Меню
Разработки
Разработки  /  История  /  Уроки  /  9 класс  /  Шлюб і сім’я

Шлюб і сім’я

Материал на украинском языке Мета: ознайомити учнів з основами сімейного права в Україні, дати уявлення про поняття «сім’я», «шлюб», «шлюбний договір». Ознайомити учнів з правами та обов’язками подружжя, з умовами укладання шлюбу, в тому числі неповнолітніми; аналізувати й розв’язувати правові ситуації на підставі СК України, виховувати повагу до норм права, виховувати компетентність.
28.10.2013

Описание разработки

Материал на украинском языке.

Мета:

Ознайомити учнів з основами сімейного права в Україні, дати уявлення про поняття «сім’я», «шлюб», «шлюбний договір». Ознайомити учнів з правами та обов’язками подружжя, з умовами укладання шлюбу, в тому числі неповнолітніми; аналізувати й розв’язувати правові ситуації на підставі СК України, виховувати повагу до норм права, виховувати компетентність.

Обладнання:  витяги з СК України

Основні поняття:      вивчення нового матеріалу.

Організаційний момент.

Вчитель:        Діти давайте подивимось один на одного за партою, посміхнемось, скажимо добрі слова побажання, ті які вам кажуть в вашій родині, проводжаючи з дому, присядимо за парту та з купи смайликів виберемо той, який співпадає з вашим настрієм і викладаємо його (вчитель повинен пройти на протязі уроку подивитись, з яким настрієм діти прийшли на урок, бо наприкінці уроку вони повинні приліпити на лінію часу той смайлик, настрій якого співпадає з настнрієм учня після уроку).

Вивчення нового матеріалу.

(Вчитель показує дітям СКУ). Перед вами чинний СКУ від 04.08.2013 року. Він складається з VІІ розділів (можно назвати розділи), 282 статей, прийнятий Верховною Радою України.

– Керуючись ст. 1 СКУ давайте спробуємо визначити завдання СКУ (діти самостійно можуть це зробити)

– Користуючись ст. 2 СКУ спробуємо назвати учасників сімейних відносин, які регулює СКУ

– Користуючись ст. 3 СКУ спробуємо дати відповідь на запитання «Що таке сім’я»

(вчитель коментує відповіді дітей та додає, що фахівці науки дають декілька відповідей на це питання такі як (на дошці прикріплюються декілька табличок з поняттям сім’я) чи демонструються на екрані).

– Сім'я – соціальна група, яка складається з людей, які зазвичай перебувають у шлюбі, їхніх дітей (власних або прийомних) та інших осіб, поєднаних родинними зв’язками з подружжям, кровних родичів, і здійснює свою життєдіяльність на основі спільного економічного, побутового, морально-психологічного украду; взаємної відповідальності, виховання дітей.

– Сім'я – мала група, члени якої зв’язані спільністю побуту, взаємною моральною відповідальністю і взаємодопомогою.

– Сім'я є різновіковий колектив.

– Сім'я – персональне середовище життя і розвитку людини, яке замовлює спосіб життя і соціальне існування.

– Сім'я – група людей, що складається з чоловіка, жінки, дітей та інших близьких родичів, які живуть разом.

– Сім'я – це частина держави (Арістотель).

– Сім'я – це юридична наука і вдосконалює це поняття.

            Серед багатьох прав, які кожен з нас має в Україні, ми маємо право виховуватись в сім’ї і мати сім’ю.

            Як ви гадаєте, чому важливо кожній людині мати сім’ю (відповіді дітей).

– Згідно зі ст. 4 СКУ. Хто має право на сім’ю.

(відповіді)

Вчитель:        Держава охороняє сім’ю, дитинство, материнство, батьківство, створює умови для зміцнення сім’ї.

            Наведіть приклади, коли держава створює умови для зміцнення сім’ї (відповіді дітей, коментар вчителя).

– Доведіть, що кожен з вас належить до сім’ї.

– Назвіть всі підстави належності людини до сім’ї.

  • шлюб
  • народження
  • усиновлення

Відносини, що складаються в сім’ї, називаються сімейними і закріплені в Конституції України та СКУ.

            Іншим найважливішим поняттям сімейного права є поняття «шлюб».

