Қазақ тілі. ҚМЖ. 2б-сынып
Сабақтың тақырыбы: « Жұма. Сенбі»
Сабақтың мақсаты: Тақырып б/ша байланыстырып сөйлеу дағдыларын дамыту, сөздік қорын байыту.
Жетістік критерийлер: С. 1.тақырыбына байланысты сөздерден сөйлем құрастыра алады.2.Төмен дәрежелі сұрақтарға жауап береді.
В. 1.Шағын әңгіме құрастырады. 2.Бір – бірімен диалогқа түседі.
А.1.Жоғары дәрежелі сұрақтарды құрастырып, жауап бере алады. 2.Әңгіме құрастырып, мазмұнын айтады.
Негізгі дерек көздер: оқулық қазақ тілі.2сынып, А.Қайырбекова. «Думан» ойын-сауық орталығының сайты .
Интербелсенді тақта,түрлі түсті маркерлер, А3 қағазы, бағалау парақтары.
Сабақтың әдіс- тәсілдері: Миға шабуыл, «Ой қозғау» әдісі
| Сабақ кезеңдері | Уақыт | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушылардың іс-әрекеті | Дерікті көздер |
| 1.Ұйымдастыру кезеңі: | 3 мин |
жүргізеді. -Бүгін сынып түгел ме? -Сабаққа дайындық қандай дәрежеде?
| «Жүрек» жұмсақ ойыншығын тізбектеліп тұрған оқушылар бір-біріне жылы лебіздерін білдіріп ұсынады. 1-оқушы: Күнің сәтті болсын! 2-оқушы: Жақсы көңіл-күй! 3-оқушы: Сәттілік! 4-оқушы: Жақсылық! 5-оқушы: Жүйрік ой! тс.с.
| Оқулық. Қазақ тілі.2- сынып.
|
| Кіріспе бөлімі. Қызығушылықты ояту. Білу
| 3 мин | Интербелсенді тақтада «Жеті ағайын» (жаңа тақырыпты ашу мақсатында) өлеңі айтылып, бейне-баян көрсетіліеді.---Қалай ойлайсың, бүгін қандай тақырып? -Неге? - Сені не таңғалдырды? - Жұптасыңнан сұрашы? Презентация көру | Оқушылар сұрақтарға жауап береді. жұптасымен сұхбатқа түседі | Интербелсенді тақта, презентация/ «Жеті ағайын»
|
| Мағынаны тану Түсіну | 5 мин | Сабақтың жаңа сөздерімен таныстырады, сөз тіркестерін құрастырады. Сөздік: Қайда? Қашан? | Дәптерге жазады/жуан,жіңішке дыбыстарды ажыраталы/,сөз тіркестерін құрастырады. | Мультимедиалық құрал. Қазақ тілі. 2- сынып. |
| Қолдану | 8 мин | Миға шабуыл: Оқушыларға өлеңді береді, мәңерлеп роль бойынша оқу, аудару. Жеті ұл Апта деген ағайдың Жеті бірдей ұлы бар. Біріншісі – Дүйсенбі, Екіншісі – Сейсенбі, Үшіншісі – Сәрсенбі, Төртіншісі – Бейсенбі, Жұма деген бесінші ұл. Сергіту сәті | Өле бойынша тапсырмаларды орындайды. Оқушы өзі оқиды, түсінеді. Жұппен алмасып,жұмыстарымен бөліседі. Оқушылар өзін, жұбын тексереді.
| 124-бет/ 4-т-ма Бағалау парағы |
| Талдау | 18 мин | 1).124-бет 1-т-ма Үлгі бойынша сөйлеп үйрену 2).125-бет 3-т-ма Толықтырып айту, жазу 3). Сұраққа жауап беру 125-бет 5-т-ма | Оқушылар өздері орындайды,жұппен ақылдасады,топта талқылайды. Бір-бірінің пікірін тыңдайды.
|
|
| Жинақтау | 5 мин |
| Әр оқушы постер дайындайды,қорғайды.
| Түрлі түсті маркерлер, А3 қағазы, бағалау парақтары, сурет қиықтары
|
| Бағалау | 3 мин | Оқушылардың бағалауын тыңдайды. Не білдім? Не білгім келеді ? Нені білемін ? сұрақтарына жауап беру үшін стикер толтыртады. | Әр оқушы өз ойын айтады.Өзін,жұбын,тобын бағалайды. Оқушылар толтырылған стикерлерді тақтаға іледі.
| стикер |

2-сыныпқа арналған сабақ жоспары. Жұма. (15.99 KB)

