| Пән: Математика Күні: 01.2019 Сынып: 2в | Мектеп: Ж. Құдайбергенов атындағы орта мектеп Мұғалімнің аты-жөні: Асильбаева А Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: | ||
| Сабақ тақырыбы: | Бұрыш түрлері. Көп бұрыштар. | ||
| Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары | 2.3.1.1 бұрыш түрлерін (тік, сүйір, доғал) бір бірінен ажырату және атау/тіктөртбұрышты, шаршыны, тікбұрышты үшбұрышты мәнді белгілері бойынша анықтау 2.3.1.2 көпбұрыштарды төбелер саны бойынша жіктеу | ||
| Сабақ мақсаттары | Барлық оқушылар: бұрыштардың түрлері (тік, сүйір, доғал) мен фигуралардың түрлерін (тіктөртбұрыш, шаршы) танып біледі. Көптеген оқушылар: фигуралардағы бұрыштардың түрлерін танып біледі жəне құрайды. Бұрыштар (тік, сүйір, доғал), тіктөртбұрыштың, шаршының, тікбұрышты үшбұрыштың маңызды ерекшеліктерін ажырата алады. Кейбір оқушылар: фигураларды түрлі белгілері бойынша жүйелей алады. | ||
| Бағалау критерийлері | Бұрыш түрлерін ажырата алады Бұрыш түрлерін практикада көрсете алады | ||
| Тілдік мақсаттар: | Бұрыш, тікбұрыш, көпбұрыш, сүйірбұрыш, доғалбұрыш | ||
| Құндылықты дарыту | Еңбек және шығармашылық, ынтымақтастық, жауапкершілік. | ||
| Пәнаралық байланыстар | Көркем еңбек : практикалық жұмыс барысында. | ||
| Бастапқы білім | 1-сыныптағы геометриялық фигуралар туралы алған білімі және күнделікті өмірдегі ұқсас заттарды біледі. | ||
| Сабақ барысы |
| ||
| Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | |
| Сабақтың басы
| «Сәттілік тілегін» айтқызу
Ой қозғау
–Демалыс күндері отбасымен, достармен қайда баруға болады? –Бүгін біз тауға жорыққа шығамыз.
–Тапсырма бойынша қажетті жауапты таңдаңдар.
Оқушылар кезекпен тақтаға шығады жəне дұрыс жауабы бар карточканы таңдайды. (Жауаптар жазылған карточкалар алдын ала тақтаға ретсіз жапсырылған жəне қосымша жауаптар да берілген.) –72(Г), 15(Е), 8(О), 36(М), 49(Е), 21(Т), 70(Р), 47(И), 53(Я).
|
Карточкалар | |
| Сабақтың ортасы
| Топтық жұмыс
Есіңде сақта
Дескриптор. - Суреттегі сызықтарды атайды; - Берілген фигуралардың неліктен көпбұрыштар деп аталуын түсіндіріп береді. Бағалау. Бесбармақ
Практикалық жұмыс (бүкіл сыныппен орындалады)
Дескриптор. Білім алушы:
Бағалау. Бағдаршам.
Жұптық жұмыс Тік бұрыштарды, бұрыштардың төбесін және көпбұрыштарды ата. Дескриптор
Дәптермен өз бетінше жұмыс жасату. |
Суреттер Бұрыш түрлері
Ақ қағаз
Бағдаршам түстері
Жұмыс дәптері | |
| Сабақтың соңы | Есепте.
Дескриптор - Есептерді қатесіз, жылдам шығарады.
|
Смайлик суреттері | |
| Үй тапсырмасы | 3-есеп | ||
| Кері байланыс Сабақтың мақсатына жеттім ба? Оқушылар не үйренді? Ынтымақтастық атмосферасы қандай болды? Оқушылар арасындағы дифференциясиялау бойынша іс-әрекеттер ұтымды болды ма? Жоспарланған уақытты ұстандым ба? Жоспардан қандай шегіністер жасадым және неліктен? |
| ||
| Қорытынды бағалау Сабақтың ең ұтымды кезеңдері. 1. 2. Сабақты жақсартуға септігін тигізетін екі сәт
| |||




Бұрыш түрлері Көп бұрыштар 2-сынып (1.08 MB)

