Меню
Разработки
Разработки  /  Математика  /  Уроки  /  5 класс  /  Додававння і віднімання дробів з однаковими знаменниками

Додававння і віднімання дробів з однаковими знаменниками

Материал на украинском языке.
Разработка урока с целью научить решать задания с дробями, к уроку прилагается презентация.
05.02.2013

Описание разработки

Мета: 

  • Вдосконалювати уміння учнів додавати, віднімати, порівнювати звичайні дроби, розв’язувати задачі на додавання і віднімання дробів;
  •  Розвивати логічне мислення, культуру математичної мови і запису;
  • Виховувати інтерес до математики, взаємодовіру, посилювати між предметну інтеграцію.

Обладнання: картки, епіграф, робочі зошити, підручник, інтерактивна дошка, презентація в програмі Power Point, Картки для команд

Очікувані результати: 

Після уроку учні зможуть:

  1. Розв’язувати задачі на знаходження дробу від числа, числа за значенням дробу;
  2. Розв’язувати задачі та вправи на додавання і віднімання дробів з однаковими знаменниками;
  3. Скоригувати свої знання та вміння з розділів теми;
  4. Познайомитись з історичним матеріалом, повторити прислів’я.

Епіграф:  Математика вчить мислити й разом з тим вселяє віру в безмежні сили людського розуму. Вона виховує волю і характер.

В.О.Сухомлинський.

Тип уроку: застосування вмінь і навичок.

Вид уроку: ігрове заняття

План уроку (Слайд4)

1. Повторення теоретичного матеріалу.

2. Дидактична гра “Чарівні числа”.

3.  Хвилинка відпочинку: гра “Овації”.

4. Розв’язання задачі стародавнього Єгипту.

5. Домашнє завдання.

6. Підсумок уроку.

Хід уроку.

І .Актуалізація опорних знань.

Пригадати деякий теоретичний матеріал, попрацювати з сигнальними картками та інтерактивною дошкою.

Усні вправи:

  1. Яке з чисел потрібно виключити і чому? (Слайд 5)
  2. Який дріб називається правильним, неправильним?
  3. Кодовані завдання: (Слайд 6)  виписати по порядку неправильні дроби та їх відповідні літери

л

д

с

н

к

в

т

ю

і

й

2/5

11/20

4/1

20/36

4/10

20/16

3/12

1/7

14/3

23/5

 

  1. Виписати по порядку правильні дроби та їх відповідні літери

р

д

б

о

З

л

у

о

м

і

2/5

10/3

17/10

11/15

17/25

21/4

4/7

16/16

8/12

23/20

 

  1. Випиши правильні вирази

к

м

ю

а

ф

й

58/60 <57/60

 

5/5=1

5/2=2

5/7<9/7

1/4>3/4

8/2>8/6

 Отримаємо вислів СВІЙ РОЗУМ МАЙ (Слайд 7)

  1. Як порівняти дроби з однаковими знаменниками?
  2. Як порівняти дроби з однаковими чисельниками?
  3. Як знайти дріб від числа та число за значенням дробу?

ІІ. Дидактична гра «Чарівні числа».

Сьогодні перед уроком до школи завітав листоноша і приніс купу телеграм, а одна дісталась і нам з вами, тут є прохання допомогти Івану Царевичу визволити свою кохану Олену Прекрасну з рук Кощія Безсмертного. А наша задача полягає в тому, щоб розв’язати приклади та знайти чарівні числа. Клас поділяється на дві команди. Повідомляються правила гри.

В якомусь царстві, у деякій державі жив собі Іван Царевич, і було в нього три сестри. Батько і мати їхні померли. Видав Іван Царевич сестер заміж  і цілий рік жив один. Засумував він і вирушив у мандри. Дорогою зустрів Олену Прекрасну. Вони покохали один одного, але злий Кощій Безсмертний викрав Олену Прекрасну. Іван Царевич взяв вірних воїнів і поїхали вони визволяти кохану.

Під’їхали вони до річки, а там величезний камінь перекриває дорогу до мосту. На камені написано приклади.