На екрані: шлюб – це сімейний союз чоловіка та жінки, зареєстрований у державному органі реєстрації актів цивільного стану.

            На екрані:

Завдання 1. Виключіть зайве при реєстрації шлюбу згідно з СКУ.

Завдання 2. Наведіть приклади обставин, які мають значення при укладанні шлюбу, як

         традиція чи звичай, моральний аспект.

Завдання 3. Ваше відношення до укладання одностатевих шлюбів. Свою думку обґрунтуйте.

Робота з СКУ ст. №:

І група + 1 задача – Назвіть, які основні умови укладання шлюбу, згідно з СКУ.

ІІ група + 1 задача – Чи можуть неповнолітні укладати шлюб і за яких умов?

ІІІ група + 1 задача – Назвіть обставини, за наявності яких шлюб не може бути зареєстрований.       

(клас може об’єднуватися в групи по різним принципам. Один з них: вчитель викладає 3 предмета і пропонує підійти учням до того предмета, який більш їх цікавить і декілька учнів дадуть відповідь чому. Наприклад :

– Я підійшов до кораблика, бо в моєму уявленні корабель – це завжди мрія.

Черепаха – це мудрість

Ця квітка (малюнок), моя улюблена, бо нарцис – гордість, змія, бо це рік змії).     

Діти повинні мати правила роботи в групі.

Перевірка, коментар вчителя.

По ІІІ питанню дітям пропонується користуючись підручником заповнити таблицю

Особисті права подружжя

Особисті обов’язки подружжя

Майнові

Немайнові

Майнові

Немайнові

 

 

 

 

Вчитель заповнену таблицю відкриває на дошці.

Самоконтроль.

Підсумки уроку: стор. 249

Рефлексія: можно провести у формі «мікрофона»

Домашнє завдання.

Опрацювати текст підручника, дати відповіді та запитання і завдання.

За бажанням: написати твір-роздум, твір-ессе

Для чого людині потрібна сім’я.

Чи треба закріпити законодавче існування одностатевої сім’ї.

Чи комфортно мені в сім’ї.

Створити презентацію: Сім'я і шлюб в Україні.

Содержимое разработки

Урок правознавства


9 клас


Тема: Шлюб і сім’я


Мета: Ознайомити учнів з основами сімейного права в Україні, дати уявлення про поняття «сім’я», «шлюб», «шлюбний договір». Ознайомити учнів з правами та обов’язками подружжя, з умовами укладання шлюбу, в тому числі неповнолітніми; аналізувати й розв’язувати правові ситуації на підставі СК України, виховувати повагу до норм права, виховувати компетентність.


Обладнання: витяги з СК України


Основні поняття: вивчення нового матеріалу.


Структура уроку


І. Організаційний момент.

ІІ. Вивчення нового матеріалу.

  1. Сім'я.

  2. Поняття про шлюб.

  3. Права та обов’язки подружжя.

ІІІ. Закріплення нових знань і вмінь учнів.

ІV. Підсумки уроку.

V. Домашнє завдання.


І. Організаційний момент.

Вчитель: Діти давайте подивимось один на одного за партою, посміхнемось, скажимо добрі слова побажання, ті які вам кажуть в вашій родині, проводжаючи з дому, присядимо за парту та з купи смайликів виберемо той, який співпадає з вашим настрієм і викладаємо його (вчитель повинен пройти на протязі уроку подивитись, з яким настрієм діти прийшли на урок, бо наприкінці уроку вони повинні приліпити на лінію часу той смайлик, настрій якого співпадає з настнрієм учня після уроку).

ІІ. Вивчення нового матеріалу.

(Вчитель показує дітям СКУ). Перед вами чинний СКУ від 04.08.2013 року. Він складається з VІІ розділів (можно назвати розділи), 282 статей, прийнятий Верховною Радою України.

– Керуючись ст. 1 СКУ давайте спробуємо визначити завдання СКУ (діти самостійно можуть це зробити)

– Користуючись ст. 2 СКУ спробуємо назвати учасників сімейних відносин, які регулює СКУ

– Користуючись ст. 3 СКУ спробуємо дати відповідь на запитання «Що таке сім’я»

(вчитель коментує відповіді дітей та додає, що фахівці науки дають декілька відповідей на це питання такі як (на дошці прикріплюються декілька табличок з поняттям сім’я) чи демонструються на екрані).

