САБАҚТЫҢ ЖОСПАРЫ
ТАӘ (толық) | Мустафина Г.М. |
Пән | Қазақ тілі |
Сынып | 8 |
Күні |
|
Деректемелер: Базалық оқулық | С. Дюсебаева,Г. Байтилеуова, А. Кошкари, Г. Боранбаева Алматы «Мектеп» 2016 ж |
Қосымша әдебиет: | интернеттен |
Сабақ тақырыбы: Фаст- фкд денсаулықтың дұшпаны
Сабақтың мақсаты: Жаңа тақырыпты ашу.
1. Білімділік: Өз ойларын нақты дұрыс жеткізуге,ауызекі сөйлеуге үйрету.
2. Дамытушылық: оқушылардың ой- өрсін дамыту, қисынды ойлау қабілетін дамыту, тіл байлығын тереңдету;
3. Тәрбиелік: Баланы дұрыс тамақтануға,денсаулығын күтуге,оны нығайтуға,қоршаған ортада өзін дұрыс ұстай білуге,тиімді қарым-қатынас жасауға тәрбиелеу.
2. Сабақ типі: Жаңа білімді меңгерту сабағы
3. Оқушылардың жұмыс формасы: түсіндіру, іздендіру, өз ойларын жеткізу.
Қажетті техникалық жабдығы: компьютер
Сабақта қолданылатын көрнекі құралдар, дидактикалық материалдар:
бейнеролик, фаст-фуд суреттері, әр түсті маркерлер, желім, стикерлер
САБАҚ ҚҰРЫЛЫМЫ ЖӘНЕ БАРЫСЫ
№ | Сабақ кезеңі |
Мұғалім әрекеті
|
Оқушы әрекеті |
Уақыты (мин.)
|
1 | I. Ұйымдастыру кезеңі және сабақ басталуы |
| Кезекші, оқушылар сұрақтарға жауап береді. | 1 мин |
2 | ІІ. Мотивациялық | Балалар , мен сендерге бүгінгі сабақта жақсылық тілеймін. Сендер маған не тілейсіңдер? | Оқушылар мұғалімнің артынан қайталайды. | 1 мин |
3 | ІII. Сабақ мақсаты мен міндеттерін қою | Сабақтың мақсаты мен міндеттерін айту |
| 2 мин |
4 | V. Негізгі білім көкейтестігі
| Бейнеролик арқылы фаст-фуд туралы мәлімет беру. | Оқушылар өз пікірлерімен бөліседі. | 2 мин |
5 | VI. Үй тапсырмасын тексеру VІI. Жаңа материалды оқу.
| Дастарқан баталарын жатқа айту.
-Сонымен балалар, қалай ойласыңдар бүгінгі сабақтың тақырыбымыз қандай? -Дұрыс, Фаст-фуд туралы. -Фаст-фуд деп қандай тағамдарды атаймыз? Оқушылар екі топқа бөлінеді Мәтінмен жұмыс. Ресурс (57 бет)
Формативтік бағалау (екі топ бір бірін бағалайды) -Сергіту кезеңі: Бейнеролик арқылы сергіту кезеңін орындау. 3- тапсырма (мысалдарға қарап диалог құрастыру)
| Үй жұмысын тексеру
Оқушылар сұрақтарға жауап береді
Оқушылар мәтін бойынша постер дайндап, спикер тағайымдап, постер қорғайды
«Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі
Сергіту кезеңін орындайды
Рольге бөліп оқу
| 2мин
15 мин
3 мин
2 мин
8 мин
|
6 | VIІI. Қорытынды | Сұрақ-жауап әдісін қолданып сабақты аяқтау. -Ас туралы қандай тыйым сөздер білесіндер?
| Оқушылар ас тцралы тыйым сөздерді айтады | 2 мин |
7 | ІX. Үй тапсырмасы | Мазмұндамаға дайындалу, 59 бет | Оқушылар үй тапсырмасын күнделікке жазады. | 1 мин |
8 | X. Сабақ бағаларын жариялау | Екі топтың спикері әр оқушының қорытынды бағасын шығарады. |
| 1 мин |
9 | XI. Рефлексия және сабақты ұйымдастырылған түрде аяқтау | Не білдік? Не үйрендік? |
| 2 мин |