Меню
Разработки
Разработки  /  Биология  /  Презентации  /  Презентация на тему "Науково-дослідницька діяльність як одна із форм розвитку творчих здібностей обдарованих дітей"

Презентация на тему "Науково-дослідницька діяльність як одна із форм розвитку творчих здібностей обдарованих дітей"

Материал на украинском языке. Презентация познакомит с этапами формирования исследовательских умений учеников.
28.09.2015

Описание разработки

Материал на украинском языке.

Дослідницька робота в школі готує майбутніх громадян до успішного виконання будь-яких життєвих та соціальних ролей; допомагає бути творцем свого життя.

Біологічні експерименти залучають учнів до занять біологією, сприяють  формуванню пізнавального інтересу до проблем, що обрані  для дослідження; заохочують дітей до самостійної роботи з науковою літературою, до проведення фенологічних спостережень, до здійснення морфологічного аналізу рослин, до статистичної обробки результатів досліджень;  дозволяють зміцнювати міжпредметні зв’язки, особливо з такими предметами, як математика, хімія й фізика.

В. Сухомлинський наголошував: “Дуже важливо, щоб мислення учнів ґрунтувалося на дослідженні, пошуках, щоб усвідомленню наукової істини передувало нагромадження, аналіз, зіставлення і порівняння фактів. Спостерігаючи явища і картини природи, дитина оволодіває формами й процесами мислення, збагачується поняттями, кожне з яких сповнюється реального змісту причинно-наслідкових зв’язків, помічених гострим зором допитливого спостерігача”

Формування дослідницьких умінь учнів здійснюється в три етапи:

Перший етап – підготовчий (5-6 кл.), на якому формуються основні навчальні вміння.

Другий етап – розвиток дослідницьких умінь (7-8 кл.),

Третій етап – самостійна дослідницька діяльність школярів (9- кл.).

Шляхи формування в учнів інтересу до науково-дослідницької роботи:

а) через спостереження за об”єктами живої природи та їх змінами під впливом чинників зовнішнього середовища.

б) експеримент під час виконання практичної, лабораторної роботи.

в) дослідженя джерел інформації.

Презентация на тему Науково-дослідницька діяльність як одна із форм розвитку творчих здібностей обдарованих дітей

Спостереження та дослідження на навчально-дослідній ділянці. На території школи маємо свій город, на якому вирощуємо овочі.

Використання  учнями проектних робіт та презентацій на уроках і в позаурочний час.

Учні нашої школи брали участь:

- В Обласній практичній конференції «Збереження біологічного і ландшафтного різноманіття» в рамках тижня екології та охорони природи.

- У Всеукраїнському позапрограмному конкурсі «Мультитест», організований Інститутом Шкільної Освіти

- У вебінарі, в міжнародному СМІ «Організація роботи з одарованими дітьми»

- На сайті « Інфоурок» опублікували свою власну розробку

- «Я люблю біологію» 

- Розробили разом з учителями проектну роботу «Хай квітне школа, наче сад»

- У Всеукраїнському конкурсі «Юні зоологи і тваринники» .

- У міському конкурсі «За чисте майбутнє».

- У міський конкурс на найкращу емблему та слоган  благодійного фонду, який створений для відновлення роботи міського басейну «Юність».

- У Обласних конкурсах «ЕкоКлас» та «Водний приз»

- У Всеукраїнському конкурсі «День зустрічі птахів».

- Участь в міській екологічній конференції.

Содержимое разработки

“ Науково-дослідницька діяльність як одна із форм розвитку творчих здібностей обдарованих дітей ” Free Powerpoint Templates

Науково-дослідницька діяльність як одна із форм розвитку творчих здібностей обдарованих дітей ”

Free Powerpoint Templates

,, Дитина від своєї природи  -  допитливий дослідник, відкривач світу… Слід  дитину спонукати до самостійної пізнавальної діяльності,  формуючи з малих літ допитливість, прагнення до навчання, яке має бути радісною працею.”                                    В.О.Сухомлинський

,, Дитина від своєї природи - допитливий дослідник, відкривач світу… Слід  дитину спонукати до самостійної пізнавальної

діяльності, формуючи з малих літ допитливість, прагнення до навчання, яке має бути радісною працею.”

