Меню
Разработки
Разработки  /  Прочее  /  Уроки  /  Прочее  /  Сабақтың тақырыбы: Сынақ

Сабақтың тақырыбы: Сынақ

Данная методическая разработка предназначена для проведения уроков казахкого языка для обучающихся 1 курса с русским языком обучения для поваров.Урок разработан с применением информационно-коммуникационных технологий с применением компьютерных средств, т.к. это одна из многих форм активизации познавательной деятельности учащихся на уроках и закрепление пройденого материала.

28.01.2017

Содержимое разработки



Есжанова Мейрамгул Борашовна,

преподаватель казахского языка

КГУ «Карагандинский индустриально-

технологический колледж»




Работа отнесена к разделу: «Оқу еңбек аясы»

Данная методическая разработка предназначена для проведения уроков казахкого языка для обучающихся 1 курса с русским языком обучения для поваров..Урок разработан с применением информационно-коммуникационных технологий с применением компьютерных средств, т.к. это одна из многих форм активизации познавательной деятельности учащихся на уроках и закрепление пройденого материала.Применение ИКТ в образовательном процессе позволяет сэкономить время и сделать работу более эффективной. Одно из главных преимуществ использования мультимедийных и компьютерных технологий в обучении состоит в возможности выведения иллюстративного материала на экран. Данная форма урока-состязание позволяет обобщить и систематизировать знания студентов по пройденому материалу ,развивает и формирует коммуникативные навыки; совершенствует навыки коллективной деятельности; способствует воспитанию общественно значимых мотивов поведения; воспитывает уважительное отношение к языку.

Оқу жоспары №

Уақытты-45 мин

Сабақтың тақырыбы: Сынақ

Сабақтың мақсаты:

1.Білімділік: Өткен бөлімнің тақырыптарың жаңғырту,студенттердің білімің практикалық жолдармен тексеру,білімің анықтау.

2.Дамытушылық: Ынта қойып тыңдау,жакзу,сөздік қорын молайту,сұрақ жауап арқылы мазмұнын әңгімелеу.

3. Тәрбиелік; Туған жерін,өз Отаның құрметтеуге ,мақтан етуге дағдыландыру.

Оқытудың техникалық құралдары және таратылып беретін материалдар /МТО урока/:таблицалар, карточкалар,сөздіктер, бейнеролик,слайдтар.


Пәнаралық байланыс: Орыс тілі, арнайы пәндер.


Сабақтың типі : Өткен сабақты бекіту.

/Тип урока/

Сабақтың түрі : Жарыс сабағы.

/Вид урока/:

Сабақтың барысы:


І. Ұйымдастыру кезеңі/ Орг.момент – проверка посещаемости и готовности группы к уроку/ Актуализация.

Сәлеметсіздер ме студенттер!

- Бүгін аптаның қай күні? Нешесі? Өткен екінші бөлімнің тақырыптарын еске түсіреміз.Тәуелдік жалғау.Иелік форма дегеніміз не?

Құрметті студенттер бүгін, сабағымыз жарыс түрінде өтеді. Бір бірімізбен жарысып,әр түрлі жаттығу,сөздік жұмыс,бейнероликпен жұмыс,шығармашылық тапсырмалар орындаймыз.

Бүгінгі сабағымыз ерекше жағдайда өтеді, өйткені бізге құрметті қонақтар келіп отыр! Сондықтан сендер - барлық күштеріңді жинап, өз білімдеріңді көрсетуге тырысыңдар

- Балалар,бізге жолдама келді, біз сендермен «грамматика, «мамандык», «жазу», «өнер» орталықтарына барамыз. Қазір екі топқа бөлінеміз әр топтың басшысын сайлаймыз.

1. «Грамматика» орталығы: Карточкамен жұмыс

Ілік септік деген не? Мысал келтіру

Тәуелдік жалғау деген не ? Берілген сөздерді тәуелдеу:
тағам, дастарқан.

2.Обмен вопросом команд : Шығыс септік деген не?

Иелік форма деген не?

Карточкамен жұмыс.

Сөйлемдерде дауысты, дауыссыз дыбыстарды толықтырып жаз.
1) Қаза... та ұлт... ық та... амдар ал... ан түрлі.
2) Дастар... андағы д... м, та... амнан а... ыз тимей кетуге болмайды.
1) Тамақ ішуге шақыр... анда, тама... ты к... п күтт... руге болмайды.
2) Қазақта дастар... аннан, д... мнен үлкен н... рсе жоқ.

2. «Мамандык» орталығы

Қазір сендерге мамандықтардың кейбір ерекше мінездемелерін ұсынамын, ал сендер берілген мінездемеге сәйкес келетін мамандықты атайсыңдар.
Ең жасыл ------------( бақташы, орманшы,
Ең тәтті ------------------(аспаз, кондитер)
Ең ақшалы ---------------(банк қызметкері, тәрбиеші)
Ең күлкілі -------------------(клоун, байланысшы)
Ең есепшіл----------------- (бухгалтер,тігінщі)
Ең спортшыл ------------------- (боксер,заңгер)


3. «Жазу» орталығы

Бейнероликпен жұмыс . «Жапон тағамы»

Выписать слова с проф лексикой из ролика.

Составить предложения.
4. «Өнер» орталығы. «Менің отбасым» тақырыбына сурет салып, сол сурет бойынша әңгімелеп беру.









5. «Дыбыс» орталығы

«Адасқан әріптер».Әр топ жасырылған сөзді шешуі керек және аудару.

Атқам аяуардл,рмшікі іспріу, утс ауст, қамат әдмід,нршыы үткші,әзрмі раназ.

«Артығын тап» Орыс тіліне аудару.

Кесу,сыпыру,тігу,бұқтыру,араластыру. Ойлану,әзірлеу,қуыру,ренжу.



6. Пысықтау Сын есім деген не ? (Ереже)
Ойын: «Менің досым қандай?»сын есімді қолданып әр команда көп сын есім келтіру керек.. (Көп мысал келтірген топ жеңеді)
Мақсаты: Балалар бір-бірлерінің жақсы қасиеттерін айту арқылы, балаларды достыққа тәрбиелеу.

Мысалы; Менің досым ақылды, әдемі,сыпайлы,тәрбиелі..........
7 Қорытынды Ұпайларын санау. Бағалау, марапаттау .

Рефлексия..
-Балалар, бүгінгі сабақ сендерге ұнады ма? 
-Қалай ұнады, көрсетіңдер? 
- Сабақ аяғында кімнің көңіл-күйі өзгерді, смайлик бойынша көрсетуге болады. 

8. Үйге тапсырма :Өткен ережелерді қайталау.

Сабақ аяқталды.



-80%
Курсы повышения квалификации

Организация и сопровождение олимпиадной деятельности учащихся

Продолжительность 72 часа
Документ: Удостоверение о повышении квалификации
4000 руб.
800 руб.
Подробнее
Скачать разработку
Сохранить у себя:
Сабақтың тақырыбы: Сынақ (1 MB)
