Сабақ тақырыбы | Sport and games / Спорт және ойындар | ||||
Сабақ мақсаты | 1.Британия спорт түрлері туралы білімін кеңейту 2.Тақырыпқа сай сөздерді қолдана білу | ||||
Сілтеме | English Т.Т.Аяпова Атамұра баспаханасы 7 сынып, | ||||
Күтілетін нәтижелер | - Британия елінің спорт түрлерін ажырата алады. - Жаңа сөздерді қолдана алады. - Британия елінің спорты туралы білімдері кеңейеді. | ||||
Тапсырмалар | 1. В деңгейі.Оқушыларға кітаптағы Ex.10 - жаттығуды Британия спорт түрлері туралы мәтінді оқып,аударып,қорытынды ойларын постерге жазып ,ортаға шығып қорғайды.Тапсырма алдында критерийлер оқушылармен ақылдасып қойылады. | 2. А деңгейі.Ex.11.Мәтінді бойынша ойын түрлерін бағанға бөліп жазу.Келесі топтарға беру арқылы бір-бірін тексеру | |||
3.А.Ex.12. Мұғалім оқушыларға оқулықтағы дұрыс,бұрыс сөйлемдерді табуды тапсырады..Топта өзара бір-бірін тексеріп,ең жақсы жұмысты ортаға шығып айту.
| 4.А/В.14-жаттығу.154-бет.Сөйлемдерді толықтыру. Мәтіннен алынған сөйлемдерді жазып болған соң,мәтіннен тауып,қателерін түзету | ||||
Дереккөздер | .www.google.kz. |
| |||
Дереккөздермен құрал-жабдықтар,қағаз және т.б. | Ноутбук,интерактивті тақта |
| |||
Сабақ бойынша мұғалімнің жазбалары | |||||
Сабақ кезеңдері | Уақыты | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | ||
Ұйымдастыру
Тренинг | 5 мин
| -Қызығушылықты ояту - Оқушыларға бір-біріне ойдан сыйлық сыйлату. - Түрлі-түсті стикерлер арқылы топтарға бөлу.(оқушыларды алдын ала зерттеу жұмысы бойынша топқа бөлу).Топта рөлге бөлінеді. | -Берілген тапсырмаларды орындайды. -Эмоцияларын дұрыс көрсетуі тиіс. -Стикерлердің түсі бойынша бірігіп, сол бойынша топ кұрып,орындарына жайғасады.Топта өз рөлдерін белгілейді. | ||
Білу: Үй тапсырмасын тексеру Жаңа сабаққа қадам жасау | 8 мин
| - Лента қойып, сол лентағажету үшін сұраққа жауап беру арқылы жақындау.Бір-біріне қолдау көрсету.оқушыға қолдау көрсету.Мұғалім бұл әдіс арқылы қай оқушы дайын емес екенін аңғарады. -Мұғалім презентацияда спорт түрлерін көрсетіп, жаңа сабақтың мағынасын тапқызады. Бүгінгі сабақтың мақсаты айтылып талқыланады.Сонан соң Қазақстандағы спорт пен Британиядағы спорт түрлерін Венн диаграммасына салғызады. | -Оқушылар үй тапсырмасына берілген жаңа сөздерді айта отырып лентаға жақындайды.,сұраққа жауап береді. Суреттерді ойлана жаңа --тақырып Британия спорт түрлері туралы екенін аңғарады.сабақ мақсаты айтылып,талқыланады. -Балалар тақтаға Венн диаграммасын орындайды.
| ||
Түсіну Жаңа сабақты пысықтау
| 28 мин
| 1-тапсырмадаEx.10.мақсат қойғызамын,табыс критерийлерін таратып,жасатамын.Шектеуліуақыт берілетіндігін ескертіп айтамын.Кітаптағы мәтінді оқып,талқылап,аударады.Постерге негізгі ойларын жазады.(153-бет) | - Жеке,жұппен,топпен талқылайды,орындап,ортаға репортер постер қорғайды.оқушылар критерийлер бойынша өз- өздерін және топты бағалайды. | ||
- 2-тапсырма.Оқушыларға тапсырма критерийлері қойылады,мақсаты айтылады. (154-бет,11-жаттығу) Оқушылар жеке,сонан соң жұпта,топта жұмыстарын талқылап,әр топ бір-бірінің жұмысын тексереді. |
Критерий бойынша өздерін бағалайды.
| ||||
3-тапсырма. Мақсаты айтылады. Критерийлер жасалады.Оқушыларға дұрыс,бұрыс сөйлемдерді тауып,орындатып,топ ішінде өзара бір-бірімен жұмысын алмастыртады.Тексертіп,бір-бірімен талқылатып,ең жақсы орындалған жұмысты ортаға шығартады. | Критерийлер бойынша жеке орындап,сонан соң бір-бірінің жұмысын топта өзара тексеріп,талқылап,ең жақсы жұмысты таңдап ортаға шығарады.
| ||||
4-тапсырма.Мұғалім критерий қойғызып,тапсырма мақсаты айқындалып,оқушыларға тапсырманы орындатады.Уақыт беріледі.Әр оқушы сөйлемдерді толықтырып,сонан соң мәтін бойынша өз қателерін табу.Бағалау. | Оқушылар критерийлер қойып,тапсырманы орындайды.Қателерін тексеріп,өздерін бағалайды. | ||||
Үйге тапсырма беру | 2 мин | Мұғалім бүгінгі сабақ мақсатын айта кетіп,оған жеткендігін сұрайды. Мұғалім үйге осы тақырыпта өткен жаңа сөздерді оқу,Британия елінің спорт түрлерін тауып оқып келу. | Олар сабақ мақсатына жетеді. Оқушылар үй тапсырмасын жазып алады. | ||
Бағалау | 2 мин | Бағалау парақтарын оқушылардан алып қорытынды бағаларын шығарамыз. Сабақ соңында ОүБ құралы «Оқушылар сұрақтар құрастырады» бойынша қорапқа балалар сұрақтарын жазғызады. | Оқушылар бағалау парағы бойынша бүгінгі сабақта алған бағасын біліп отырады. Оқушылар қорапқа қалаған сұрақтарын жазады. |