                                   В.О.Сухомлинський

Дослідницька робота в школі гот ує  майбутніх громадян до успішного  виконання бу дь- яких життєвих та соціальних ролей; допомагає бути творцем свого життя.

Дослідницька робота в школі гот ує  майбутніх громадян

до успішного виконання бу дь- яких життєвих

та соціальних ролей; допомагає бути творцем свого життя.

 Біологічні експерименти  залучають учнів до занять біологією,  сприяють   формуванню пізнавального інтересу до   проблем, що о брані  для дослідження; заохочують дітей до самостійної роботи з науковою літературою, до проведення фенологічних спостережень, до здійснення морфологічного аналізу рослин,  до статистичної обробки  результатів досліджень ; дозволяють зміцнювати міжпредметні зв’язки, особливо з такими предметами, як математика, хімія й фізика.

Біологічні експерименти  залучають учнів до занять біологією,  сприяють   формуванню пізнавального інтересу до   проблем, що о брані  для дослідження; заохочують дітей до самостійної роботи з науковою літературою, до проведення фенологічних спостережень, до здійснення морфологічного аналізу рослин,  до статистичної обробки результатів досліджень ; дозволяють зміцнювати міжпредметні зв’язки, особливо з такими предметами, як математика, хімія й фізика.

 В.Сухомлинський наголошував:   “Дуже важливо, щоб мислення учнів ґрунтувалося на дослідженні, пошуках, щоб усвідомленню наукової істини передувало нагромадження, аналіз, зіставлення і порівняння фактів. Спостерігаючи явища і картини природи, дитина оволодіває формами й процесами мислення, збагачується поняттями, кожне з яких сповнюється реального змісту причинно-наслідкових зв’язків, помічених гострим зором допитливого спостерігача”

В.Сухомлинський наголошував:   “Дуже важливо, щоб мислення учнів ґрунтувалося на дослідженні, пошуках, щоб усвідомленню наукової істини передувало нагромадження, аналіз, зіставлення і порівняння фактів. Спостерігаючи явища і картини природи, дитина оволодіває формами й процесами мислення, збагачується поняттями, кожне з яких сповнюється реального змісту причинно-наслідкових зв’язків, помічених гострим зором допитливого спостерігача”

Формування  дослідницьких умінь учнів здійснюється в три етапи:  Перший етап – підготовчий (5-6 кл.) , на якому формуються основні навчальні вміння.  Другий етап – розвиток дослідницьких умінь (7-8 кл.),  Третій етап – самостійна дослідницька діяльність школярів (9- кл.).

Формування  дослідницьких умінь учнів здійснюється в три етапи: Перший етап – підготовчий (5-6 кл.) , на якому формуються основні навчальні вміння. Другий етап – розвиток дослідницьких умінь (7-8 кл.), Третій етап – самостійна дослідницька діяльність школярів (9- кл.).

Шляхи формування в учнів інтересу до науково-дослідницької роботи: а)через спостереження за об”єктами живої природи та їх змінами під впливом чинників зовнішнього середовища

Шляхи формування в учнів інтересу до науково-дослідницької роботи:

а)через спостереження за об”єктами живої природи та їх змінами під впливом чинників зовнішнього середовища

  б) експеримент під час виконання практичної, лабораторної роботи

  б) експеримент під час виконання практичної, лабораторної роботи

в) дослідженя джерел інформації

в) дослідженя джерел інформації

В икористання ІКТ під час створення презентації

В икористання ІКТ під час створення презентації

С постереження та дослідження на навчально-дослідній ділянц і. На території школи маємо свій город, на якому вирощуємо овочі

С постереження та дослідження на навчально-дослідній ділянц і. На території школи маємо свій город, на якому вирощуємо овочі

