| Бекітемін: | Оқу ісінің меңгерушісі: А.Молдабаева | |||||||
| Мұғалімі: | Орынбаева М | |||||||
| Мерзімі: | 08.11.2016 ж | |||||||
| Сынып | 4 «А» | |||||||
| Пәні: | Қазақ тілі | |||||||
| Тақырыбы: | Сөз тіркесі № | |||||||
| Негізгі түйінді идея: | Сөздердің байланысын сұрақ қою арқылы анықтау | |||||||
| Оқу мақсаттары: | Барлық оқушылар: Сөйлемдегі тұрлаусыз, тұрлаулы мүшелерді анықтайды | |||||||
|
| Оқушылардың басым көпшілігі: Сөйлемді сөйлем мүшелеріне талдайды. | |||||||
| Жекелеген оқушылар:Сөйлемнен сөз тіркесін анықтайды. | ||||||||
| Негізгі сөздер мен тіркестер: | ||||||||
| Табыс критерийлері | ||||||||
| Барлық оқушылар | Көпшілік оқушылар | Жекелеген оқушылар | ||||||
| Сөйлемдегі тұрлаусыз, тұрлаулы мүшелерді анықтайды | Оқушылардың 60 пайызы 20 минуттың ішінде сөйлемді сөйлем мүшелеріне талдайды. | 40 пайыз оқушы 20 минут ішінде сөйлемнен сөз тіркесін анықтайды. | ||||||
| Сабақ кезеңдері | Уақыт | Мұғалімнің әрекеті | Оқушының әрекеті | бағалау | Ресурс тар | |||
| Кіріспе
| 5 мин
| 1.Ұйымдастыру кезеңі А)Психологиялық ахуал қалыптастыру үшін мұғалім оқушылармен амандасады,сергіту сәтін жасайды. Б)Топқа бөлу Үй жұмысы: 8-жаттығу
| Сөздер арқылы арқылы 4 топқа бөлінеді.
«Менің Отаным -Қазақстан» эссе жазады. |
Жұлдызша | түрлі түсті қағаз дар
| |||
| Ой қозғау | 2 мин | «Сөздер банкісі»
| Берілген сөздер арқылы сөз тіркесін құрайды. | Мадақ тау | Үлестірме қағаз | |||
| Іс-әрекет
| 33 мин | Жаңа сабақ 9-жаттығу Үй-кең үй Өшіргіш-өшіргішпен өшіру Бару-жайлауға бару Пәтер-екінші пәтер
10-жаттығу Ашық аспан,ақылды кісі,бір бала,жетінші үй,мектепке бар,ағаштың жапырағы,Әуезов көшесі,тұнық су,төрт парақ.
11-жаттығу Сынып,шырын, аспан
Сергіту сәті
12-жаттығу Топық жұмыс 1.Мектептің ауласы,............................ 2.Терең көл,............................ 3.Екі ешкі,................................ 4,Ақыл айт, .........................
13-жаттығу Жұптық жұмыс Фишбоун Сөз тіркесі
Жеке жұмыс Ашық аспан,мектептің директоры,бес оқушы | Сөз бен сөз тіркесін салыстырады.
Сөз тіркесін құрап тұрған сөздер қай сөз таптарынан жасалғанын айтады.
Берілген сөздерден сөз тіркесін құрайды.
Қимылды жаттығу
Әр қатарға ұқсас сөз тіркесін толықтырып жаз.
Сөз тіркесі туралы қорытынды жаса.
Сөз тіркестерінен сөйлем құрастырады. | Мадақ тау
Жұлдызша
«Үздік нәтиже »
Жұлдызша
|
Оқулық
Кесте
Үлестірме қағаз
оқулық | |||
|
|
| Кейінгі оқу Үй тапсырмасы: 15-жаттығу | «Жұмбақ шешуін тап.Жұмбақтағы сөз тіркестерін кестеге толтыр. |
| оқулық | |||
| Рефлексия
| 5 мин | «Еркін микрафон» (ұнады, қажет, пайдалы, білдім, үйрендім, қызықтым, ұмтылдым, есте сақтадым) |
|
| стикер | |||
| Сабақтан кейін ойланатын сұрақтар | |
| Не сәтті болды? |
|
| Не сәтті болмады? |
|
| Нені жақсартуға болады? |
|
| Мен өз дағдыларымда нені дамыта алдым? Нені өзгертуге болады? |
|

Сөз тіркесі 1-9 жаттығу (17.57 KB)