Якщо команда правильно розв’яже приклад, то камінь «звільнить дорогу».

Картка із завданням

І команда:

3/29+6/29-8/29;

29/64-14/64-9/64.

ІІ команда:

19/25+4/25-22/25;

34/39-15/39-8/39.

Довго їхали вони лісом, поки дорога не привела їх до хатинки Баби -Яги.  Баба-Яга давно ворогувала з Кощієм Безсмертним, і тому погодилася допомогти Івану Царевичу, але тільки за умови, що його воїни розв’яжуть логічні вправи.

 Кожна  команда виконує своє завдання в зошиті, а біля дошки – по одному гравцю від команд.

Презентация Действия с дробями

 Завдання: вставити пропущене число (Слайд 8) .

Оскільки з цим завданням всі впоралися, то Баба-Яга вирішила дати ще одне завдання. (Слайд 9) .

На прощання розповіла Баба-Яга Івану Царевичу про те, де знаходиться сила Кощія Безсмертного, але чорний ворон підслухав цю розмову і сповістив Кощія, той підстеріг Івана Царевича та його воїнів, схопив їх і кинув до підземелля.

Щоб визволити полонених вам потрібно  розв’язати по чотири рівняння кожній команді, корені цих рівнянь є чарівними числами, спів ставити їх з буквами і отримати чарівне слово, щоб вийти з підземелля.

Картка із завданням

І команда:

  1. 4/15+х=11/15;
  2. Х-4/35=12/35;
  3. 52/63-х/63=25/63;
  4. (12/13+х)-5/13=9/13.

ІІ команда:

  1. 7/10+х=9/10;
  2. 16/21-х=9/21;
  3. х/38+14/38=23/38;
  4. (х-21/31)+14/31=25/31.

Коди відповідей (записи на дошці)

АР

ЗД

ЗВ

ОР

АГ

ОВ

‘Я

6/15

7/15

25

16

25/9

27

2/13

 

ЗД

АП

ОР

МА

ОВ

ВІ

’Я

2/10

45/31

7/21

2/61

9

9/38

32/31

Отже, чарівним словом є слово ЗДОРОВ’Я.

Іван Царевич сказав чарівне слово, назвавши корені рівнянь, і вони вийшли з підземелля. Зупинився ІванЦаревич перед  брамою палацу і вона відкрилася.

Але щоб визволити Олену Прекрасну кожному воїну потрібно було сказати по одному прислів’ю, яке пов’язане з ключовим словом.

Давайте їм допоможемо.

Вправа  «Мозковий штурм».

Звільнив Іван Царевич Олену Прекрасну І того самого дня вони справили весілля.

Так здоров’я треба берегти, бо його дуже важко відновити. А ви все робите, щоб зберегти здоров’я?

Давайте трошки відпочинемо та пограємо в гру « ОВАЦІЇ» (Слайд 10) .

ІІІ. Розв’язування задач.

А зараз я вам пропоную розв’язати одну стародавню задачу: математики стародавнього Єгипту замість звичайних для нас знаків «+», «-» використовували знаки (ноги, що йдуть). Зараз ви зможете дізнатись, яку із дій позначали цими знаками. Серед поданих рівностей одна неправильна, інші правильні. З’ясуйте, яка дія позначається яким знаком? (Слайд 11) .

ІV. Домашнє завдання .

Знайти цікаву стародавню задачу та представити її розв’язок.

V. Підсумок уроку.

Підсумок уроку можна представити у вигляді тесту з подальшою взаємоперевіркою (робота в парах), а також запропонувати дітям  скласти з поданих дробів вираз (Слайд 12) .

Содержимое разработки

  УРОК МАТЕМАТИКИ  У 5 КЛАСІ   ТЕМА: ВЧИТЕЛЬ: Савченко О.М.

УРОК МАТЕМАТИКИ У 5 КЛАСІ

ТЕМА:

ВЧИТЕЛЬ:

Савченко О.М.

Математика вчить мислити й разом з тим вселяє віру в безмежні сили людського розуму. Вона виховує волю і характер.  В.О.Сухомлинський.

