| Мектеп : Қазалы ауданы, №266 мектеп-лицей Мұғалімнің аты-жөні: Молдабай Н. | ||||
Күні: 28.01.2019 |
| ||||
Сынып: 8 б | Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
| |||
Сабақ тақырыбы | Айнымалылар/ Variables | ||||
Оқу мақсаттары | Айнымалылар қызметін түсіну, мәліметтерді енгізуді үйрену және Python программасында есептеулерді шешу | ||||
Сабақ мақсаттары | All must- learn purposes of variables,learn how to input data,solve problems in Python. Барлық оқушылар- Айнымалы қызметін біледі, мәліметтерді енгізуді үйренеді және Python программасында есептеулерді шеше алады | ||||
| |||||
Some could- Using variables, create complex programs.
| |||||
Бағалау критерийі | -Айнымалылар қызметін cипаттайды, - Арифметикалық амалдарды қолданады - Python программасында есептеулерге бағдарлама құрады | ||||
Ойлау дағдыларының деңгейлері | Білу,түсіну,қолдану | ||||
Тілдік мақсаттар | Бөлім бойынша лексика және терминология
Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер Definition of variables, how to input data, solve problems in Python | ||||
Құндылықтарға баулу |
| ||||
Пәнаралық байланыстар | Ағылшын,математика | ||||
Бастапқы білім
| Программалау ұғымы, Lazarus программасында бағдарламалау | ||||
Lesson Duration/Сабақ барысы | |||||
Levels/ Кезеңдер | Activities in the lesson/ Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері
| Resources/ Ресурстар | |||
Сабақ басы (Ұйымдастыру кезеңі) Introduction 6 minutes
| 1.Сәлемдесу.Оқушыларды түгендеу. Сынып оқушыларының назарын сабаққа аудару. Оқушыларды ClassDojo сервисі арқылы екі топқа бөлу. 1 топ- Input 2-топ – Output Оқушылар өз топтарын құра отырып, топ атын түсіндіруге тырысады. . 2. Hometask .
| Classdojo.com Catch.exe
| |||
Сабақ ортасы (Жаңа сабақты түсіндіру) Explanation 5 minutes
10 мин
Practice 10 min
| Терминология.Слайд арқылы терминология көрсетіліп, оқылу және айтылуы мұғаліммен соң қайталау арқылы жүргізіледі. 2 мин
Мысал келтіру. How to store and process data in programming language? Ішінде зат сақтайтын жәшікті елестетіп көріңізші. Ол сәйкес мөлшердегі кез келген объектінің контейнері болуы мүмкін. Бағдарламалауда белгілі бір осындай жәшіктерді айнымалылар деп атаймыз. Айнымалы сан немесе мәнді сақтауға болатын контейнер тәрізді. Олар өзгере алады. Ойындарда айнымалылар өзгеретін заттарға қолданылады. Мысалы: ойын есебі, таймер немесе ойыншының қалған өмірлері. Example 1:Code: name = “Dias” print(“My name is ”, name) Output: My name is Dias Example 2:Code: lives = 3 print(“Number of lives: ”, lives) lives = lives + 1 print(“Number of lives: ”, lives) Output: Number of lives: 3 Number of lives: 4
Топтық жұмыс(Group work). Көрсетілген тапсырманы постерде бағдарламасын құру Pupils solve problems with variables and show on the poster.. Топтарда төмендіг сөз тіркестерін пайдаланып,өзара ауызша бағалау. Very good....because, Good job... In….. here you should to correct answer.....etc
Individual work (Жеке жұмыс) Practice 2 Open your book and do Practice 2 , task 3
Дескриптор
Формативті бағалау Formative evaluation with http://classdojo.com
Practice 3. Apples You have N apples in a basket. And K students want to divide these apples equally. You cannot divide an apple into several parts. So it remains in the basket.
