Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы : 7.1.1.1 | Мектеп: №19 М.Мәметова ЖОМ | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Күні: 05.05.2017 | Мұғалімнің аты-жөні: Тагаева Улбосын Толбасиевна
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сынып: 7 | Қатысқандар: 12 | Қатыспағандар: жоқ | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы | Ақпараттың өлшем бірліктері | | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Осы сабақта қолжеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 7.1.1.1 Ақпараттың өлшем бірліктерін атап өту | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаты | Барлық оқушы: Ақпараттың өлшем бірліктерін біледі Оқушылардың басым бөлігі: Ақпарттың өлшем бірліктерінің атын,мөлшерін,санын атап береді,тәжірибеде қолданады. Кейбір оқушылар: Ақпараттың өлшемін ауыстыра біледі,компьютерде файлдардың көлемін өлшей алады. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Бағалау критерийі | -Ақпарттың өлшем бірліктерін біледі; -Тәжірибе жүзінде өлшем бірліктерді аударады; | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар | Ақпаратты өлшем бірліктерін түгендей алады: байт, килобайт,мегабайт, Гигабайт,терабайт Лексика және терминалогия: Ақпарат саны, ақпараттың өлшем бірлігі, бит, байт, килобайт, мегабайт, гигабайт. Диалогтер мен жазу үшін қолданылатын тіркестер: Ақпараттың ең кіші өлшем бірлігі........ Файл өлшемін байттан килобайтқа ауыстыру үшін........қажет | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Құндылықтарға баулу |
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыс | Математика, орыс тілі, қазақ тілі, ағылшын тілі | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Тақырып бойынша алдыңғы білім
| Мәтіндік құжатпен жұмыс істеуді жұмыс істеуді біледі, авторлық құқық, плагиат ұғымын біледі | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ барысы | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері | Ресурстар | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы 3 мин 7 мин | -Сәлемдесу, түгелдеу -Ынтымақтастық атмосферасын орнату, топқа бөлу «Шаттық шеңбер» -Үй тапсырмасын пысықтау «Ғажайып жетілік» әдісі арқылы сұрақтар дайындалады. -«Ақпараттың саны» «Ақпараттың өлшемі» қима қағаздармен 2 топқа топтастырамын
|
Интербелсен-ді тақта
Түрлі түсті қағаз | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы
5 мин
12 мин
10 мин
2 мин |
Негізгі бөлім: Жаңа білім мақсатымен таныстырамын, видео ролик арқылы сабақты ашып аламын.
Тәжірибелік жұмыс
В- денгейі
С- денгейі
Сергіту сәті: видео ролик көрсету. | Интернет ресурстары, эльектрондық оқулық, видео ролик А2 қағаз,маркер смайликтер, бағалау парақшасы
компьютер, оқулық,
смайликтер, бағалау парақшасы
видео ролик | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы 3 мин
1 мин
1 мин
| Жұптық жұмыс: Бағалау критерийі
Бағалау парақшаларына бағалау критерийлері бойынша ұпайларды қою.
Рефлекция: Сабақтың соңында оқушылармен рефлекция жұргізледі:
Үй жұмысы: Ақпараттың өлшем бірліктері |
А4 қағаз,маркер
смайликтер, бағалау парақшасы
Стикер
Интербелсен-ді тақта
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Саралау- Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? | Бағалау- Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Жаңа білімге байланысты күрделі дерек көздерін беру арқылы деңгейлік тапсырмалар дайындаймын. Топтық,жұптық жұмыстар дайындадым. Әр тапсырмалар арқылы оқушылардын қарқынын арттыру үшін бағалау жүргізіп отырамын. Тәжірибелік жұмыста деңгейлік тапсырмалар берілді. | Әр тапсырмадан кейін бағалау критерййлерін; -«Ғажайып жетілік» әдісі арқылы топтық жұмыста атқарған жұмыстарынан; - Тәжірибелік жұмыстарынан; -Жұптық жұмыстарынан; -«Чимодан, ет тарқыш,қоқыс жәшігі» кері байланысынан. | - Сергіту жаттығуларын орындау; - Оқушылардың компьютер алдында дұрыс отыруын қадағалау; Техникалық қауіпсіздік сақтау | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ бойынша рефлекция. Сабақ мақсаттары шынайы болдыма? Барлық оқушы оқу мақсатына жетті ма? Егер жетпесе неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілдіме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталдыма? Сабақ жоспарынан қандай шегінулер болды және неліктен? | |
|
2