– Сім'я – соціальна група, яка складається з людей, які зазвичай перебувають у шлюбі, їхніх дітей (власних або прийомних) та інших осіб, поєднаних родинними зв’язками з подружжям, кровних родичів, і здійснює свою життєдіяльність на основі спільного економічного, побутового, морально-психологічного украду; взаємної відповідальності, виховання дітей.

– Сім'я – мала група, члени якої зв’язані спільністю побуту, взаємною моральною відповідальністю і взаємодопомогою.

– Сім'я є різновіковий колектив.

– Сім'я – персональне середовище життя і розвитку людини, яке замовлює спосіб життя і соціальне існування.

– Сім'я – група людей, що складається з чоловіка, жінки, дітей та інших близьких родичів, які живуть разом.

– Сім'я – це частина держави (Арістотель).

– Сім'я – це юридична наука і вдосконалює це поняття.

Серед багатьох прав, які кожен з нас має в Україні, ми маємо право виховуватись в сім’ї і мати сім’ю.

Як ви гадаєте, чому важливо кожній людині мати сім’ю (відповіді дітей).

– Згідно зі ст. 4 СКУ. Хто має право на сім’ю.

(відповіді)

Вчитель: Держава охороняє сім’ю, дитинство, материнство, батьківство, створює умови для зміцнення сім’ї.

Наведіть приклади, коли держава створює умови для зміцнення сім’ї (відповіді дітей, коментар вчителя).

– Доведіть, що кожен з вас належить до сім’ї.

– Назвіть всі підстави належності людини до сім’ї.

  • шлюб

  • народження

  • усиновлення

Відносини, що складаються в сім’ї, називаються сімейними і закріплені в Конституції України та СКУ.

Іншим найважливішим поняттям сімейного права є поняття «шлюб».

На екрані: шлюб – це сімейний союз чоловіка та жінки, зареєстрований у державному органі реєстрації актів цивільного стану.

На екрані:

Завдання 1. Виключіть зайве при реєстрації шлюбу згідно з СКУ.

Завдання 2. Наведіть приклади обставин, які мають значення при укладанні шлюбу, як

традиція чи звичай, моральний аспект.

Завдання 3. Ваше відношення до укладання одностатевих шлюбів. Свою думку обґрунтуйте.


Робота з СКУ ст. №:

І група + 1 задача – Назвіть, які основні умови укладання шлюбу, згідно з СКУ.

ІІ група + 1 задача – Чи можуть неповнолітні укладати шлюб і за яких умов?

ІІІ група + 1 задача – Назвіть обставини, за наявності яких шлюб не може бути зареєстрований.

(клас може об’єднуватися в групи по різним принципам. Один з них: вчитель викладає 3 предмета і пропонує підійти учням до того предмета, який більш їх цікавить і декілька учнів дадуть відповідь чому. Наприклад :

– Я підійшов до кораблика, бо в моєму уявленні корабель – це завжди мрія.

Черепаха – це мудрість

Ця квітка (малюнок), моя улюблена, бо нарцис – гордість, змія, бо це рік змії).

Діти повинні мати правила роботи в групі.

Перевірка, коментар вчителя.


По ІІІ питанню дітям пропонується користуючись підручником заповнити таблицю


Особисті права подружжя

Особисті обов’язки подружжя

Майнові

Немайнові

Майнові

Немайнові






Вчитель заповнену таблицю відкриває на дошці.

Самоконтроль.


ІV. Підсумки уроку: стор. 249

Рефлексія: можно провести у формі «мікрофона»


V. Домашнє завдання.

Опрацювати текст підручника, дати відповіді та запитання і завдання.

За бажанням: написати твір-роздум, твір-ессе

  1. Для чого людині потрібна сім’я.

  2. Чи треба закріпити законодавче існування одностатевої сім’ї.

  3. Чи комфортно мені в сім’ї.

Створити презентацію: Сім'я і шлюб в Україні.

-80%
Курсы дополнительного образования

Основы HTML

Продолжительность 72 часа
Документ: Cвидетельство о прохождении курса
4000 руб.
800 руб.
Подробнее
Скачать разработку
Сохранить у себя:
Шлюб і сім’я (43 КB)
