Күні:27.02.2018ж.
Сынып: 1 «Д»
Қатысқандар саны:
Қатыспағандар саны:
Сабақтың тақырыбы
Ойын ережесін құра аламын. Ч дыбысы мен әрпі.
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)
1.2.9.2 Әріпті тану және ажырата білу. Дыбыстардың сөздердегі қызметін түсіну.
1.8 Берілген тақырыпқа әңгіме құрап айту. Оқудың түрлерін қолдану.
1.9 Сөздерді, дыбыстарды орфоэпиялық нормаларға сәйкес дұрыс айту.
Сабақтың мақсаттары
Барлығы:Жаңа білімді меңгереді.
Көбі:Тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы талқылайды.
Кейбірі: Алған білімді өмірде қолдана алады.
Жетістік критерийлері
Әріп элементтерін ажыратады. Айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады.
Нақты сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсете алады.
Құндылықтарды дарыту
Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.
Пәнаралық байланыс
Өнер, ана тілі, жаратылыстану сабағы
АКТ қолдану дағдылары
Аудиожазба, таныстырылым, суреттер.
Тілдік құзыреттілік
Чемпион - champion
Сабақ барысы
Сабақтың жоспарланған кезеңдері
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
Ресурстар
Сабақтың басы
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру
5 минут
Ұйымдастыру кезеңі
2 минут
Оқушылармен амандасу. Түгендеу. Сабаққа қызығушылығын ояту.
Топқа бөлу.
Психологиялық ахуал.
Осы біздер қандаймыз?
Талабы биік таудаймыз.
Ақылдымыз, парасаттымыз,көңілдіміз.
Үлкенге ізеттіміз,
Кішіге құрметтіміз.
Көп оқимыз, өнерліміз!
Өткенді пысықтау. «Ханталапай» ойыны.
Щ қандай дыбыс?
Щ дыбысы бар сөздерді ата.
Тұщы сөзін буынға бөл.
Щ дыбысы бар сөздерден сөйлем құрастыр.
Шаттық шеңбері
Сабақтың басы
5 минут
Сабақтың ортасы
8 минут
Жаңа сабаққа кіріспе: Қысқы спорт түрлерін оқушылардан сұрап, таныстыру. (Бейнеролик көрсету)
Айтылым. Оқушылар топ болып суреттерді атайды, оқиды.
Оқылым. Оқулықпен жұмыс.Ертегіні рөлге бөліп оқыңдар.
Орманға қарай жүгірейік, кім бірінші келер екен? - деп ұсыныс жасайды түлкі.
Жарайды, - деп келіседі шаян. Шаян түлкінің құйрығынан мықтап ұстап алады, ал түлкі жүгіре жөнеледі. (Бейнеролик көрсету)
Жазылым. Дәптермен жұмыс.
Ч – ны жазудың жазба үлгісін көрсету. С әрпінің бас және кіші әрпінің жазылу емлесін көрсету. Дәптерге жазу.
Таныстырылым, оқулықпен жұмыс, АКТ, суреттер.
АКТ қолдану
Оқулық, АКТ
Бейнеролик
Сергіту сәті
2 минут
Біз чемпион боламыз,
Бір,екі,үш,бір,екі,үш.
Торғай болып ұшамыз,
Чик-чирик,чик-чирик.
Би билеп те аламыз,
Ча-ча-ча,ча-ча-ча.
Орнымызды табамыз,
Қолға қалам аламыз.
АКТ
Аяқталуы
18 минут
Қызықты тапсырма
10 минут
Топтық жұмыс:
1 – топ: Буынның жалғасын тап.
2 – топ: Түсіп қалған әріптерді табу.
3 – топ: Дауысты, дауыссыз әріптерді ажырату.
4 – топ: Чемпион, чемодан сөздерін буынға бөлу.
Плакаттар, фломастерлер
Сұрақтар қою арқылы сабақты қорытындылау
2 минут
- Бүгін қандай әріппен таныстыңдар?
- Ол қандай дыбыс?
- Дыбыс дегеніміз не?
- Әріп дегеніміз не?
- Буын дегеніміз не?
- Дыбыстар нешеге бөлінеді?
- Ч дыбысы сөзде қалай орналасады?
Сабақтың соңы
5 минут
Рефлексия
Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау
Өзін - өзі бағалау
Бүгін не үйрендік? Нені білмедім?
Қолдау көрсету.
Қабілеті жоғары оқушыларайтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады.
Топтар бір –біріне тілек айту.
Мұғалімнің бағалауы.
Өнер, ана тілі сабағы
Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.