Қазақ тілі. ҚМЖ. 2б-сынып
Сабақтың тақырыбы: Сенбі
Сабақтың мақсаты: Сабақта үйренген жаңа сөздерді әр түрлі қатынасқа түсіре алады.
Жетістік критерийлері:
С. 1. Тақырыпқа байланысты сөздерден сөйлем құрастыра алады.
2.Төмен дәрежелі сұрақтарға жауап береді.
В.1.Шағын әңгіме құрастырады.
2.Бір – бірімен диалогқа түседі.
А.Жоғары дәрежелі сұрақтарға жауап бере алады.
2.Әңгіме құрастырып, мазмұнын айтады.
Негізгі деректер:Оқулық қазақ тілі, электрондық оқулық, 2сынып, А.Қайырбекова.
Интербелсенді тақта. Түрлі түсті маркерлер, А3 қағазы, бағалау парақтары, сурет қиықтары, ойыншықтар
Сабақтың әдіс –тәсілдері: «Карусель» әдісі, «Ой қозғау» әдісі
| Сабақ кезеңдері | Уақыт | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушылардың іс-әрекеті | Дерікті көздер |
| 1.Ұйымдастыру кезеңі:
|
| 1.Амандасады. 2.Психологиялықдайындық. 3.Сыныптағыкезекшіменсұхбатжүргізеді. -Бүгін сынып түгел ме? -Сабаққа дайындық қандай дәрежеде? |
Оқушылар қол алысып бір-біріне тілек айтады. /Шаттық шеңбері |
|
| Кіріспе бөлімі. Қызығушылықты ояту. Білу
| 5 мин | Карусель әдісі: - Сен қалай демаласың?демалыс орындарын ата. – Қандай? - Жұптасыңнан сұрашы? Сөзжұмбақ шешу | Оқушылар сұрақтарға жауап береді. жұптасымен сұхбатқа түседі | Интербелсенді тақта ,сөзжұмбақ
|
| Мағынаны тану Түсіну | 5 мин | Сабақтың жаңа сөздерімен таныстырады, сөз тіркестерін құрастырады. Сөздік: барамын қайда?
| Дәптерге жазады/жуан,жіңішке дыбыстарды ажыраталы/,сөз тіркестерін құрастырады. | Мультимедиалық құрал. Қазақ тілі. 2- сынып. А.Қайырбекова Алматы «Атамұра» 2013
|
| Қолдану | 8 мин | Оқушыларға мәтінді береді,аудартады. /126-бет 6-т-ма. Санамақ Ойланып бір алайық, Біз санамақ ойнайық. Бірінші күн – дүйсенбі, Жетінші күн – жексенбі. Ал санайық, санайық. Жақсы ойланып алайық. Басқа күндер атауын, Еске түсіріп алайық. Сергіту сәті | Мәтін бойынша берілген тапсырманы орындайды. Оқушы өзі оқиды, түсінеді. Жұппен алмасып,жұмыстарымен бөліседі. Оқушылар өзін, жұбын тексереді.
| Оқулық. Қазақ тілі. 2- сынып. А.Қайырбекова. Алматы «Атамұра» 2013 |
| Талдау | 12 мин | 1).127-бет 1-т-ма. Үлгі бойынша сөйлеп үйрену. Алтыншы күн – сенбі. 2).127-бет 2-т-ма Өлеңді жалғастырып оқу. 3).Сұраққа жауап беру 128-бет 3-т-ма 4).Үлгі б/ша сөйлеп үйрену. 129-бет 6-тма | Оқушылар өздері орындайды,жұппен ақылдасады,топта талқылайды. Бір-бірін бағалайды.
| Бағалау парағы |
| Жинақтау | 9 мин | Сабақтың тақырыбынан түсінгендерін постерге түсіртеді. Сенбі т/қа б/ты түсініктерін қағаз бетіне түсіреді. | Әр топ постер дайындайды,қорғайды.
| Түрлі түсті маркерлер, А3 қағазы, бағалау парақтары, сурет қиықтары |
| Бағалау | 3 мин | Оқушылардың бағалауын тыңдайды. Не білдім? Не білгім келеді ? Нені білемін ? сұрақтарына жауап беру үшін стикер толтыртады. | Әр оқушы өз ойын айтады.Өзін,жұбын,тобын бағалайды. Оқушылар толтырылған стикерлерді тақтаға іледі | Бармақтан шынтаққа дейін, стикерлер,бағалау парағы «+», «-«, «қызық» |


Сенбі. 2-сынып. Сабақ жоспары. (16.19 KB)

