Меню
Разработки
Разработки  /  Физкультура  /  Уроки  /  7 класс  /  Төменгі сөрелік қалыптан 30 метрге жүгіру

Төменгі сөрелік қалыптан 30 метрге жүгіру

Саба?ты? б?лімі: Же?іл атлетика

Саба?ты? та?ырыбы: Т?менгі с?релік ?алыптан 30 метрге ж?гіру

Саба?ты? міндеті: а) Т?менгі с?реге отыруды жетілдіру

?) Т?менгі с?реден 30 метрге ж?гіру

б) Эстафеталы? ойындар ж.л элементтерімен Саба?ты? ма?саты: О?ушыларды шапша?дылы?а,шыдамдылы?а,т?зімділікке т?рбиелеу Саба?ты? ?дісі: с?з ?олдану, к?рсету,жарыс.

Саба?ты? формасы: ж?пты?,топты?

?атынасты класс: 7 «е» ер балдар

?ткізілетін орны: Спорт ала?ы:

?ткізілетін к?ні: 05.09.2016 ж

Керекті ??рал жабды?тар: жалауша,секундомер,ыс?ыры?,фишкалар.

24.04.2017

Содержимое разработки

















Ашық сабақ

Сабақтың тақырыбы: Төменгі сөрелік қалыптан 30 метрге жүгіру



Дене тәрбиесі пәні мұғалімі : М.Қазиев























266 мектеп –лицей 2016 жыл



Сабақтың бөлімі: Жеңіл атлетика

Сабақтың тақырыбы: Төменгі сөрелік қалыптан 30 метрге жүгіру

Сабақтың міндеті: а) Төменгі сөреге отыруды жетілдіру

ә) Төменгі сөреден 30 метрге жүгіру

б) Эстафеталық ойындар ж.л элементтерімен Сабақтың мақсаты: Оқушыларды шапшаңдылықа,шыдамдылықа,төзімділікке тәрбиелеу Сабақтың әдісі: сөз қолдану, көрсету,жарыс.

Сабақтың формасы: жұптық,топтық

Қатынасты класс: 7 «е» ер балдар

Өткізілетін орны: Спорт алаңы:

Өткізілетін күні: 05.09.2016 ж

Керекті құрал жабдықтар: жалауша,секундомер,ысқырық,фишкалар.

Сабақтың бөлімі

Сабақтың мазмұны

Уақыт мөлшері

Әдістемелік нұсқаулар..

















Кіріспе дайындық бөлімі:

13-15 мин

1.Сапқа тұрғызу,рапорт қабылдау, сәлемдесу,сабақтың мақсаты міндеттерін түсіндіру.

2.Саптағы жаттығулар.оңға,солға,артқа бұрылу.

3.Жүру жаттығулары. Екі қолды жоғары көтеріп аяқтың ұшымен,қолды желкеде ұстап өкшемен,Қол белде ұстап табанның ішімен және сыртымен жүру.Қол белде жартылай отырып жүру.Қол желкеде толық отырып жүру.

4.Жәй жүгіру. Оң қапталмен қолды алдыға,сол қапталмен қолды артқа айналдыру.Оң қапталмен және сол қапталмен аяқты қайшылап жүгіру.

Тізені көтеріп жүгіру,аяқты артқа тастап жүгіру.Жылдамдықпен жүгіру.

5.Жәй жүру алаңның ортасынан төрт қатар сап түзеу.

6.Жалпы дене дамыту жаттығулары.

-б.қ.а.а.и.к. қол белде басты оңға 4 рет солға 4 рет айналдыру.

-б.қ.а.а.и.к. қолдың басы иықта 4 рет алға,4 рет артқа айналдыру.

-б.қ.а.а.и.к. оң қолды 4 рет, сол қолды 4 рет көтеріп қайшылау.

-б.қ.а.а.и.к. қол кеуде алдында 1-2 жазбай сермеу,3-4 жазып сермеу.

-б.қ.а.а.и.к. оң қол жоғарыда сол қол белде 1-2 оңға иілу,3-4 солға иілу

-Аяқтың арасын алшақ ұстап бір оң аяққа отыру ,екі ортаға ,үш сол аяққа отыру.

-Қолдың басы тізеде 4 рет ішке,4 рет сыртқа айналдыру.

-Оң аяқпен 10 рет, сол аяқпен 10 рет,қос аяқпен 10 рет секіреміз.

Дем алу дем шығару 4 қатардан бір қатар

сап түзеу



1 мин


20-30 сек


2 мин




5 мин






20-30сек



6-7 рет


6-7 рет


6-7 рет


6-7 рет


6-7 рет


4-5 рет


6-7 рет


4-5рет

Оқушылардың спорттық киіміне және бұйрықты дұрыс орындалуына көңіл бөлу.

Бұйрықты дұрыс орындалуын қадағалау.


Денені тік ұстау,басты көтеруге назар аудару.


Қолды шынтақтан жазып ұстау,аяқты тізеден бүкпеу,

Ара қашықтық сақтап бір-біріне кедергі жасамай орындау.



Арақашықтық сақтап тоқтау.





Денені тік ұстау,басты толық айналдыру


Денені тік ұстау,иықты толық айналдыру


Қолды шынтақтан жазып орындау


Қолды жанға тік жазып орындау


Денені толық 90 гр бұру

.

Сабақтың бөлімі

Сабақтың мазмұны

Уақыт мөлшері

Әдістемелік нұсқаулар.







Негізгі бөлім 25-27 мин


Төменгі сөреден шығу;

Оқушыларды екі топқа бөліп сызық бойына орналастыру:

Сызық бойынан бір табан өлшеп ,өкше тұсқа күш алатын аяқты қойып,екінші аяқты өкше тұсқа орналастырып,аяқ арасын жұдырық сиатындай ашамыз,екі қолды ашып сызық бойына үлкен саусақты өз алдына келесі саусақтардың біріктіріп ,иықты сызық бойына шығарып сөреде отырамыз. «Дайындал» деген уақытта жамбасты көтеріп жүгіруге дайын тұрамыз, «жүгір» деген уақытта жүрелеп барып тұрып жүгіреміз.

Төменгі сөреден 30 метрге жүгіру

Екі оқушыдан белгіленген жерден 30 метрге жүгірту.


Эстафеталық ойындар ж.л элементтерімен






10 мин











10 мин





5 мин

Оқушылар ысқырық арқылы орындату.

Оқушылардың сөреде отруын қадағалау,қателіктерін ескерту,түзеп отыру.

Оқушыларды өз беттерінше жұмыс істету


Оқушылар жүгіру кезінде мұқият бұйрықты тыңдап ,әр жүгіруші бала өз белгіленген алаңымен сызықтан шықпай жүгіру қажет,мәреден бар жылдамдықпен жүгіріп өту қажет.


Оқушыларды екі топқа бөліп әртүрлі элементтерді орындату арқылы жарыстыру





Қортынды бөлім

5 мин



Оқушыларды сапқа тұрғызып ,жәй жүру арқылы тыныс алу жаттығуларын.

Сабақты қортындылау

Оқушыларды бағалау

Үйге тапсырма беру

Оқушылармен қоштасу.




5 мин



Сабақ барысындағы қателіктерін айту.

Жақсы орындаған оқушыларды бағалау.


Ескертулер жасау.




-80%
Курсы дополнительного образования

Основы правильного питания

Продолжительность 72 часа
Документ: Cвидетельство о прохождении курса
4000 руб.
800 руб.
Подробнее
Скачать разработку
Сохранить у себя:
Төменгі сөрелік қалыптан 30 метрге жүгіру (21.27 KB)