Математика вчить мислити й разом з тим вселяє віру в безмежні сили людського розуму. Вона виховує волю і характер. В.О.Сухомлинський.

 ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ДРОБІВ З ОДНАКОВИМИ ЗНАМЕННИКАМИ . (УРОК - ГРА)

ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ДРОБІВ З ОДНАКОВИМИ ЗНАМЕННИКАМИ .

(УРОК - ГРА)

ПЛАН УРОКУ 1. Повторення теоретичного матеріалу. 2. Дидактична гра “Чарівні числа”. 3. Хвилинка відпочинку: гра “Овації”. 4. Розв’язання задачі стародавнього Єгипту. 5. Домашнє завдання. 6. Підсумок уроку.

ПЛАН УРОКУ

  • 1. Повторення теоретичного матеріалу.
  • 2. Дидактична гра “Чарівні числа”.
  • 3. Хвилинка відпочинку: гра “Овації”.
  • 4. Розв’язання задачі стародавнього Єгипту.
  • 5. Домашнє завдання.
  • 6. Підсумок уроку.
ЯКЕ З ЧИСЕЛ ПОТРІБНО ВИКЛЮЧИТИ?

ЯКЕ З ЧИСЕЛ ПОТРІБНО ВИКЛЮЧИТИ?

Кодовані завдання:  склади вислів № 1. Випиши неправильні дроби та їх відповідні літери. Свій № 2. Випиши правильні дроби та їх відповідні літери. Розум № 3. В ипиши правильні вирази. Май

Кодовані завдання: склади вислів

  • № 1. Випиши неправильні дроби та їх відповідні літери.
  • Свій
  • № 2. Випиши правильні дроби та їх відповідні літери.
  • Розум
  • № 3. В ипиши правильні вирази.
  • Май
Вставте пропущене число 100 160 ? 60

Вставте пропущене число

100

160

?

60

ЯКЕ ЧИСЛО ПРОПУЩЕНО? ?

ЯКЕ ЧИСЛО ПРОПУЩЕНО?

?

ГРА “ОВАЦІЇ” ВРАНЦІ РОБИТЬ ЗАРЯДКУ; МАЄ ЗДОРОВЕ ПОЧУТТЯ ГУМОРУ; ДОТРИМУЄТЬСЯ ПРИНЦИПІВ ЗДОРОВОГО ХАРЧУВАННЯ; БАЖАЄ ЗДОБУТИ НОВІ ЗНАННЯ З МАТЕМАТИКИ; НЕ МАЄ ШКІДЛИВИХ ЗВИЧОК.

ГРА “ОВАЦІЇ”

  • ВРАНЦІ РОБИТЬ ЗАРЯДКУ;
  • МАЄ ЗДОРОВЕ ПОЧУТТЯ ГУМОРУ;
  • ДОТРИМУЄТЬСЯ ПРИНЦИПІВ ЗДОРОВОГО ХАРЧУВАННЯ;
  • БАЖАЄ ЗДОБУТИ НОВІ ЗНАННЯ З МАТЕМАТИКИ;
  • НЕ МАЄ ШКІДЛИВИХ ЗВИЧОК.
ІСТОРИЧНА ДОВІДКА 1. 2. 3. 4.

ІСТОРИЧНА ДОВІДКА

1.

2.

3.

4.

СКЛАДІТЬ ДЕЯКИЙ ЧИСЛОВИЙ ВИРАЗ З ЧИСЕЛ ЗНАЧЕННЯ ЯКОГО ДОРІВНЮЄ

СКЛАДІТЬ ДЕЯКИЙ ЧИСЛОВИЙ ВИРАЗ З ЧИСЕЛ

ЗНАЧЕННЯ ЯКОГО ДОРІВНЮЄ

-75%
Курсы повышения квалификации

Методы решения функциональных уравнений и неравенств

Продолжительность 72 часа
Документ: Удостоверение о повышении квалификации
4000 руб.
1000 руб.
Подробнее
Скачать разработку
Сохранить у себя:
Додававння і віднімання дробів з однаковими знаменниками (0.42 MB)
