Меню
Разработки
Разработки  /  Информатика  /  Уроки  /  8 класс  /  Ақпаратты кесте түрінде беру

Ақпаратты кесте түрінде беру

Ақпаратты кесте түрінде беру
13.09.2013

Описание разработки

Қостанай облысы

Арқалық қаласы

Ш. Уәлиханов атындағы №1орта мектептің

информатика пәнінің мұғалімі: К.С.Карашинов

 

Сабақтың тақырыбы:        Ақпаратты кесте түрінде беру

Сілтеме: Е.В.Шевчук Н.С.Кольева 8-сыныпқа арналған информатика кітабы

Жоспар

Мақсаты:

- мәліметтерді енгізу және редакциялауды үйренеді

- мәліметтерді кесте түрінде тәжірибе жасай отырып, көрнекі түрінде ұсынады

Сабақ міндеттері:      

1.Оқушылардың білім-біліктілігін сұрақ- арқылы анықтау;

2.Әр оқушыны өзіндік ойын жеткізу арқылы сөйлеу мәдениетін дамыту;

3.Өмірде қолдана білуге машықтандыру;

 

Сабақ қадамдары:    

1.Жаңа сабақты игеру;

2.Тұжырымды ой айту.

 

Күтілетін нәтиже:      

1.Ойларын жетік жеткізе біледі;

2.Сыни тұрғыдан ойлау қабілеті дамиды;

3.Түйінді ой қорытынды жасайды;

Содержимое разработки

Қостанай облысы

Арқалық қаласы

Ш. Уәлиханов атындағы №1орта мектептің

информатика пәнінің мұғалімі: К.С.Карашинов


Сабақтың тақырыбы: Ақпаратты кесте түрінде беру

Сілтеме: Е.В.Шевчук Н.С.Кольева 8-сыныпқа арналған информатика кітабы

Жоспар

Мақсаты:

- мәліметтерді енгізу және редакциялауды үйренеді

- мәліметтерді кесте түрінде тәжірибе жасай отырып, көрнекі түрінде ұсынады

Сабақ міндеттері:

1.Оқушылардың білім-біліктілігін сұрақ- арқылы анықтау;

2.Әр оқушыны өзіндік ойын жеткізу арқылы сөйлеу мәдениетін дамыту;

3.Өмірде қолдана білуге машықтандыру;


Сабақ қадамдары:

1.Жаңа сабақты игеру;

2.Тұжырымды ой айту.


Күтілетін нәтиже:

1.Ойларын жетік жеткізе біледі;

2.Сыни тұрғыдан ойлау қабілеті дамиды;

3.Түйінді ой қорытынды жасайды;


Тапсырмалар: топтастыру әдістері; постермен жұмыс, ментальды карта, диалогтік тәсіл


Түйінді идея: Нақты ойлау арқылы ой қорыту;

Сабақ түрі: Жаңа сабақ

Сабақ әдісі: Блум таксономиясы; СТО; диалог, топпен жұмыс, қозғалмалы топпен жұмыс;

Көрнекілігі: Интерактивті тақтамен жұмыс; үлестірмелі парақша, электронды оқулық, кестелер;

Сабақ барысы:

Сергіту сәті 2мин

І. Ұйымдастыру кезеңі; 3мин

ІІ.Үй тапсырмасы; 10 мин

III.Жаңа сабақ;

IV. Блум таксономиясына құрылған тапсырмалар; 20мин

V. Рефлексия. 5мин

VІ. Үйге тапсырма 1мин


1. Сыныпта жақсы психологиялық ахуал тудыру үшін сергіту сәтін өткізу. (топтарға бөлуге жетондар тарату) 2мин


2. Интерактивті тақтада «Мәліметтер базасы» тұсаукесеріне шолу жасау. (диалог орнату) 5мин


3.«Кім жылдам?» 6мин

үй жұмысына байланысты оқушыларға кесте беріледі.

