Меню
Разработки
Разработки  /  Физика  /  Уроки  /  9 класс  /  9 сыныпқа арналған сабақ жоспары "Дене импульсі"

9 сыныпқа арналған сабақ жоспары "Дене импульсі"

9 сыныпқа арналған сабақ жоспары, осы сыныпқа сабақ беретін мұғалімдерге таптырмайтын жоспар.

08.02.2018

Содержимое разработки

«А.Тихоненко атындағы орта жалпы білім беретін мектебі» КММ


ФИЗИКА ПӘНІНЕН САБАҚ ЖОСПАРЫ

Пән мұғалімі: Сапакова А.С.

Мерзімі: 15.11.2017жыл

Сынып: 9 «А»

Сабақтың тақырыбы: Импульс. Импульстің сақталу заңы.

Сабақтың мақсаты:

Импульстің сақталу заңы туралы білім бере отырып, алған білімдерін практикада, есеп шығаруда қолдануға және өз бетімен, топпен жұмыс жасай білуге үйрете отырып, шығармашылыққа баулу, ұқыптылыққа, жинақылыққа, сыйластыққа, адамгершілікке, тәрбиелеу

Негізгі идеялар: Интербелсенді әдіс – тәсілдерді қолдану арқылы оқушыны өз бетімен ізденуге бағыттау. Сыни тұрғыдан ойлау қабілеттерін арттыру.

Оқушылар үшін оқу нәтижелері: Топпен жұмыс жасай біледі. Өз бетімен жұмыс жасауға машықтанады. Өз пікірін еркін жеткізуге дағдыланады..

Сабақтың түрі: жаңа білім беру

Сабақта қолданылатын әдіс – тәсілдер: сыни тұрғыдан ойлау, топтық жұмыс, интербелсенді әдіс- тәсілдер.

Сабақта қолданылатын көрнекіліктер: презентация, үлестірме қағаздар, интерактивті тақта, ноутбуктер

р/с

Сабақтың кезеңдері

Мұғалімнің іс - әрекеті

Оқушының іс - әрекеті

Күтілетін нәтиже

1

Ұйымдастыру

  • Сәлемдесу;

  • Оқушыларды түгендеу;

  • Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру (жұмыс орны, отырыстары, сыртқы түрлері);

  • Оқушылардың назарын сабаққа аудару.

  • Тренинг: «Досыма арналған уақыт» жаттығуы

  • Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен таныстыру

Сәлемдесу

Кезекші сыныпта жоқ оқушыны айтады

Сабаққа дайындалады



2

Үй тапсырмасын тексеру

«Сәйкестігін тап!»

1. Дененің пішіні мен көлемі өзгерген кезде пайда болатын күш

1. Масса

2. Үдеудің туындауының себепкері

2. Кавендиш

3. Дененің өзінің алатын үдеуіне ықпал ететін қасиет

3. 1687 ж.

4. Дененің инерттілігінің сандық сипаттамасы

4. Күш

5. Гравитациялық тұрақтының сан мәнін анықтаған ғалым

5. Күш

6. Бүкіләлемдік тартылыс заңының тұжырымдалған жылы

6. Галилей

7. Динамиканың негізгі заңдарын тұжырымдаған ғалым

7. Серпімділік күш

8. Жердің алғашқы серігі ұшқан жыл

8. Инерттілік

9. Салыстырмалылық принципті тұжырымдаған ғалым

9. И. Ньютон

10. Векторлық шама

10. 1957 ж.

«Сөзжұмбақ» шешу

Оқушылар өздері таңдаған конфетін жейді

Оқушылар өз ойларын айтады



2 топқа бөлініп отырады


Оқушылар «сәйкестігін тап» тапсырмасында жеке жұмыстанады












«сөзжұмбақ» шешу барысында топпен жұмыстанады

Оқушылардың көңіл-күйлері көтеріледі





3

Жаңа тақырыпты меңгерту

Топтық жұмыс

1-топ :

Табиғаттағы импульс түрлері туралы мағлұмат береді

2-топ:

Дене иимпульсі, күш импульсі, импульстің сақталу заңы туралы толық тұжырымдайды

Оқушылар постер жасайды, топпен жұмыс жасайды


Оқушылар алған білімдерін талдап, топпен, жұмыс жасау дағдылары қалыптасады, өз бетімен жұмыс жасап үйренеді.

«Басбармақ» әдәсә арқылы бағаланады.

4

Сабақты бекіту

Деңгейлік есептер:


Оқушылар үлестірме материалдары бойынша есеп шығарады

Оқушылар алған білімдерін практикада қолданып, жеке жұмыс жасау дағдылары қалыптасады, өз бетімен жұмыс жасап үйренеді, шапшаң ойлауға үйренеді.

5

Сабақты қорытындылау (кері байланыс)

Бағалау



Үй тапсырмасын беру

Бағалау парағы толтырылады

Ұпайды бағаға айналдыру:

26-31= “5”

18-25= “4”

9-17= “3”

1-8 = “2”

Дененің импульсі. Импульстің сақталу заңы. 17-жаттығу


Бағалау парағында қорытынды баллдарын есептейді.




Оқушылар кеменің желкенің бояу арқылы өткен сабаққа кері байланыс жасайды.

Үй тапсырмасын күнделікке жазады

Оқушыларда тақырып бойынша толық білім қалыптасады, өзін- өзі бағалайды. Сабақтан алған әсерін білдіреді.


«А.Тихоненко атындағы орта жалпы білім беретін мектебі» коммуналдық мемлекеттік мекемесінің физика пәні мұғалімі А.Сапакованың Алмаз орта білім беретін мектебінде өткізген ашық сабағының өзіндік талдауы.


Алмаз жалпы орта білім беретін мектебінеде 15 қараша 2017 жылы «Импульс. Импульстің сақталу заңы» атты ашық сабақ өткізілді . Сабаққа қоушылар түгел қатысты. Сабақ толығымен мақсатына жетті Оқушылар сабақ барысында топпен жұмыс атқарып, түрді әдіс-тәсілдерге негізделген тапсырмаларды орындады. Сабақты қорытындылау «Кеме» әдісі бойынша кері байланыс жасалды.


Физика пәні мұғалімі: Сапакова А.С.






















Алмаз орта білім беретін мектеп – балабақшасы




«Оқытудағы интербелсенді әдістер мен сыни ойлау» атты аймақтық семинар-практикумда өткізілген ашық сабақ тақырыбы:


«Дене импульсі. Испульстің сақталу заңы»



Өткізген: «А.Тихоненко ОЖББМ» КММ-нің физика пәні мұғалімі А.Сапакова





15.11.2017ж

-80%
Курсы профессиональной переподготовке

Учитель, преподаватель физики и информатики

Продолжительность 600 или 1000 часов
Документ: Диплом о профессиональной переподготовке
17800 руб.
от 3560 руб.
Подробнее
Скачать разработку
Сохранить у себя:
9 сыныпқа арналған сабақ жоспары "Дене импульсі" (811.21 KB)