Көз жаттығу. Blimb.su сервисі арқылы көз жаттығуын жасау
| 2 slide 3 slide
Python программасы
http://classdojo.com
Blimb.su | |||
Сабақ соңы 9 мин (Бекіту) Рефлексия/ Reflection Үй тапсырмасы/ Hometask
| My testX бағдарламасы арқылы тест орындайды Perform a test with the MytestX program
Feedback-Кері байланыс Білемін,Білгім келеді, Маған қиын болды кестесі I know…I want to know, It was difficult Терминологияны оқу,жаттау. Тақырыпты зерттеу Reading and memorizing terminology. Explore this topic | My testX бағдарламасы | |||
https://goo.gl/forms/nhPLZMGhAKBfWnMC2 | |||||
Саралау-Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? | Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз?ң | Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау | |||
Оқушыларды топқа бөле отырып ортақ тапсырма беріледі, бірақ олардың көзқарастарын қолдайтын немесе кеңейтетін әртүрлі ақпарат арқылы саралау ,жеке жұмыста оқушыларға қолдау көрсету,тапсырманы жылдам орындайтын қарқыны жоғары оқушыларға қосымша тапсырма жоспарлаймын. | Оқушыларды қалыптастырушы бағалау әдістерімен, онын ішінде топтарды бағалау ауызша түрде:
Үй тапсырмасын тексеруде интерактивті тапсырма орындап, өзін-өзі бағалай алады.
Мұғалімнің бағалуы сабақтың барлық сатысында ClassDojo сервисі арқылы онлайн түрде әр оқушыға немесе топқа әр түрлі графикалық бағалау түрлерін пайдалана алады.
Жеке жұмыста оқушы Python бағдарламасында орындау арқылы өз білімін тексеріп, өзін-өзі бағалай алады
| АКТ қолданған кезде оқушылардың қауіпсіздік ережелері есте сақтау ескертіледі. Оқушылар топтық жұмыс жасау арқылы ұжымдық қарым-қатынас мәдениеті нығая түседі. Біріне- бірі көмектесіп, қиындықты ұжымдаса жеңіп, жеке тұлғалық құндылықтары дамиды, көз жаттығулары http://blimb.su сайты арқылы жүргізіледі |
.
Name:
| ||
I know | I want to know |
|
|
|
|
Name:
| ||
I know | I want to know |
|
|
|
|
Name:
| ||
I know | I want to know |
|
|
|
|
Name:
| ||
I know | I want to know |
|
|
|
|
Group Input
Берілген есептеулер бағдарламасын постерде жазыңдар.
45 * 263 =
85 / 23 =
a + b
a // b
Group Output
Берілген есептеулер бағдарламасын постерде жазыңдар.
123 + 4568 =
7894 - 456 =
a * b
a ** b
Дескриптор
Екі айнымалыны енгізу арқылы қосындыны есептейді
Қосындыдан шыққан саннан бір шелек балмұздақ санын азайтады
Соңғы қалған айнымалыны әр балмұздақ бағасына бөледі.
Нәтижені тексереді.
Дескриптор
Екі айнымалыны енгізу арқылы қосындыны есептейді
Қосындыдан шыққан саннан бір шелек балмұздақ санын азайтады
Соңғы қалған айнымалыны әр балмұздақ бағасына бөледі.
Нәтижені тексереді.
Дескриптор
Екі айнымалыны енгізу арқылы қосындыны есептейді
Қосындыдан шыққан саннан бір шелек балмұздақ санын азайтады
Соңғы қалған айнымалыны әр балмұздақ бағасына бөледі.
Нәтижені тексереді.
Дескриптор
Екі айнымалыны енгізу арқылы қосындыны есептейді
Қосындыдан шыққан саннан бір шелек балмұздақ санын азайтады
Соңғы қалған айнымалыны әр балмұздақ бағасына бөледі.
Нәтижені тексереді.
Дескриптор
Екі айнымалыны енгізу арқылы қосындыны есептейді
Қосындыдан шыққан саннан бір шелек балмұздақ санын азайтады
Соңғы қалған айнымалыны әр балмұздақ бағасына бөледі.
Нәтижені тексереді.
Қосымша №2. http://classdojo.com сервисі.
Қосымша №3. “Catch” – интерактивті ойыны.
Қосымша №3. Google диск-Google сервисі арқылы кері байланыс формасы.