В икористання учнями проектних робіт та презентацій на уроках і в позаурочний час

В икористання учнями проектних робіт та презентацій на уроках і в позаурочний час

Учні нашої школи брали участь : В Обласній практичній конференції «Збереження біологічного і ландшафтного різноманіття» в рамках тижня екології та охорони природи. У Всеукраїнському позапрограмному конкурсі «Мультитест», організований Інститутом Шкільної Освіти   У вебінарі, в міжнародному СМІ «Організація роботи з одарованими дітьми» На сайті « І нфоурок» опублікували свою власну розробку  «Я люблю біологію» Розробили разом з учителями проектну роботу «Хай квітне школа , наче сад» У Всеукраїнському конкурсі «Юні зоологи і тваринники» . У міському конкурсі « За чисте майбутнє» . У міський конкурс на найкращу емблему та слоган благодійного фонду , який створений для відновлення роботи міського басейну «Юність». У Обласних конкурсах «ЕкоКлас» та «Водний приз» У Всеукраїнському конкурсі «День зустрічі птахів». У часть в міській екологічній конференції

Учні нашої школи брали участь :

  • В Обласній практичній конференції «Збереження біологічного і ландшафтного різноманіття» в рамках тижня екології та охорони природи.
  • У Всеукраїнському позапрограмному конкурсі «Мультитест», організований Інститутом Шкільної Освіти
  • У вебінарі, в міжнародному СМІ «Організація роботи з одарованими дітьми»
  • На сайті « І нфоурок» опублікували свою власну розробку

«Я люблю біологію»

  • Розробили разом з учителями проектну роботу «Хай квітне школа , наче сад»
  • У Всеукраїнському конкурсі «Юні зоологи і тваринники» .
  • У міському конкурсі « За чисте майбутнє» .
  • У міський конкурс на найкращу емблему та слоган благодійного фонду , який створений для відновлення роботи міського басейну «Юність».
  • У Обласних конкурсах «ЕкоКлас» та «Водний приз»
  • У Всеукраїнському конкурсі «День зустрічі птахів».
  • У часть в міській екологічній конференції
 “ Виховання розумних, всебічно розвинених людей можливе лише тоді, коли діти, молодь використовують щодня не менше 5-6 годин вільного часу за своїм бажанням (а бажання ці слід виховувати), на вибір …”, – стверджував В.Сухомлинський.

Виховання розумних, всебічно розвинених людей можливе лише тоді, коли діти, молодь використовують щодня не менше 5-6 годин вільного часу за своїм бажанням (а бажання ці слід виховувати), на вибір …”, – стверджував В.Сухомлинський.

 Ураховуючи педагогічний доробок В.Сухомлинського, до практичних занять, що можуть бути реалізовані в умовах роботи  гуртків еколого-натуралістичного спрямування, можна віднести такі: лабораторні роботи; практичні роботи; екскурсії в природу; роботу на екологічній стежці; екологічні експедиції, походи; навчально – польові практики; розроб ка та реалізаці я проектів еколого-натуралістичного спрямування; робот а на навчально-дослідних земельних ділянках; проведення природоохоронних акцій тощо.

Ураховуючи педагогічний доробок В.Сухомлинського, до практичних занять, що можуть бути реалізовані в умовах роботи гуртків еколого-натуралістичного спрямування, можна віднести такі:

  • лабораторні роботи;
  • практичні роботи;
  • екскурсії в природу;
  • роботу на екологічній стежці;
  • екологічні експедиції, походи;
  • навчально – польові практики;
  • розроб ка та реалізаці я проектів еколого-натуралістичного спрямування;
  • робот а на навчально-дослідних земельних ділянках;
  • проведення природоохоронних акцій тощо.
 Перспективною формою організації пошуково-дослідницької діяльності школярів є розроб ка та реалізація проектів

Перспективною формою організації пошуково-дослідницької діяльності школярів є розроб ка та реалізація проектів

У біологічній освіті використовуються переважно такі типи проектів: - дослідницькі, підпорядковані логіці дослідження; - творчі, що мають на меті спільну творчу діяльність; - ігрові; - інформаційні, спрямовані на збирання інформації про  об’єкт чи явище; - практично зорієнтовані, що опираються на соціальні  інтереси учасників проекту.

