Бекітемін: Мектеп директорының оқу ісі жөніндегі орынбасары Е. Байдрахманов
| Күні: 7.11. 2017ж Сынып: 1 «А» | Қатысқандар саны: 25 Қатыспағандар саны: |
| Пәні: | Сауат ашу |
| Мұғалімнің есімі: | Орныбаева М |
| Сабақтың тақырыбы: | Сыныптан тыс уақытта. Шш дыбысы мен әрпі № 50-сабақ |
| Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарла масына сілтеме) | 1.2.9.1 Әріптердітану, ажырату және оны дыбыспен сәйкестендіру. 1.2.1.2 Оқудың түрлерін қолдану 1.1.5.1 Түрлі жағдаяттарды этикет сөздерін қолдана білу. 1.3.11.1 Сөйлемді бас әріптен бастап жазып, сөйлем соңына тиісті белгілерін қою. |
| Сабақтың мақсаттары: | Барлық оқушылар: Ш ш дыбысының қатаң дауыссыз дыбыс екенін біледі. Оқушылардың асым көпшілігі: Берілген сөздерге дыбыстық талдау жасайды. Жекелеген оқушылар: Сызбаның тиісті сөздермен толықтыра алады. |
| Жетістік критерийлері | Айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады.Нақты сөйлейді. Түсінгенін айта алады. |
| Алдыңғы оқу | Сыныптан тыс уақытта. Уу дыбысы мен әрпі |
| Бастапқы білімі | Сөйлем, сөз, дыбыс, әріп анықтамасын біледі. Сөз,сөйлемдерді сызба арқылы сыза алады. Сөйлем соңына нүкте, сұрау, леп белгісі қойылатынын біледі. |
| Құндылықтарды дарыту | Жалпыға Ортақ Еңбек Қоғамы: |
| Пәнаралық байланыс | Дүниетану |
| АКТ қолдану дағдылары | Тыңдалым,теледидар |
| Тілдік құзыреттілік |
|
|
| |
| Сабақ барысы | |||||
| Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Бағалау | Ресурстар | ||
| Сабақтың басы 5 мин | Сергіту сәті Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру Алдымыздан кезіккен Көп танысты көреміз. Бәріне де ізетпен Иіліп сәлем береміз. Сәлеметсіз бе апай ,-деп Сәлеметсізбе бе ағай,- деп |
Мадақтау |
| ||
| Сабақтың ортасы 30 мин | Жаңа материалды меңгерту бөлімі Ой қозғау Суретпен жұмыс -Ненің суретін көріп тұрсыңдар? -Шар -Шар сөзі қай дыбыстан басталып тұр? -Шш Хормен дыбыстату -Шш дыбысы қалай дыбысталып тұр? -Ауыз мүшелерінің кедергілеріне ұшырап барып, дыбысталып тұр. -Шш дыбысы қатаң, дауыссыз дыбыс. Бас,кіші әріпімен таныстыру. Шар сөзіне дыбыстық талдау жасату 1.Тыңдалым -Шара , шар, Шора сөздеріндегі Шш дыбысын көк түспен бояу. Оқулықпен жұмыс Бағандағы сөздерді оқыту Шар шар лар ша шу Шара Шо ра шор тан ҚБ: оқу тәтижесін айқындау үшін жұлдызша арқылы ынталандырамын. 3. Сызбаның және сөздердің көмегімен сөйлемді толықтыр. Сергіту сәті
4. Бағандағы сөздерді оқыту Аш ал ша шу ар Шаш алша арша шашу шуда ҚБ: оқу тәтижесін айқындау үшін жұлдызша арқылы ынталандырамын. -Шора, шана ал. -Шара, шашу шаш. Сөйлемнің сызбасын сыз. ҚБ: оқу тәтижесін айқындау үшін жұлдызша арқылы ынталандырамын. 5. Сен шарларға қандай құттықтау сөздерін жазар едің? Сергіту сәті
Дәптермен жұмыс
Дәптерімізді ашайық
*Ауада жаздыру *Тақтаға жаздыру *Дәптерге жаздыру Әдемі жазған оқушыларды мадақтау. |
шапалақ
Жұлдызша Мадақтау
Мадақтау
|
Оқулық
Теледидар
Сөздер
Шш әрпі Баспа, жазба
| ||
| Сабақтың соңы 5мин | Оқушылардың орындаған жұмыстарын талдау – жинақтау. Сиқырлы таяқша әдісі Шш дыбысы бар сөздер айтқызу |
|
| ||
|
| Оқушылардың орындаған жұмыстарын талдау – жинақтау. Рефлексия Желкенді қайық Көңіл күйіңді смайлик арқылы салып көрсет
|
|
| ||
|
|
|
|
| ||
| Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Шш дыбысы мен әрпін таныстырып, жаздырамын. Ш ш дыбысы кездесетін сөздерді айтамын. Сөздерге дыбыстық талдау жасатамын. Ш ш дыбысы бар сөздерден сөйлем құратамын. | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | |||
| Қолдау көрсету Қабілеті жоғары оқушылар айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады. | Оқушыға көңілді смайликтер моделін ұсынып, жұлдызшалармен бағалап тырамын. | Партада отыру қадағалаймын. Жазу барысында партада отыру, дене, басты қалыпты ұстауын ескертемін, жазу барысында дәптерді сол жаққа қарай сәл бұруын сұраймын. | |||



Шш дыбысы мен әрпі (101.3 KB)

