыту

Су асу сау асау сан сана су суат

ҚБ: оқу тәтижесін айқындау үшін жұлдызша арқылы ынталандырамын.

3. Сызбаның және сөздердің көмегімен сөйлемді толықтыр.

Сергіту сәті

4. Ойлан, тап

Суретпен жұмыс

-Суретте ненің суретін көріп тұрсыңдар?

-Сиыр, сауысқан, сызғыш,сағат, саусақ

-Бұл сөздер қай дыбыстан басталып тұр?

-Сс дыбысынан басталып тұр.

Кестедегі дыбыс санына сәйкес сөздерді орналастыр.

ҚБ: оқу тәтижесін айқындау үшін жұлдызша арқылы ынталандырамын.

Сергіту сәті

Дәптермен жұмыс

Дәптерімізді ашайық Салақтықтан қашайық Қолға қалам алайық Көркем етіп жазайы

*Ауада жаздыру

*Тақтаға жаздыру

*Дәптерге жаздыру

Әдемі жазған оқушыларды мадақтау.

Шапалақ

Жұлдызша

Мадақтау

Мадақтау

Оқулық

Сс әрпі

Баспа, жазба

Теледидар

Сөздер

Кесте

Сабақтың соңы

2мин

Оқушылардың орындаған жұмыстарын талдау – жинақтау.

Сиқырлы таяқша әдісі

Сс дыбысы бар сөздер айтқызу

3 мин

Оқушылардың орындаған жұмыстарын талдау – жинақтау.

Рефлексия

16.12.2017

Содержимое разработки


Бекітемін: Мектеп директорының оқу ісі жөніндегі орынбасары Е. Байдрахманов


Күні: 13.11. 2017ж

Сынып: 1 «А»

Қатысқандар саны: 25

Қатыспағандар саны:

Пәні:

Сауат ашу

Мұғалімнің есімі:

Орынбаева М

Сабақтың тақырыбы:

Сыныптан тыс уақытта. Дд дыбысы мен әрпі № 55-сабақ

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарла масына сілтеме)

1.2.9.1 Әріптерді тану, ажырату және оны дыбыспен сәйкестендіру

1.2.6.1 Мұғалімнің көмегімен ерекшелігіне қарай мәтін жанрын (өлең, әңгіме, ертегі) ажырату.

1.2.1.2 Оқудың түрлерін қолдану

Сабақтың мақсаттары:

Барлық оқушылар: Дд дыбысының қатаң дауыссыз дыбыс екенін біледі.

Оқушылардың асым көпшілігі: Берілген сөздерге дыбыстық талдау жасайды.

Жекелеген оқушылар:  Сызбаның тиісті сөздермен толықтыра алады.

Жетістік критерийлері

Айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады.Нақты сөйлейді. Түсінгенін айта алады.

Алдыңғы оқу

Сыныптан тыс уақытта. С с дыбысы мен әрпі

Бастапқы білімі

Сөйлем, сөз, дыбыс, әріп анықтамасын біледі. Сөз,сөйлемдерді сызба арқылы сыза алады. Сөйлем соңына нүкте, сұрау, леп белгісі қойылатынын біледі.

Құндылықтарды дарыту

Жалпыға Ортақ Еңбек Қоғамы:

Пәнаралық байланыс

Дүниетану

АКТ қолдану дағдылары

Тыңдалым,теледидар

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

2 мин

Сергіту сәті

Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру

Алдымыздан кезіккен

Көп танысты  көреміз.

Бәріне де ізетпен

Иіліп сәлем береміз.

Сәлеметсіз бе апай ,-деп

Сәлеметсізбе бе ағай,- деп



Мадақтау


3 мин

Өткен сабақты пысықтау

1)Көп нүктенің орнына тиісті әріпті қой.

С... ас... ...ана, ....ан

2) Адасқан әріптер

атус наас нса

Сөздер

Сабақтың ортасы

30 мин

Жаңа материалды меңгерту бөлімі

Ой қозғау

Жұмбақ

Уақытты өлшеп, санап,
Таппайды бір тағат.
Бұл не сонда?… Шешуі: доп

-Доп сөзі қай дыбыстан басталып тұр?

-Дд

Бас және кіші әріптерімен таныстыру.

-Доп сөзін буынға бөл. Канша әріп,қанша дыбыс бар екенін анықта.

-Д дыбысы қандай дыбыс?

Хормен дыбыстату

Ауыз мүшелерінің кедергілеріне ұшырап барып дыбысталып тұр.

-Дд дыбысы ұяң, дауыссыз дыбыс.

-Дд дыбысы бар сөз айтыңдар?

Қорытынды жасау



1.Тыңдалым



Оқулықпен жұмыс

2.Тыңдалым

Айтылым

Бұл өлең ба, әлде мәтінба, ертегі ма?



2.Бағандағы сөздерді оқыту

Дала далада аула аулада Дана Данада Дулат Дулатта

ҚБ: оқу тәтижесін айқындау үшін жұлдызша арқылы ынталандырамын.


3. Сөздердің көмегімен сөйлемді толықтыр.

Далада ауа ........ . Дана, Дулат аулада.

Олар доп .... . Дана, Дулат -достар.

ҚБ: оқу тәтижесін айқындау үшін жұлдызша арқылы ынталандырамын.

Сергіту сәті


Сергіту сәті


Дәптермен жұмыс


Дәптерімізді ашайық
Салақтықтан қашайық
Қолға қалам алайық
Көркем етіп жазайық


*Ауада жаздыру

*Тақтаға жаздыру

*Дәптерге жаздыру

Әдемі жазған оқушыларды мадақтау.





Шапалақ




Жұлдызша

Мадақтау



Мадақтау
















Доп суреті


Оқулық


Дд әрпі

Баспа, жазба









Теледидар





Сөздер

Сызба












Сабақтың соңы

2мин

Оқушылардың орындаған жұмыстарын талдау – жинақтау.

Қосымша тапсырма

1)«Адасқан әріптер»

лада адлу дсо


2) Көп нүктенің орнына тиісті әріпті қой

Да...а , дала...а, Да...а, Ду...ат



3 мин

Оқушылардың орындаған жұмыстарын талдау – жинақтау.

Рефлексия

«Бір ауыз сөз»

(ұнады, қажет, пайдалы, білдім, үйрендім, қызықтым, ұмтылдым, есте сақтадым)







Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Дд дыбысы мен әрпін таныстырып, жаздырамын.

Дд дыбысы кездесетін сөздерді айтамын. Сөздерге дыбыстық талдау жасатамын. Дд дыбысы бар сөздерден сөйлем құратамын.

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Қолдау көрсету

Қабілеті жоғары оқушылар айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады.

Оқушыға көңілді смайликтер моделін ұсынып, жұлдызшалармен бағалап тырамын.

Партада отыру қадағалаймын. Жазу барысында партада отыру, дене, басты қалыпты ұстауын ескертемін, жазу барысында дәптерді сол жаққа қарай сәл бұруын сұраймын.













-80%
Курсы повышения квалификации

Профилактика нарушения зрения у детей и подростков

Продолжительность 72 часа
Документ: Удостоверение о повышении квалификации
4000 руб.
800 руб.
Подробнее
Скачать разработку
Сохранить у себя:
Д д дыбысы мен әрпі (85.6 KB)