У біологічній освіті використовуються переважно такі типи проектів:

- дослідницькі, підпорядковані логіці дослідження;

- творчі, що мають на меті спільну творчу діяльність;

- ігрові;

- інформаційні, спрямовані на збирання інформації про об’єкт чи явище;

- практично зорієнтовані, що опираються на соціальні інтереси учасників проекту.

 Нашими школярами проведена наступна робота і створені міні-проекти: Дослідницька робота «Дослідження зубної пасти та її вплив на стан зубів» Міні-проект на тему «Професія дощового черв’яка» Міні - проект «Краплина, або де ми втрачаємо воду?» Міні - проект «Вода – основна складова  природи»

Нашими школярами проведена наступна робота і створені міні-проекти:

  • Дослідницька робота «Дослідження зубної пасти та її вплив на стан зубів»
  • Міні-проект на тему «Професія дощового черв’яка»
  • Міні - проект «Краплина, або де ми втрачаємо воду?»
  • Міні - проект «Вода – основна складова природи»
У школі розроблена система пошуково-дослідницької роботи учнів:   виявлення учнів, які бажають займатися  дослідною діяльністю;  розвиток творчих здібностей учнів через  залучення до до­слідної та пошукової роботи;  участь в акціях, Всеукраїнських конкурсах,  конкурсах-захистах наукових робіт.

У школі розроблена система пошуково-дослідницької роботи учнів:

  • виявлення учнів, які бажають займатися

дослідною діяльністю;

  • розвиток творчих здібностей учнів через

залучення до до­слідної та пошукової роботи;

  • участь в акціях, Всеукраїнських конкурсах,

конкурсах-захистах наукових робіт.

В організації науково-дослідницької роботи  ми особливу увагу звертаємо: на формування   в учнів умінь працювати з джерелами наукової інформації під час розв'язування певної проблеми (підготовка доповідей, рефератів, диспутів, розробок власних гіпотез, оформлення біологічних бюлетенів, дайджестів, стіннівок, портфоліо); на розвиток навичок   планування та проведення   експерименту для вивчення або розв'язання певної реальної проблеми   (експерименти з морфології та фізіології рослин, екології фітоценозів, біоіндикації, моніторингу довкілля);   на проведення самостійних наукових досліджень.

В організації науково-дослідницької роботи  ми особливу увагу звертаємо:

  • на формування   в учнів умінь працювати з джерелами наукової інформації під час розв'язування певної проблеми (підготовка доповідей, рефератів, диспутів, розробок власних гіпотез, оформлення біологічних бюлетенів, дайджестів, стіннівок, портфоліо);
  • на розвиток навичок   планування та проведення   експерименту для вивчення або розв'язання певної реальної проблеми   (експерименти з морфології та фізіології рослин, екології фітоценозів, біоіндикації, моніторингу довкілля);
  •   на проведення самостійних наукових досліджень.
Щоб зацікавити учнів на уроках створюю власні розробки нестандартних уроків з біології  1. У рок-семінар «Картопля – другий хліб» 2. Урок-гра « Живі організми і як живе зелена рослина» 3. У рок-аукціон «Вищі спорові рослини» 4. У рок-змагання «Покритонасінні» 5. У рок –залік з тем и : «Вищі спорові» 6. У рок - свято «Квіти-посмішка природи» 7. У рок - гра « Царство Дробянки» 8. Урок - ілюстрація «Насінні рослини» 9. Урок - гра « Щасливий випадок» 10. Головоломки з біології 11. І нтелектуально-екологічна гра «Екологічний бумеранг»

Щоб зацікавити учнів на уроках створюю власні розробки нестандартних уроків з біології