Аты-жөні_____________________________



Кесте

Диаграмма

Элементтері



Жасалатын операциялар




Толтырылған кестені мұғалім жинап алады. Бірінші тапсырған 4 оқушы жұмысы бағаланады. 2мин


4.Жаңа сабақ.

«Мәліметтер базасы» тақырыбында материалдарды талдау.

Өз тобының тақырыбын басқа топқа айту. (Топ қолдарындағы суретте берілген санмен қайта топтасады)


5. Блум таксономиясы бойынша білімдерін бақылау; 5мин


І. Білу. «Миға шабуыл» әдісі.

1. Диаграмма дегеніміз не?

2.Диаграмма қандай элементтерден тұрады?

3.Кестелік процессорға графиктік объектілер қою үшін қандай әрекеттер орындаймыз?


ІІ. Түсіну. «Ой қозғау» сатысы 5мин

1. Оқығаннан қандай ой түйдіңіз?

2. Мәліметтер базасы дегеніміз не?

3. Мәліметтер базасының құрылымына қойылатын шектеулер?

4. Сыныпта МБ пайдалануға болады ма?

5 .Топтардың бір-біріне сұрақтары.


ІІІ. Қолдану. 4мин

1. МБ белгілеріне байланысты жіктеңіз

2.Ақпаратты ұйымдастыру құрылымы бойынша деректер қалай бөлінеді?

3.Ақпаратты сақтау әдісі бойынша деректер қалай бөлінеді?

4. Фактографиялық ДБ дегеніміз не? Мысал келтір

5.Топтардың бір-біріне сұрақтары (Әр топта тақырып мазмұнына байланысты түрлі суреттер салу)

ІV.Талдау 5мин

1.Мәліметтер базасының өмірдегі қажеттілігі қанша?

Дарынды:МБ өндірісте қолдану мүмкіндіктері;

Орташа: МБ өндірісте қолдану қажеттілігі;

Баяу: Тақырыпқа сурет салдырту


2. МБ-ны ментальды картада көрсету;


V. Жинақтау. «Мәліметтер базасы» тақырыбында эссе жазу; 4мин


VІ. Оқып үйрену нәтижелері: 2мин

1.Білдім: 2. Түсіндім: 3. Жасай аламын:


6. Қорытынды: «Нақты жауап» айдары; Мәліметтер базасына түйінді идея. (бір-бір сөйлемнен айту) 2мин


7. Кері байланыс:

1. Сабақта маған ұнады

2. Не ұнамады

3. Менің ұсыныс пікірім


Оқушы жауабын бағалау: 2мин

Үйге тапсырма: MS Excel тақырыбына эссе жазу 1мин

Сау болыңыздар!

Бағалау парақшасы: 3-сабақ Блум таксономиясы бойынша


Р/с

Оқушы аты-жөні

Білу

Түсіну

Қолдану

Талдау

Жинақтау

Қорытынды баға























































































Білу: «Миға шабуыл» әдісі бойынша орындалған нақты жауапқа-1 ұпай

Түсіну: «Ой қозғау» сатысы кезіндегі жүйелі жауапқа –1 ұпай

Қолдану: Берілген тапсырманы түсініп жеткізе білуі- 1 ұпай

Талдау: Белсенді, ұтымды ой айта білген, тапсырманы аша білуі-2 ұпай

Жинақтау: Эссенің мазмұндылығы, қатесіз жазылуы- 4 ұпай


Бағалау шкаласы:

«5» -9 ұпай


«4»-8 ұпай


«3 »-7ұпай








-80%
Курсы профессиональной переподготовке

Учитель, преподаватель математики и информатики

Продолжительность 600 или 1000 часов
Документ: Диплом о профессиональной переподготовке
17800 руб.
от 3560 руб.
Подробнее
Скачать разработку
Сохранить у себя:
Ақпаратты кесте түрінде беру (23.81 КB)
