Меню
Разработки
Разработки  /  История  /  Уроки  /  11 класс  /  Ұлт-азаттық көтеріліс

Ұлт-азаттық көтеріліс

Краткосрочное планирование по истории Казахстана в 11 классе

20.04.2017

Содержимое разработки



Сабақ: Қазақстан тарихы

Мектеп: «Л.Жолдасов» ЖОМ

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні: А.Шайдозимов

Сынып: 11 -сынып

Қатысқандар:

Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы:

Ұлт-азаттық көтеріліс

Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары

Оқушылар 1916 жылғы ұлт-азаттық көтерілісті қарастырады,тарихи деректерді анықтай алады,әр кезеңде өткен көтерілісті анықтап маңызын түсіндіреді.

Сабақтың мақсаттары

(Табыс критерийлері)

Барлық оқушылар орындай алады:

Оқушылар көтерілістің жалпы қашан басталып, қашан аяқталғанын біледі.

Оқушылардың көпшілігі орындай алады:

Оқушылар көтерілістің барысын талдай алады.

Кейбір оқушылар орындай алады:

Оқушылар көтерілістің СТО арқылы тарихи оқиғаны өз көзқарасы бойынша дәлелдер келтіре алады,маңызын түсіндіреді.

Тілдік мақсат

Оқушылар орындай алады:

Тақырып бойынша әңгіме құрастыра алады, сұрақтарға жауап бере алады, талқылай алады, бейнелі жадысын дамыта алады.

Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер:

Ұлтаралық қатынас; дала стратегиясы ;

Диалог құруға арналған пайдалы тіркестер

Бұл сөздерді кім айтқан?

«Жұрт сендей соғылды, түнде –ұйқыдан, күндіз күлкіден айрылды» М.Дулатов

«Қазақ ұлтының өмір сүруінің өзі проблемаға айналды» А.Байтұрсынов

«Арым –жанымның садағасы, ешкімді де айтпаймын» Бекболат Әшекеев

Талқылауға арналған тапсырмалар

Жетісудағы көтеріліс

Торғайдағы көтеріліс

Көтерілістің жеңілу себебі, қорытындылары және тарихи маңызы

Амангелді Иманов туралы деректермен жұмыс

Бекболат Әшекеевтің ерлігі туралы

ишара:

Қимыл қозғалыс

Алдыңғы оқу:

1916 жылғы ұлт-азаттық көтеріліс

Жоспар

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар, қолданылатын стратегиялар

Басталуы:

5 мин

Ұйымдастыру кезеңі

Оқушылар бір-біріне

тілек айту арқылы ынтымақтастық атмосферасын орнату.

Сыныпты мозаика әдісі арқылы топтарға біріктіру.

I топ – Жетісудағы көтеріліс

II топ – Торғайдағы көтеріліс

III топ – Көтерілістің жеңілу себебі, қорытындылары




Тұлғалардың суреттері



Ортасы

15 мин.

Ой қозғау.

Сұрақ – жауап арқылы диалогқа түсіру

Топ басшының бағалауы.

1-тапсырма

I топ – Амангелді Иманов туралы

II топ-Бекболат Әшекеев туралы

IІІ топ – Көтерілістің тарихи маңызы

Дескрипторлар:

1.Көтерілістің қай кезеңде өткенін атай алады.

2. Көтеріліс басшылары туралы әңгімелей алады.

3.Көтерілістің сипатын, барысын, тарихи маңызын түсіндіре алады

Топтар бірін – бірі бағалау

«Миға шабуыл» әдісі

АКТ

Бағалау парағы


Ойлан,бірік,бөліс.

Плакат,маркерлер,суреттер,тақта,стикерлер, ноутбук,фонопроектор

Көтеріліс туралы бейне ролик

3 мин

Сергіту сәті. Бүгін бақытты күн

АКТ


Проблемалық сұрақ Бүгінгі күні біз Амангелді мен Бекболат батырға алғыс айталамыз ба? Олардың қандай ортақ қасиеттерін өз бойларыңа алар едіңдер?


10 мин







Бағалау критерийі:

Сұрақтарға нақты жауап береді.

2-тапсырма.

І-топ Т кестесі

ІІ-топ Жылдар оқиғалар сәйкестендіру.

ІІІ-топ Семантикалық карта.

ІV-топ Есімдер мен оқиғаларды сәйкестендіру.

Дескрипторлар:

  • қарапайым пікірлерін білдіре алды;

  • пікірлерін дәлелдей алды;

  • шешім қабылдай алды.

«Попкорн» әдісі

Дәптер,А4 суреттер мен портреттер

Соңы

7 мин

Қорытынды (бекіту)

Мен бүгінгі сабақтың тақырыбын өте жақсы түсіндім.

Мен сабақтың тақырыбын жақсы түсіндім,алайда сұрақтарым бар.

Мен сабақтың тақырыбын түсінбедім.

«Бағдаршам» әдісі


Қосымша ақпарат : Ұрпақтар сабақтастығы : Атасы Иман батыр- Кенесары көтерілісіне қатысқан

Амангелді Иманов – 1916 жылғы ұлт-азаттық көтерілістің басшысы

Баласы Рамазан Амангелдиев – ҰОС Мәскеу түбіндегі шайқасқа қатысып, Серпухов түбіндегі Воронино қыстағындағы шайқаста 13 фашистің көзін құртып, өзі де қаза тапты. Міне, үш ұрпақ өкілдері Отан үшін от кешті.



Саралау – оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түсіндіресіз?

Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Пәнаралық байланыс – Денсаулық және қауіпсіздік, АКТ-мен байланыс. Құндылықтармен байланыс (тәрбие элементі).

А деңгейіндегі оқушыларға қосымша суреттер, тірек сызбалалар беру;

С деңгейіндегі оқушылардан берілген тапсырмаларды өмірмен байланыстыруын сұрау.

Сабақ барысында оқушылардың топтық жұмысқа қатысуын «түртіп алу»,барлық оқушылардың оқу үдерісіне тартылуын бақылаймын.

Қазақ әдебиеті, дүниежүзілік тарих,география. Өз елінің тарихын құрметтеуге тәрбиелеу.




Рефлексия Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті? Жоспарланған саралай жақсы іске асты ма? (тапсырмалар сәйкес болды ма?) Уақытты қалай пайдаландым? Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге?



Қорытынды бағалау

Ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)

1:

2:

Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқыту мен оқуға қатысты)?

1:

2:

Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпарат білдім?

1:

2:







-75%
Курсы профессиональной переподготовке

Учитель, преподаватель истории

Продолжительность 300 или 600 часов
Документ: Диплом о профессиональной переподготовке
13800 руб.
от 3450 руб.
Подробнее
Скачать разработку
Сохранить у себя:
Ұлт-азаттық көтеріліс (20.75 KB)