  • 1. У рок-семінар «Картопля – другий хліб»
  • 2. Урок-гра « Живі організми і як живе зелена рослина»
  • 3. У рок-аукціон «Вищі спорові рослини»
  • 4. У рок-змагання «Покритонасінні»
  • 5. У рок –залік з тем и : «Вищі спорові»
  • 6. У рок - свято «Квіти-посмішка природи»
  • 7. У рок - гра « Царство Дробянки»
  • 8. Урок - ілюстрація «Насінні рослини»
  • 9. Урок - гра « Щасливий випадок»
  • 10. Головоломки з біології
  • 11. І нтелектуально-екологічна гра «Екологічний бумеранг»
У процесі нашої співпраці визначилися такі три головні напрями дослідної діяльності: широкома с штабні  — дослідження місцевих екосистем; локальні — виявлення фізіологічних особливостей рослин, окремих вулиць; практичні — дослідження рослин шкільного подвір'я, кімнатних рослин в класах

У процесі нашої співпраці визначилися такі три головні напрями дослідної діяльності:

  • широкома с штабні  — дослідження місцевих екосистем;
  • локальні — виявлення фізіологічних особливостей рослин, окремих вулиць;
  • практичні — дослідження рослин шкільного подвір'я, кімнатних рослин в класах
Щоб дослід зацікавив учнів, був їм доступним за технікою виконання, попередньо опрацьовуємо наукову і навчально-методичну літературу з визначеної проблеми, складаємо план проведення дослідження за наведеною формою: 1.  Назва теми дослідження (має бути чіткою, короткою і відображати зміст теми, яка досліджується). 2.  Обґрунтування теми (зміст мотивів, доцільність проведення). 3.  Завдання дослідження. 4.  Методика проведення дослідження. 5.  Обладнання, інструменти, матеріали, необхідні для проведення дослідження. 6.  Очікувані результати.

Щоб дослід зацікавив учнів, був їм доступним за технікою виконання, попередньо опрацьовуємо наукову і навчально-методичну літературу з визначеної проблеми, складаємо план проведення дослідження за наведеною формою:

  • 1. Назва теми дослідження (має бути чіткою, короткою і відображати зміст теми, яка досліджується).
  • 2. Обґрунтування теми (зміст мотивів, доцільність проведення).
  • 3. Завдання дослідження.
  • 4. Методика проведення дослідження.
  • 5. Обладнання, інструменти, матеріали, необхідні для проведення дослідження.
  • 6. Очікувані результати.
 У певнена, що врахув уючи зазначені особливост і організації науково-дослідної роботи , ми зможемо забезпеч ити формування творчої особистості з достатнім рівнем дослідницьких компетенцій та потребою в інтелектуальному самовдосконаленні, да мо змогу побачити перспективу особистісного розвитку, будемо сприяти по силенню потреб и в науковому пізнанні й дослідництві.  

У певнена, що врахув уючи зазначені особливост і організації науково-дослідної роботи , ми зможемо забезпеч ити формування творчої особистості з достатнім рівнем дослідницьких компетенцій та потребою в інтелектуальному самовдосконаленні, да мо змогу побачити перспективу особистісного розвитку, будемо сприяти по силенню потреб и в науковому пізнанні й дослідництві.

 

 Збиратися разом – це початок,  Триматися разом - це процес,  Працювати разом – це успіх.  Г. Форд

Збиратися разом – це початок,

Триматися разом - це процес,

Працювати разом – це успіх.

Г. Форд

-75%
Курсы повышения квалификации

Применение ИКТ на уроках химии и биологии в условиях реализации ФГОС

Продолжительность 72 часа
Документ: Удостоверение о повышении квалификации
4000 руб.
1000 руб.
Подробнее
Скачать разработку
Сохранить у себя:
Презентация на тему "Науково-дослідницька діяльність як одна із форм розвитку творчих здібностей обдарованих дітей" (14.22 MB)

Комментарии 0

Чтобы добавить комментарий зарегистрируйтесь или на сайт