Меню
Разработки
Разработки  /  Геометрия  /  Планирование  /  9 класс  /  9-сынып Геометрия

9-сынып Геометрия

9-сынып геометрия Осьтік және центрлік симметриялар

05.02.2018

Содержимое разработки

Сайрам ауданы

«№59 Қ. Жандарбеков атындағы жалпы орта мектебі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі


Электрондық адресі: jandarbekova95@mail.ru





ҮЛГІЛІ САБАҚ


Сабақтың тақырыбы: Осьтік және центрлік симметриялар

Сыныбы: 9

Пәні: геометрия






Жолдасова Бағила Камалбайқызы (ІІІ деңгей)














Теспе елді мекені

2016-2017 оқу жылы


Бекітемін

Мектеп директоры:

_______ Н. Беймишева




Пәні:геометрия

Мектебі: №59 Қ. Жандарбеков атындағы ЖОМ

Күні: 24.11.2016

Мұғалімнің есімі: Жолдасова Бағила

Сынып: 9

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы: Осьтік және центрлік симметриялар

Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары)

Осьтік және центрлік симметрияларды ажырата отырып, фигуралардағы симметрияларды таба алады;




Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар:

Симметриялы заттарға мысал келтіре алады;

Симметрия сөзінің мағынасын түсінеді;

Оқушылардың басым бөлігі:

Осьтік симметрия мен центрлік симметрияны ажырата алады;

Фигуралардағы симметрияларды таба біледі;

Кейбір оқушылар:

Фигуралардағы осьтік және центрлік симметриялардың қасиеттерін пайдаланып, сызбаларды сала алады;



Тілдік мақсат

Оқушылар:

Негізгі сөздер мен тіркестер: симметрия, осьтік, центрлік

Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:

Фигуралардың симметрия осьтері

Талқылауға арналған тармақтар:


Жазылым бойынша ұсыныстар:


Алдыңғы оқу


Координаталар әдісі

Жоспар

Жоспар-ланған уақыт

Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелер)

Ресурстар

Басы

(3 минут)







«Конверт сұрақ» әдісі

(8 минут)

Ұйымдастыру

Ынтымақтастық атмосферасын орната отырып топқа бөлу

Туылған мезгілдер бойынша 1-ден 3-ке дейін арқылы 3 топқа бөлу. Топ ережесін сақтауды қадағалау



«Конверт сұрақ» әдісі бойынша оқушылар өз топтарына жасырынған тапсырманы алады. Осьтік және центрлік симметрия

І топ - өлең шумақтары

ІІ топ – сахналық көрініс

ІІІ топ- постер қорғау











плакат, А4, маркер

Ортасы

Тақтамен жұмыс

(18 минут)





«Бағдаршам» әдісі

(2 минут)






Сергіту сәті (2 минут)




«Мозайка» әдісі

(5 минут)






Практикалық тапсырма


Танграм ойыны

(3 минут)

Тақтамен жұмыс бойынша оқулықтағы №247,248,249 есептерді шығару

№253







«Бағдаршам» әдісі арқылы оқушылардың симметрия тақырыбына есептер шығара білу дағдыларын анықтау






«Қасықтың суретін салу»




«Мозайка» әдісі бойынша оқушыларға осьтік және центрлік симметрияға қатысты есептер шығаруға мозайка құрастыру мақсатында оқушыларға мозайка бөліктері беріледі. Мозайка бөліктері арқылы сұрақтарды жауаптарымен сәйкестіндіре отырып, берілген тапсырманы орындайды


Үш топқа берілген фигараларға осьтік және центрлік симметрияларға қатысты сызу


Танграм ойыны бойынша берілген 7 пішін арқылы әр түрлі пішіндер құрастыру қажет. Шарты бойынша 7 пішін де қатысады

Оқулық, тақта, интерактивті тақта, дәптер





Бағалау парақшалары







Интерактивті тақта



Мозайка бөліктері







Таратпа материалдар

пішіндер

Аяқталуы

Бағалау

(2 минут)


Кері байланыс

(2 минут)


Кейінгі оқуға

(1 минут)




Бағалау парақшалары арқылы жинаған ұпай сандарын критерий бойынша шығару


Кері байланыс парағын толтыру. Тақырыпты қаншалықты түсінгендерін бақылау.


Центрлік және осьтік симметрия

№257,261



Бағалау парақтары, күнделік


Таратпа материал


күнделік


Қосымша ақпарат

Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз?

Бағалау – оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Пәнаралық байланыс:

Алгебра, сызу, физика

Рефлексия

Сабақ / оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды?

мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен














Қорытынды бағамдау

Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?...........................................................

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?.............................................

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Сабақ барысында мен немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?.....................................................................................................................................

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….



Тексерілді: _________бейінді оқу ісі жөніндегі орынбасары Г. Орманова

-75%
Курсы повышения квалификации

Развитие пространственных представлений школьников в обучении математике в условиях реализации ФГОС

Продолжительность 36 часов
Документ: Удостоверение о повышении квалификации
3000 руб.
750 руб.
Подробнее
Скачать разработку
Сохранить у себя:
9-сынып Геометрия (22.61 KB)
