Маңғыстау облысы
Мұнайлы ауданы
Облыстық семинар
Тақырыбы: «Білім мазмұнын жаңарту жағдайындағы жаратылыстану,математика, дүниетану пәндерінің білім беру бағдарламаларының ерекшеліктері»
Сабақтың тақырыбы: «Мекетеп ережелері»
Пәні: Дүниетану
Сыныбы: 1 «к»
Мұғалім: Ордабаева Раушан
2017 -2018 оқу жылы
Сабақтың тақырыбы Күні: 24.10.2017ж Сыныбы: 1 «к» | Мектеп ережелері | Мектеп: №6 |
Қатысқандар саны: | Мұғалім: Ордабаева Раушан | |
Оқу мақсаты
Сабақ мақсаты
Бағалау критерийлері | Оқушылардың басым бөлігі өз тәртіп ережелерін үйрену. Мектеп ережелерін сақтауға үйретеді.
1.1.2.3 мектептегі тәртіп ержелерін сақтау маңыздылығын түсіндіру.
| |
Жеке, топтық тапсырмаларды орындай алады. Мектеп және сынып ережелерін біледі. | ||
Тілдік мақсаттар | Тәртіп - поведение - behavior Ереже – правила - ruls Мектеп –школа - school Сөздерді үш тілде айтып үйренеді. | |
Ресурстар | Оқулық, суреттер, топқа бөлуге арналған кесте қағаздар, топтық тапсырмалар, кері байланыс, стикер, т.б. | |
Әдіс- тәсілдер | Сұрақ - жауап, түсіндіру, ойын. | |
Пәнаралық байланыс | Математика, қазақ тілі. | |
Сабақтың басы
5 минут
| 1. Психологиялық дайындық. Сәлемдесу. Үлкенге де «сіз» Кішіге де «сіз» Құрметпенен сіздерге Бас иеміз біз. Топқа бөлу: І - «мектеп» ІІ - «сынып» ІІІ - «ереже» ІV – «тәртіп»
2.Үй тапсырмасын тексеру. «Бәйге» ойыны.
4 3 2 1
І - топ: Мектепте қандай бөлмелер бар? ІІ – топ: Мектепте кімдер жұмыс істейді? ІІІ – топ: Мектеп бөлмелері не үшін қажет? ІV – топ: Кітапханада кім жұмыс істейді? | |
Кіріспе
Тірек сөз
Пәнаралық байланыс Математика:
Бағалау
Кері байланыс
Қорытынды | 3. Ыбырай Алтынсарин түсінік беру.
Тәртіп - поведение - behavior Ереже – правила - ruls Мектеп –школа - school 4. Ережелер: жұптық ұмыс 1. Мектеп ережелері деген не? 2. Ережелер не үшін қажет? 3. Ережелерді сақтамасақ не болуы мүмкін?
5. Үзілісте «Сиқырлы қорап» 1. Суреттегі оқушылардың қандай қасиеттерін байқадың? 2. Олардың қайсысы тәртіп сақтамады? 3. Тағы қандай сынып ережелерін білесіздер? 4. Біздің мектеп неше қабаттан тұрады?
Сергіту сәті: «Алтын ұям - мектебім» 6. Суретпен жұмыс 7. Ойын: «Жағымды және жағымсыз» Ойын барысы: қарама қарсы тұрған екі қабырғаға «жағымды дәне жағымсыз» деген жазулары бар тақтайшалар ілінеді. Мұғалім оқушыладың мектептегі әрекеттерін атайды. Оқушылар орындарынан тұрып жылдам тиісті тақтайшаның жанына баруы тиіс. 8. Шығармашылық жұмыс: «Орындап көр» Сынып ережелерін құрастыр. Оны сыныптастарыңмен талқыла. Басты ережелерді тыңда. (оқушылар тапсырмаларды постерлерге қорғайды)
Өзін - өзі бағалау
«Бас бармақ» әдісі. Бүгін не үйрендік? Нені білмедім? |