Меню
Разработки
Разработки  /  Прочее  /  Планирование  /  7 класс  /  Ауыз су қорының азаю себебін білесің бе?

Ауыз су қорының азаю себебін білесің бе?

Ауыз су қорының азаю себебіне байланысты сабақ жоспары

05.02.2018

Содержимое разработки

«Бекітемін»

Оқу ісінің меңгерушісі

____________Калкабаева Э.К.


Пән: қазақ тілі

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 1-бөлім: Жердегі климаттық өзгерістер

Мектеп: Ақтөбе қаласы, 17 мектеп-гимназиясы

Мұғалімнің аты-жөні: Наурзалина А.Т.

Сынып:

Күні:

Қатысқандар:

Қатыспағандар:

7 «А»

18.10



7 «В»

18.10



Сабақ тақырыбы:

Ауыз су қорларының азаю себебін білесің бе?

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

7.3.6.1 - тақырып бойынша деректер қолдана отырып мәтінде көтерілген мәселеге өз ойын дәлелдеп жеткізу;


7.4.3.1 - жазба жұмыстарында теңеу мен метафораны қолданып жазу;


7.5.1.2 - салыстырмалы, күшейтпелі, асырмалы шырайлардың қызметін білу, жазба, ауызша жұмыстарда қолдану.

Сабақтың мақсаттары

Барлығы: тақырыпты түсінеді;


Көбі: тақырып бойынша деректер қолдана отырып мәтінде көтерілген мәселеге өз ойын дәлелдеп жеткізеді;


Кейбірі: салыстырмалы, күшейтпелі, асырмалы шырайларды ауызша жұмыстарда дұрыс қолданады.

Тілдік дағдылар

Диалог және жазылым үшін қажетті сөз тіркестер:

Дауылдар, құрғақшылық, ормандардың оталуымен, құнарлы қабаты, ауа айналымы

Құндылықтарды дарыту

Құрметтеу: өз бетімен жұмыс жасау дағдыларын жетілдіре отырып, бір-біріне құрметпен қарауға шақыру;

Тәрбие: экологиялық тәрбие беру.

Пәнаралық байланыс

Өзін-өзі тану

АКТ-ны қолдану

Интербелсенді тақта

Бастапқы білім

Мұздықтардың еруі

Сабақ барысы

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар

Сабақтың басы

(5 минут)

Мұғалім ұйымдастыру кезеңінде «Ыстық алақан» тренингін өткізеді. Оқушылар сәлемдеседі, бір-біріне жақсы тілектер айтып, сәттілік тілейді.

Оқушылардың жаңа сабаққа деген қызығушылығын ояту мақсатында «Ой шақыру» әдісін пайдал нып, «жаһандық климат» тіркесіне ассоциограмма құрғызады. Әр оқушы тақтада ілулі тұрған плакатқа маркермен өз ойын жазады.

А4 қағазы мен маркерлер

Сабақтың ортасы

(30 минут)




















1. Мұғалім интерактивті тақтадан тақырыпқа қатысты жаңа сөздермен таныстырады. Оларды оқиды, оқушыларға қайталатады.

2. Мәтіналды жұмыс. А) Айтылым. Оқулықтағы 1, 3-тапсырманы орындатады. Оқушылар сұрақтарға жауап береді, сөздерді суреттермен сәйкестендіреді, сөз тіркестерін құрайды.

Ә) Жазылым. Оқылым. Айтылым. Оқу

лықтағы 2-тапсырманы орындатады. «Қақпа» ойынын ұйымдастырады. Айтылған жаңа сөзді кестеге жылдам жазады.

3. Мәтінмен жұмыс. А) Тыңдалым. Оқылым.

4-тапсырманы орындатады.

Ә) Оқылым. Айтылым. Оқулықтағы 5-тапсырманы орындатады.

4) Сергіту сәті. Топтық жұмыс. «Сөзтізбек» ойынын ұйымдастырады. Қатар бойынша үш топқа бөледі. Әр топқа бір сөзден береді. «Сөзтізбек» ойынының шартын орындайды: әр оқушы берілген сөзге бір сөз қоса отыра, тақырыпқа қатысты мәтін құрайды.

5. Мәтінсоңы жұмыс. А) Айтылым. Оқулықтағы 7-тапсырманы орындатады.

«Есте сақта!» айдарымен берілген сөйлемдерді оқиды, талдатады.

Топтық жұмыс. «Броундық қозғалыс» әдісі. Оқушыларға «Жаһандық климат»» деген тақырып береді. Аталған тақырыпқа қатысты сыныпты аралап ақпарат жинайды. Басқалармен ой бөліседі. Мәтін құрайды.

интерактивті тақта, слайдтар, тақырыпқа қатысты суреттер, желімқағаздар, суреттер, карточкалар, А4 парағы, түрлі- түсті қарындаштар мен фломастерлер

Сабақтың соңы

5минут

Рефлексия

Күзгі дала макеті. Күн және бұлт бейнесіндегі фишкаларды мұғалім оқушыларға таратып береді. Сабақ ұнаса, күнді жапсырады. Сабақ ұнамаса, бұлтты жапсырады. Оқушылар сабақ ұнаса, күнді жапсы- рады. Сабақ ұнамаса, бұлтты жапсы- рады.


Қосымша ақпарат

Дифференциация – Сіз оқушыларға Көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз?

Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз?

Пәнаралық байланыс

Қауіпсіздік ережелері

АКТ-мен байланыс
Құндылықтармен байланыс (тәрбиелік элемент)








Ойлану

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары жүзеге асырымды болды ма?




-80%
Курсы дополнительного образования

Авторская песня: жанровые особенности

Продолжительность 72 часа
Документ: Cвидетельство о прохождении курса
4000 руб.
800 руб.
Подробнее
Скачать разработку
Сохранить у себя:
Ауыз су қорының азаю себебін білесің бе? (147.58 KB)
