Бекітемін:
Оқу ісінің орынбасары Сейтова Л.А.
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
| Бөлім: | Көлік және жол белгілері | ||||
| Күні 02.02 | Класс:5 | ||||
| Сабақтың тақырыбы | Жол белгілерін білеміз бе? | ||||
| Жүзеге асатын оқу мақсаттары | 5. Т\А3 Тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсіну , негізгі және қосымша ақпаратты анықтау | ||||
| Сабақтың мақсаты | Оқушылардың барлығы мынаны орындай алады: Мәтін мазмұнын айтады. Әртүрлі мәтінді ажыратады Оқушылардың көбісі мынаны орындай алады: Мәтіндегі ақпаратты түсінеді.мәтін жанрын анықтайды.. Оқушылардың кейбіреуі мынаны орындай алады: Мәтіннің мазмұнын түсінеді, негізгі және қосымша ақпаратты анықтап, әртүрлі жанрдағы мәтіндерді талдайды. | ||||
| Бағалау критерийлері | Мәтіндегі негізгі және қосымша ақпаратты анықтайды | ||||
| Тілдік міндеттер | Лексикалық минимум Жол белгілер, бағдаршам, стоп, жүргінші Сөйлеу мәдениетін жетілдіру үшін қолдануға ұсынылған тілдік оралымдар Менің ойымша, біріншіден, қорытындылай келе т.б. | ||||
| Пәнаралық байланыс | Музыка,сурет | ||||
| Құндылықтар | Қауіпсіздік шараларын сақтауға баулу | ||||
| Осыған дейін меңгерілген білім | Иллюзия өнері | ||||
|
| |||||
| Жоспарланатын уақыт | Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер | Дереккөздер | |||
| Сабақтың басы
| Тренинг «Менің көршімнің айтатын сөзі...» Ауызекі сөйлеу стилі дегенді қалай түсінеміз? Жазбаша стиль дегенді қалай түсінеміз? | Жүрек Әңгімелесу слайд | |||
| Сабақтың ортасы
| Тыңда. Түсін Айт стратегиясы. Мәтінді мұқият тыңдап , негізгі және қосымша ақпаратты айт Дескриптор
«Автор орындығы» Қалаулары бойынша 1-2 оқушы жазғандарын ортаға шығып оқиды.Қалғандары бағалайды. Тапсырма.Суреттегі жол белгілерінің ішінен өзің білетін белгілерді таңдап ал. Суретін сал. Мағынасын түсіндіріп жаз. « Еркін жазу» стратегиясы «Жол белгілерін білудің қандай маңызы бар?» деген сұраққа шағын мәтін жазу | Аудиозапись Автор орындығы Ән Сурет
| |||
| Сабақтың соңы
| Рефлексия Үштік түйін Сәттілік Сәтсіздік Даму Оқушылар мұғалімге кері байланыс береді. Жазбаша немесе ауызша беруге болады. |
| |||
|
Қосымша ақпаратҮйге тапсырма: 5 тапсырма | |||||
| Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз? | Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз? | Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік ережелері АКТ-мен байланыс | |||
| Оқушылар жұппен жұмыс жасайды. Жұмыс барысында мұғалім сыныпты аралап, оқушыларға көмек көрсетіледі.Оқушыларды қолдап, мадақтап отыру ескеріледі.Қабілеті жоғары оқушыларға синонимдерді анықтау, креативтік танытып өзіндік стильмен қысқартып жазу ұсынылады. | Мұғалім оқушылардың іс-әрекетін бақылап, топтарды аралап жүреді. Сабақ соңында кері байланыс алады. | Тақырып тарих пәнімен байланысты. Оқушылараға елтану әрі тарихи материал ұсынылады. Кабинетте оқушылардың сынып ішінде еркін қозғалуына және бір-бірімен жақын қарым-қатынас жасауына жағдай жасалған. Мұғалім сабақта оқушылардың бір-бірінің пікіріне сыйластықпен қарауын қадағалайды, уақытты тиімді қолдануға үйретеді. Тапсырмалар орындау барысында уақытты қадағалап отырады. | |||
| Ойлану Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары жүзеге асырымды болды ма? Бүгін оқушылар нені үйренді? Сыныптағы оқу атмосферасы қандай болды? Дифференциацияны жүзеге асыру қолымнан келді ме? Мен жоспарланғануақытымды ұстандым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен? | Төменде берілген бөлімді осы сабақ туралы ойларыңызды жазу үшін пайдаланыңыз. Сол жақ бағанда берілген сабағыңызға қатысты ең маңызды сұрақтарға жауап беріңіз. | ||||
| Сабақтың басында ой қозғау арқылы сабақтың тақырыбына шығады. Оқушылар жұппен сұрақтарды талқылайды. Мақсатты жүзеге асыру үшін мәтін ұсынылады. Мәтінді ықшамдау үшін алдымен жаттығу жұмыстары орындалады. Мәтіндегі тірек сөздер мен тіркестерді анықтай отырып, негізгі идеясын түсінеді. Кейбір сөздерді синонимдермен алмастырады. Оқушылардың белгілі бір нәтижеге жетуі үшін үжұмыс алгоритмі ұйымдастырылады. Жұппен жұмыс кезінде оқушылар бір-бірімен кеңесе алады. Дифференциация деңгейлік тапсырмалар арқылы жүзеге асырылды.Қабілеті жоғары оқушылар өзіндік стильмен креативті ықшамдап жазады. | |||||
| Жалпы баға Сәтті өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (сабақ беру және оқытуға қатысты)? 1:Топтық жұмыс 2:Бағалау Қандай екі нәрсе сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (сабақ беру және оқытуға қатысты)? 1: Белгіленген уақыт бойынша жұмыс жасау 2:Белсенді әдістерді қолдану Осы сабақ барысында сынып немесе жеке оқушылар туралы менің келесі сабағыма дайындалу үшін қажет болуы мүмкін қандай ақпарат алдым? Дифференциациялық тапсырмалар дайындау
| |||||


Жол белгілерін білеміз бе? (19.35 KB)

