Сабақ жоспары
| Бекітемін: Оқу ісінің меңгерушісі: А.Молдабаева | ||||||||
| Мұғалімі: | Орынбаева М | |||||||
| Мерзімі: | 15.12.2016 ж | |||||||
| Сынып | 4 «А» | |||||||
| Пәні: | Қазақ тілі | |||||||
| Тақырыбы: | «Біріккен сөз» 15-20 жаттығу | |||||||
| Негізгі түйінді идея: | Біріккен сөз жасау жолын түсіну | |||||||
| Оқу мақсаттары: | Барлық оқушылар: Біріккен сөз тіркесін біледі.Сөйлем ішінен табады. | |||||||
|
| Оқушылардың басым көпшілігі: Біріккен сөзге сөйлем құрайды.Дәлелдейді. | |||||||
| Жекелеген оқушылар: Дәлелдеу үлгісін пайдаланып біріккен сөздің жасалу жолын түсіндіреді,талдайды. | ||||||||
| Негізгі сөздер мен тіркестер: Тұрақты сөз тіркесі, сөз тіркесі ,қос сөз, қысқарған сөз | ||||||||
| Табыс критерийлері | ||||||||
| Барлық оқушылар | Көпшілік оқушылар | Жекелеген оқушылар | ||||||
| Күрделі сөз тіркесін біледі.Сөйлем ішінен табады. | Оқушылардың 60 пайызы 20 минуттың ішінде күрделі сөзге сөйлем құрайды.Дәлелдейді. | 40 пайыз оқушы 20 минут уақыт ішінде дәлелдеу үлгісін пайдаланып күрделі сөздің жасалу жолын түсіндіреді,талдайды. | ||||||
| Сабақ кезеңдері | Уақыт | Мұғалімнің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурс тар | |||
| Кіріспе
| 2мин
3 мин | 1.Ұйымдастыру кезеңі А)Психологиялық ахуал қалыптастыру үшін мұғалім оқушылармен амандасады,сергіту сәтін жасайды. Б)Топқа бөлу Үй жұмысы: 13-жаттығу | Сөздер арқылы арқылы күрделі сөздер арқылы 3 топқа бөлінеді.
|
Ашық журнал | түрлі түсті қағаз дар
| |||
| Ой қозғау
| 2 мин | Сөздерді сөз құрамына талдау ұсынылады | Алтыбақан, сегізаяқ,қолхат,өнеркәсіп,ақсары, қолөнер,ақсүйек,Наурызхан
| Мадақ тау | Үлестірме қағаз | |||
| Іс-әрекет
| 33 мин
| Жаңа сабақ 15-жаттығу Біріккен сөздерді теріп жазу ұсынылады.
16-жаттығу Мәтінді оқу,біріккен сөзді табу ұсынылады
17-жаттығу Сөйлемнен біріккен сөздерді табу ұсынылады.
18-жаттығу «2,3,1» әдісі Ойлан, талқыла ,баянда Керісінше сөзжұмбаққа сұрақ құрастыру ұсынылады.
19-жаттығу Жұмбақ Көру диктанті
Кейінгі тапсырма Дауыссыз дыбыстарды жаз. Ұяң: Үнді: Қатаң: | Жеке тапсырма Біріккен сөздерді теріп жазады. Әр сөз неше түбірден құралып тұрғанын анықтайды.
Ережені оқиды,жатқа айтады.
Жұптық жұмыс Мәтінді оқиды,тақырып қояды,мазмұндайды. Әр сөз неше түбірден құралып тұрғанын анықтайды.
Жеке жұмыс Сөйлемдерді оқиды. Әр сөз неше түбірден құралып тұрғанын анықтайды.
Топтық тапсырма Берілген біріккен сөздерге сұрақ құрастырады.
Жеке тапсырма Жұмбақты жатқа айтады,шешуін табады.Біріккен сөзді анықтайды.
Кестені толытырады.
| Мадақ тау
Өзара тексе реді
Өзара тексере ді
Дайын жауап үлгісі арқылы өзін тексереді
| Оқулық
Кесте
Оқулық
Кесте
оқулық
| |||
|
| 1 мин | Кейінгі оқу Үй тапсырмасы: 20-жаттығу | Үй тапсырмасын күнделіктеріне жазып алады. |
|
| |||
| Рефлексия
| 5 мин | «Еркін микрафон» (ұнады, қажет, пайдалы, білдім, үйрендім, қызықтым, ұмтылдым, есте сақтадым) | Бүгінгі сабақ бойынша өз ойларын айтып, сабаққа кері байланыс береді |
|
| |||
| Сабақтан кейін ойланатын сұрақтар | |
| Не сәтті болды? |
|
| Не сәтті болмады? |
|
| Нені жақсартуға болады? |
|
| Мен өз дағдыларымда нені дамыта алдым? Нені өзгертуге болады?
|
|


Біріккен сөз 15-20 жаттығу (21.78 KB)

